PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=356973}
7,0 8 738
ocen
7,0 10 1 8738
U Pana Boga w ogródku
powrót do forum serialu U Pana Boga w ogródku

Falsz

ocenił(a) serial na 3

Tak zacznę od tego ze obejrzałem film "U Pana Boga w ogródku" w autobusie jadąc z Niemiec na Lubelszczyzne bo jestem mieszkańcem małego 6000 miasteczka w okolicach lublina, prawie jak wieś. Mowie o tym bo denerwuje mnie przedstawiana w fałszywy, bardzo koloryzowany sposób polska wieś. Wszystko jest takie niby piękne, klechę wszyscy szanują, wogole wygląda to jak jakiś film fantasy. Wydaje mi się ze ludzie którzy pisali scenariusz do tego filmu jak i np do "Rancza" albo nigdy niebyli na polskiej wsi albo jak byli to najwyżej na Agroturystycznym gospodarstwie gdzie wszystko jest pod turystów robione, i oni myślą ze znają polska wieś. Ja np jak takie coś oglądam to dziwie się i zastanawiam jak komos mogą takie durne i sztuczne pomysły do głowy przychodzić. Najbardziej rozśmieszył mnie bunt wieśniaków przeciw supermarketowi, u mnie w mieście jak Biedronkę postawili to wieśniaki ze wszystkich wioch dookoła normalnie pielgrzymki całymi rodzinami tam robią, nawet i traktorem potrafią zajechać. Ogólnie według mnie wszystko w tym filmie było przerysowane i przekoloryzowane i nawet nie śmiesznę, bo niezauwazylem żeby ludzie się śmiali podczas seansu. No wyrzuciłem swoje żale :)

Siawer

Zbyt serio życie bierzesz...

Wrzuć na luz :)

rolnik_sam_w_dolinie

I tu się z tobą całkowicie zgadzam, ale nie cierpię przedstawiania polskiej wsi jako totalnego zadupia ("Blondynka").

Siawer

powszechnie wiadomo że na wsi jest lepiej niż w mieście A to są komedie więc czego się spodziewałeś Jakby było pokazane jak jest naprawdę to byłby jakiś obyczajowy albo i dramat:)

Siawer

Tez widzialem w autobusie ;) hehe

abubyk

hehe ja w busie kurs Franca - Polska

ocenił(a) serial na 8
Siawer

W dobrych komediach postacie muszą być przerysowane i przekoloryzowane. A komedia (zarówno film jak i serial) jest dla mnie śmieszna.

ocenił(a) serial na 7
Siawer

Przebiłeś w śmieszności tym wpisem ten serial, który w założeniu ma być prosty, lekki, przyjemny i jak to w komediach często bywa, przerysowany Doszukujesz się w nim fałszu ! Za to zachwycasz się i aprobujesz typa zza oceanu, który w kostiumie z laikry "przenosi góry" i "topi lodowce" o lataniu nie wspomnę Wręcz może wierzysz w jego istnienie?

ocenił(a) serial na 3
piopio

Zapomniałem o istnieniu tego wpisu a tu takie niemiłe przypomnienie. Nawet nie wiem co Ci odpisać bo od tamtego czasu już zdążyłem zmienić nastawienie do tego wiekopomnego dzieła. Pamiętam jak w tedy własnie za granicą mieszkałem z takim upierdliwym murarzem i dzień w dzień zachwalał tak ten film (też go oglądał w autobusie) i najprawdopodobniej po usłyszeniu tylu pozytywów na jego temat a tym bardziej po "seansie" poczułem wielki absmak i musiałem wylać swoje żalę na forum (co teraz z perspektywy czasu uważam za idiotyczne), zachowałem się jak typowy Leming Pisowski po obejrzeniu Faktów TV. A co do Twojego pytania o kwestie wiary w Supermena to chyba musiałbym być chory na głowę żeby wierzyć w fikcyjną postać, przecież to nie to samo co Samson, Noe, Mojżesz, Jezus i wielu wielu innych w których większość naszych rodaków wierzy. Pozdro

ocenił(a) serial na 10
Siawer

Bo to nie jest film dokumentalny, to właśnie jest fantasy i to jest piękne.

Siawer

To jest komedia, więc trudno oczekiwać od niej reportażowości. Mimo to jednak i tak pokazała coś, co rzadko jest widoczne w komediach czy nawet filmach obyczajowych, społecznych - postać księdza, który działa na wsi z miłością, ale też nietypową, bo inaczej niż działa się w mieście - gdyż na wsi ludzie mają inną mentalność. Ksiądz ten jest niby oschły, sprytny, ale kocha swoje owieczki. Znałem takich. Tu oczywiście wyolbrzymiono pewne cechy takiego proboszcza, ale to jest trafne - ściślej trafne jest wzięcie na warsztat opisanych cech duchownego i przerobienie ich na sposób komediowy. Dotąd, za PRL, i ciągnie się to częściowo w 3 RP, ukazywano księży w sposób albo negatywny, albo schematyczny, lecz fałszywy, jako niemęskich idiotów, oderwanych od realności.

ocenił(a) serial na 8
Wydmin

mądrego i miło posłuchać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones