PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329901}
5,4 143
oceny
5,4 10 1 143
Ukraina narodziny narodu
powrót do forum serialu Ukraina - narodziny narodu

Bzdury...

ocenił(a) serial na 1

Petlura zdrajcą, Lwów od wieków ukraiński, a Wołyń to efekt polskiego terroru i obozu koncentracyjnego. A sowiecka Ukraina do hołodomoru, to prawie niepodległy, bogaty kulturowo kraj
Kur.va, tak zmanipulowanej historii jeszcze nie widziałem.
Nic dziwnego, że tego gniota nie puszcza się w telewizji, bo by Hoffmanowi ludzie w twarz pluli na ulicy.

ocenił(a) serial na 9
badluck13

To nie jest gniot. Historia nie jest nauką ścisłą, więc każdy przedstawia ją ze swojego punktu widzenia. Dla jednych ktoś może być zdrajcą i terrorystą, a dla innych bohaterem walczącym za niepodległość.
Lwów został założony przez Danyla I i był stolicą Rusi Halicko-Włodzimierskiej, dopiero później został przyłączony do Korony i do teraz jest przez niektórych uznawany za polski.
Co do Wołynia. Dlaczego ukraińska ludność była przeciw polskiej władzy i doszło do powstania UPA? Bo byli traktowani, jak bydło, władze zamykały ukraińskie szkoły i cerkwie, byli usilnie polonizowani. Więc to nie jest terror?
Dlaczego nie puszcza się w telewizji? Bo prawda jest taka, że historia Ukrainy nikogo nie obchodzi. Wszyscy, a przynajmniej większość woli myśleć stereotypami, którym daleko do prawdy. Bo to jest łatwiejsze. Po co się wysilać i coś poznawać, skoro już są takie gotowce?

ocenił(a) serial na 1
Roksolana_13

"Co do Wołynia. Dlaczego ukraińska ludność była przeciw polskiej władzy i doszło do powstania UPA? Bo byli traktowani, jak bydło, władze zamykały ukraińskie szkoły i cerkwie, byli usilnie polonizowani. Więc to nie jest terror?" - Jakie powstanie przeciw "polskiej włądzy"? Człowieku czy zdajesz sobei sprawę że rzeź wołyńska miała miejsce podczas sprawowania wąłdzy an tymt erenie przez administrację niemiecką?
W odwecie za zamykanie szkół wyrzynamy 100 tyś ludzi? brawo. Adolf też za "niewyobrażalne" szkody wobec Niemców poczynione przez Żydów puścił 6 mln starozakonnym z dymem. Adolf z Banderą mogą sobie podać ręce.
Doucz się historii bo podobnie jak u Hoffmana z jej znajomością jest u ciebie bardzo krucho.

ocenił(a) serial na 9
badluck13

Tak, zdaję sobie sprawę, kiedy miała miejsce rzeź wołyńska i była skierowana przeciwko Polakom, a nie Niemcom. Polacy przez tyle lat dopiekli im do żywego i taki tego efekt. A teraz uważają się za niesłusznie pokrzywdzonych i niczemu niewinnych. Nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać, bo wina była po obu stronach.
Co do Bandery- on nie był niemieckim kolaborantem i nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za to, co się stało na Wołyniu, gdyż w tym czasie był zamknięty w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen.
Zanim zaczniesz dawać mi porady, co do nauki historii, to sam się do nich zastosuj, bo twoja wiedza jest raczej wybiórcza i jednostronna.

Roksolana_13

usprawiedliwianie ludobójstwa jakimiś szkołami i cerkwiami!!! To do was podobne. Mnie się wydaje, że ukraińcy po prostu uznali, że jak wymordują wszystkich Polaków na Wołyniu to Polska nie będzie się upominała o swoje ziemie. A przykład jak się pozbywa mniejszość dali ukraińcom niemcy mordując żydów. Co zresztą wykonali poprzez policję ukraińską. Ta policja później przekształciła się w upa. Ludobójstwo na Wołyniu było aby pozbyć się Polaków. Kulminację Wołynia (1943) oddzielały od upadku II RP (1939 r.) 4 lata. Po 2 lata na zsrr i 2 na III rzeszę. A akurat II RP ukraińcy tak źle zapamiętali. Chociaż swoją drogą ukraińcy z każdym potrafili kolaborować.
,,wina była po obu stronach" - akurat. Każdy zbrodniarz będzie szukał jakiegoś usprawiedliwienia dla swojego czynu. Polacy z reki hakaty i bismarcka też dużo wycierpieli ale w trakcie powstania wielkopolskiego nie dokonali ludobójstwa. Co ciekawe do takich akcji nie doszło też po II w. św. choć były mordy i wysiedlanie niemców. Najwyraźniej tylko II RP zasługiwała na takie pomszczenie jakie zrobili ukraińcy Polakom w 1943.
No ale dobra. Jeżeli tak uważasz to mam pytanie. Takie z łamigłówką.
Twierdzisz, że jak Polacy zabijają kilkuset żydów to jest dowód, że Polacy to mordercy.
A jak ukraińcy mordują do 60 tys. ludzi na Wołyniu to wtedy Polacy sami sobie byli winni.
No dobra. Niech będzie. Polacy zasłużyli na swój lost. żydzi natomiast nigdy nic złego nie uczynili i każdy kto ich mordował robił to tylko z powodu tego, że był zły i tylko zły. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mordowania żydów.
No dobra. Niech tak będzie. Co jednak gdy ukraińcy mordowali żydów? Kto tutaj jest winny?
ODPOWIESZ MI NA TO PYTANIE?

Roksolana_13

Bandera to było najgorsze ścierwo, jakie ziemia nosiła, cwel, zbrodniarz i nazistowski kolaborant. Od początku wojny zabiegał o utworzenie w ramach sił zbrojnych Niemiec własnych jednostek militarnych. W kwietniu 1941 r. frakcja Bandery zorganizowała batalion „Nachtigall”. Po wybuchu wojny niemiecko-radzieckiej banderowska tzw. OUN-B proklamowała „państwo ukraińskie”. Niemcy proklamacji nie uznali, wobec Bandery i premiera „rządu” Stećki zastosowali areszt domowy i obu osadzili w bunkrze dla szczególnych więźniów „Zellenbau” w obozie Sachsenhausen. Cwel Bandera przetrzymywany był na specjalnych warunkach: miał do dyspozycji prasę, za zgodą Niemców przez łączników kontaktował się z własną organizacją. W pobliżu obozu mieścił się ośrodek szkolenia banderowsko-dywersyjnych kadr. Od początku 1943 r. UPA, zbrojny twór Bandery, przystąpiła do planowych masowych mordów. W sposób niewyobrażalnie okrutny zamordowano 200 tys. Polaków, wiele tysięcy osób innych narodowości, a także 80 tys. Ukraińców. Każda próba usprawiedliwiania tego bydła powinna być karana sądownie, a przyzwoici ludzie powinni takim usprawiedliwiaczkom banderowskiego ścierwa pluć w mordę.

badluck13

Obejrzyj film "Wołyń" Smarzowskiego. To też same bzdury?

Roksolana_13

To mi sie podoba: "Historia nie jest nauką ścisłą, więc każdy przedstawia ją ze swojego punktu widzenia."
Bzdura kompletna. Dzis ludzie chowani przez gazetw wyborcza sa zrelatywizowani do granic mozliwosc. Kazdy duren moze opowiadac historie jam mu sie chce w imie, ze "Historia nie jest nauką ścisłą, więc każdy przedstawia ją ze swojego punktu widzenia."

Kiedys medrzec Walesa powiedzial: "prawda jest jak dupa, kazdy ma swoja"
Parafrazujac nobliste, podlizujac sie Roksolanie - "historia jest jak dupa, kazdy ma swoja"

ocenił(a) serial na 9
gauganski

Nie musisz się nikomu podlizywać, tym bardziej mi.
Historia należy do nauk humanistycznych, nie jest tak ścisła jak matematyka czy fizyka, że coś jest takie i to można udowodnić doświadczeniem czy odpowiednimi obliczeniami. W historii tak nie jest. Można dokładnie określić czas wydarzeń (im dalej w przeszłość, tym daty są mniej dokładne),np.: kiedy coś podpisano, kiedy wojny się zaczynały i kiedy kończyły, kiedy ktoś zostawał prezydentem, kiedy kogoś ścięli. To są fakty. ALE dokładny przebieg nie zawsze jest do końca znany. Wystarczy poczytać różne źródła. Jedni piszą, że było tyle wojska, a inni twierdzą że była to zupełnie inna liczba, albo liczby ofiar też bardzo się różnią ( przy czym różnice czasami są naprawdę znaczne), albo stosunki panujące między narodami czy społeczeństwami też przedstawiane są na różny sposób. Bo każdy chce się przedstawić z jak najlepszej strony, dlatego pomijane są niektóre, niewygodne fakty, liczby zwiększane/zmniejszane itp. Ale te różnice nie mogą wykraczać poza FAKTY, więc nie poopowiadasz za tego, co ci się chce.
I która wersja jest najbliższa prawdy? Każdy uważa, że jego własna.

P.S. Cytat, który przytoczyłeś należy do innego wielkiego- Piłsudskiego i brzmi: "Racja jest jak dupa, każdy ma swoją". (Chociaż swoją drogą, to Wałęsa też mógł coś takiego podobnego powiedzieć:)

Roksolana_13

To, ze historia jest zaliczana do nauk humanistycznych to nie znaczy, ze "kazdy moze ja przedstawiac ze swojego punktu widzenia".
To ze nie ma zrodel - lub sa niejasnosci, to nie znaczy, ze historie nalezy przedstawiac ze swojego punktu widzenia.
To tak jakby jakis glupiec powiedzial, ze jezyk polski nelazy do nauk humanistycznych, wiec od dzis odmieniamy przez przypadki jak nam sie chce.

Z historia jest dokladnie tak jak z prawda - czy jakims glupcom sie wydaje ze jest inaczej czy nie - to tak jak w przypadku, ze prawda lezy gdzie lezy a nie posrodku, tak historia jest taka jaka jest a nie taka jak sobie ktos ja ustali ze swego punktu widzenia.

I tyle.
Na kurs logiki bym polecal sie wybrac.

ocenił(a) serial na 9
gauganski

Przecież ja nie napisałam, że każdy MOŻE przedstawiać historię ze swojego punktu widzenia, tylko że tak ona właśnie JEST przedstawiana. A to różnica. Prosty przykład. Człowiek walczący o niepodległość swojego kraju. Jest uznawany za swoich rodaków za bohatera, który miał odwagę sprzeciwić się okupantom, był za to prześladowany, odsiedział w więzieniach. Ale dla drugiej strony, dla tych przeciwko którym działał (bo zdobycie niepodległości to "wyrwanie spod czyichś wpływów i władzy") jest buntownikiem, szowinistą, faszystą, którego jak najszybciej należy zlikwidować i przy okazji obsmarować błotem.
Właśnie to mam na myśli pisząc, że każdy przedstawia historię z własnego punktu widzenia.

I tyle.
P.S. Zanim zaczniesz się rzucać, sprawdź dokładnie, co jest napisane. Czyli, innymi słowami, czytaj ze zrozumieniem.

Roksolana_13

No i dochodzimy do sedna. Chlopaki Ukrainskie wywlekajace flaki dzieciakom, tylko za to ze sa Polakami moga nazywac to dzis "bohaterstwem" bo "miał odwagę sprzeciwić się okupantom" - a polskie dzieci, ktore nie chcialy sie dawac rozrywac i probowaly uciekac mozna nazwac "buntownikiem, szowinistą, faszystą", bo sprzeciwialy sie tym co chcieli sie "wyrwac spod czyichś wpływów i władzy".

W porzadku Roksana - jesli jeszcze nie masz pracy, to na Czerskiej pewno cie wezma.

ocenił(a) serial na 9
gauganski

Jejku, ty naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja nie nie pisałam o nikim konkretnym, to mogłoby dotyczyć jakiegokolwiek walczącego o niepodległość. A to, że ty od razu dopisujesz rzeczy, których nie ma, to już nie moja sprawa. Przykład miał pokazać to, że jedna postawa (człowiek, grupa, ich działania) może być oceniana na różny sposób zależny od punktu widzenia. To naprawdę nie jest trudne do zrozumienia, ale skoro sprawia ci to problem, to naprawdę nie ma o czym dyskutować... I jak nie masz nic sensownego do napisania, to lepiej nie pisz.

P.S. Jak miło, że troszczysz się o moje zatrudnienie. Dziękuję bardzo, ale raczej nie skorzystam.

użytkownik usunięty
gauganski

Takie bzdury pro banderowskie piszą tylko potomkowie tych katów i ludzie wynajęci do tego żeby kłamać w określonym celu . Szkoda tłumaczyć takim ludziom jak Roksolana że bojownicy o wolność z pod znaku UPA OUN to nie bohaterowie tylko zwyrodnialcy polujący na dzieci i kobiety , w bestialstwie nie mieli sobie równych .
Na Ukrainie potępia ich uczynki co najmniej 60% społeczności , Kijów niestety opanowany przez "banderowców" .
Nie walczy się o wolność zabijając ponad 100 tys. głównie kobiet i dzieci i żadna normalna społeczność nie nazwie takich ludzi bohaterami !

Nie zgadzam się. Takie bzdury nie piszą tylko potomkowie katów. Ostatnio spotkałem się z wypowiedziami 3 ludzi. Przeraziły mnie. To byli leszek budrewicz, sienkiewicz i krzysztof stanowski. Ci ludzie zioną nienawiścią do Polaków. I to w Polsce.
Cały czas słyszę 3 rodzaje wypowiedzi. Po pierwsze, że my też mordowaliśmy. Cóż z tego, że mniej, o wiele mniej, co z tego, że w odwecie skoro my też mordowali. Po drugie, że mordy były usprawiedliwione bo ukraińcy nie mieli swoich szkół na Wołyniu w II RP. No i jeszcze trzecie, coś w tym rodzaju, że putin najechał na ukrainę. oni tam cierpią a my ich oczerniamy, że się obrażą, nie wejdą do europy bo my im zagrodzili drogę, bo obraziliśmy ich. Że działamy z korzyścią dla putina. Że atakujemy ,,braci", swoją ,,tarczę". Ten trzeci rodzaj nie jest jednorodny. Tam są różne ,,argumenty".
Nie wiem który argument z tych trzech rodzajów ,,argumentów" jest głupszy od pozostałych. Może ten trzeci? To komu powinno zależeć na sojusz z Polską? Polsce czy kijowowi? Co my zyskujemy wdając się w walkę gospodarczą z rosją? To sprawia wrażenie jakbyśmy tak potrzebowali ukrainców którzy obronią Warszawę przed rosyjską armią szturmującą stolicę że aż będziemy pluli na ofiary Wołynia. To jest tak śmieszne, że aż niepoważne.
Mylisz się. Tak samo jak ci którzy twierdzą, że ten sojusz z ukrainą to tylko taka wytyczna z waszyngtonu. Chciałym. Niestety tak nie jest.

gauganski

ukraińcy są wściekli na Polaków bo w trakcie mordowania Polaków na Wołyniu kilku ukraińców się spociło jak siekierami machali. Ale mogli się także za bardzo wysilić i nawet ducha wyzionąć. Taka robota to straszny wysiłek. Morderczy wysiłek. Więc za co mają lubić Polaków? Odpowiesz mi?

Roksolana_13

A znasz powiedzenie Napoleona ? Genialne - moim skromnym zdaniem !


"His­to­ria to uz­godniony zes­taw kłamstw. |"
W tm przypadku banderowskie plemię z Wjatrowyczem na czele pobili samego Gebbelsa w propagandzie na temat zwyrodnialej formacji banderowskiej !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones