PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432002}

Układy

Damages
7,9 7 288
ocen
7,9 10 1 7288
Układy
powrót do forum serialu Układy

Już od pierwszego odcinka wciąga i z miłą chęcią będę oglądał dalej :)

Historia zapowiada się interesująco i niejednoznacznie. Trochę niepokoi mnie tylko konstrukcja serialu, bo wskazuje ona tylko na jeden sezon, w końcu co niby mogłoby być po tych 6 miesiącach od rozpoczęcia akcji?

Najbardziej rzuca się w oczy prowadzenie akcji, która, jak już wspomniałem jest tak uknuta, by wciągnąć od samego początku. Bardzo dobre jest również aktorstwo - zwłaszcza finezyjnej, jak zwykle, Glenn Close, po której spodziewałem się czarnego charakteru. Myślałem jednak, że to będzie dość prosta postać, ale pilot wskazuje coś zupełnie innego i tak naprawdę można odpierać ją w dwojaki sposób, choć po końcówce przychylałbym się do tego, że jej intencję są dalekie od czystych...

Podsumowując więc pilota oglądało się dobrze, twórcy oszczędzili nam jak na razie wpadek i oby dalej było równie dobrze :) Jak obejrzę kolejne odcinki to oczywiście o tym poinformuję ;)

Albertino

Ja jeszcze nie zapoznałem się nawet z pilotem DAMAGES, ale jestem bardzo "napalony" (:P) na ten serial, i z pewnością zrobię to w najbliższym czasie...

A sezonów DAMAGES chyba będzie więcej niż 1.
"Podpisując sześcioletni kontrakt na "Damages" aktorka postawiła na szali swoją spuściznę. Wiążąc się z serialem, Close zrezygnowała z artystycznego odkrycia, jakim był dla niej teatr, a także z łatwego, przyjemnego dla ego i ograniczonego w czasie kręcenia wysokobudżetowych produkcji."

Chociaż nie wydaje mi się żeby podpisali kontrakt z góry na 6 lat. Chyba że mają już zapasy dobrego scenariusza... A poza tym czy zakładaliby z góry z 5 sezonów nie wiedząc jak zostanie przyjęty sezon 1??

Źródłem cytatu jest onet.pl, więc też nie można temu do końca wierzyć...

globus

Nie sądzę by mająca takie wzięcie, jak Close aktorka podpisywałaby kontrakt na sześć lat. Poza tymw idziałem już 3 epizody i chyba jednak nie będzie to nic nadzwyczajnego, choć mogę się mylić ;)

ocenił(a) serial na 10
Albertino

Możliwe, że podpisała na 6 lat umowę, nie wiem, z telewizją lub producentem. Ten serial nie może mieć 5 sezonów. Ja liczę, że zamknie się na trzynastu.

Beznickowy

Bardzo zabawne.

ocenił(a) serial na 8
Albertino

Trzeci odcinek jest cienki i wyhamowywuje główny watek, ale już w czwartym znowu się wszystko pięknie gmatwa:P

Albertino

wlasnie skonczylem pierwszy sezon.
mam leciutko mieszane uczucia - watek glowny swietny, mieszanie drugoplanowych watkow rownie dobre, ale to co sie dzieje na trzecim planie to jakas pomylka. Strasznie duzo tam nawrzucali rzeczy, ktore nagle sie pojawiaja i juz za chwile znikaja, by nigdy nie wrocic (np sprawa ojca Ellen, ktory potracil kobiete).
Po stronie minusow mozna zapisac tez psychologiczne (nie)prawdopodobienstwo niektorych postaci, np. Katie, siostry Davida.

niemniej calosc bardzo ok, swietna obsada, bardzo dobry scenariusz, fantastyczna muzyka i (co rzadkie w serialach) kapitalna praca kamery i montaz. na tym skoncze, bo mi brakuje superlatyw ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones