PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432002}

Układy

Damages
7,9 7 288
ocen
7,9 10 1 7288
Układy
powrót do forum serialu Układy

Podobne seriale?

ocenił(a) serial na 10

Witam, czy ktoś zna i mogłby mi polecić podobne seriale? Przerobiłam juz wszystko z top 100 seriali co mnie interesowało, ale wiadomo caly czas kręcą cos nowego :) Najbardziej chodzi mi o klimat, trzymanie w napięciu, jeden watek przez sezon i oczywiscie poziom, bo poziom tego serialu jest świetny :)

ocenił(a) serial na 8
sheevia

podbijam. tez jestem ciekawy podobnych seriali. o ile takie istnieją...

ocenił(a) serial na 10
albatron

no ja czekam widać ile na odpowiedź :))) bo serial jest mistrzowski

ocenił(a) serial na 8
sheevia

Sprobujcie THE FIRM albo THE KILLING

ocenił(a) serial na 10
dzidziak86

oooo the firm może byc dobre, jeszcze na podstawie grishama :) the killing ogladalam 1 sezon, ale jakos od niechcenia to ogladalam. The Firm zapowiada sie dobrze :)

sheevia

The Firm ma się skończyć ponoć na 1dnym sezonie tylko,także nawet nie zaczynam oglądać:]

ocenił(a) serial na 5
avosette

sprobujcie The Shield - w podobnym klimacie ale o brudnych policjantach.

ocenił(a) serial na 10
buntownik85

The Shield bdb serial, masz cos podobnego w zanadrzu może? ;)

albatron

Spróbujcie Breaking Bad, mistrzowski serial.

ocenił(a) serial na 10
jacob9303

Oglądałam :) pisałam, iż seriale poza Top 100 :) bo to juz ogarnelam dawno ;p

ocenił(a) serial na 8
sheevia

"Forbrydelsen". Imo najlepszy kryminał-thriller. Tylko nie amerykańska wersja ("killing"), tylko duński oryginał.

ocenił(a) serial na 10
sheevia

Zacznijmy od tego, że trudno coś znaleźć na podobnym poziomie ;-) Jedyny równie genialny serial typu thriller jaki mogę polecić (z tych z poza topu) to ,,Na granicy cienia"(The Shadow Line). W ogóle, jak oglądałaś tylko seriale z top 100 to radzę się zapoznać z serialami brytyjskimi, bo często są to świetne produkcje, ale nie tak znane, a więc nie mają tyle głosów, żeby się do rankingu dostać (np. The Take albo Silk, które dopiero zaczynam oglądać). Poza tym ,,Continuum", trochę z innej beczki, bo to jeszcze serial sci-fi, ale właściwie zgadza się z twoimi wymaganiami, całkiem przyjemne jest też ,,Revange" i dużo dobrego słyszałam o ,,Persons Unknown", który jednak jeszcze nie zdążyłam zacząć. Możesz się też rozejrzeć za nowościami, które dopiero będą mieć swoją premierę, bo takie ,,The Following" czy ,,Hannibal" mogą ci się spodobać.

ocenił(a) serial na 10
sheevia

Aha, The Firm bym raczej nie polecała, niby jest wątek przewodni, ale i tak co odcinek to inna sprawa, zwykle zresztą powtarzająca się już w wielu proceduralach, także nic nowego. Nawet w formie realizacji czy konstrukcji postaci niczym nie zaskakuje. Poza tym serial nie dostał drugiego sezonu i nie ma żadnego zakończenia.

ocenił(a) serial na 10
_Milady_

Dziękuję Ci serdecznie za tak wyczerpującą odpowiedź :) Na pewno zaraz posprawdzam te seriale, The Firm obejrzałam, niczym nie zaskakuje, trochę sztuczny nawet bym powiedziała i nic nie wnosi. Z tego co napisałaś to tylko 'persons unknown' oglądałam, zakręcony ale bdb klimat, lubię takie seriale, że jest jeden wątek, serial niestety miał tylko jeden sezon i troszeczkę nie zostało wyjaśnione ale dużo seriali jest w ten sposób zakończonych więc już się przyzwyczaiłam :) Resztę tytułów własnie kopiuję i będę czytać :) Dla mnie oczywiście oprócz tych popularnych typu breaking bad, sherlock, house, weeds itp itd i wielu innych, to z tych mniej popularnych wygrywają własnie takie jak damages, flash forward czy Luther. Lubie także obyczajowe, ale to raczej dla zabicia czasu, brak typu emocji :) Pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) serial na 10
_Milady_

Najpierw obejrzę te zakończone bo tak wolę a nie czekać na odcinki ;p lubię pochłaniać całe seriale :) widzę wszystko w moim guscie mniej wiecej. Tylko jeden juz sobie zepsułam: na granicy cienia, bo glupia weszlam na dyskusje a tam oczywiscie na wejsciu spojler jak się kończy serial :(

ocenił(a) serial na 10
sheevia

Ale nie zniechęcaj się za bardzo tym, że znasz zakończenie, bo i tak można się nim zachwycić, zwłaszcza od strony technicznej, wręcz zapiera dech i te skomplikowane, niejasne postacie i ich postępowanie, ja patrzyłam na wszystkie odcinki jak zaczarowana i planuje teraz obejrzeć ponownie, mimo że mam mnóstwo seriali do obejrzenia jeszcze nie zaczętych. Bym zapomniała, z brytyjskich jeszcze ,,Inside Men" zaczynam oglądać, też może cię zaciekawić. Również pozdrawiam i miłych seansów życzę ;-)

ocenił(a) serial na 10
_Milady_

Za Twoją namową obejrzę oba :)

sheevia

Rubicon

sheevia

Line of Duty, Inside Men, Case Sensitive, Whitechapel

ocenił(a) serial na 8
sheevia

Ze swojej strony mogę polecić: Żona idealna, The Suits, Homeland (szał:), serial prawniczo - komediowy "Frankiln&Bash" (trochę z innej beczki niż "Układy", lecz dla fenomenalnych dialogów warto obejrzeć) oraz Powrót do życia.
A Układy oczywiście rewelacyjne; szkoda, że to już koniec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones