PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645514}

Upadek

The Fall
7,7 41 457
ocen
7,7 10 1 41457
7,8 16
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum serialu Upadek

Mocno przereklamowany

ocenił(a) serial na 5

Zachęcony ocenami tutaj i na zagranicznych portalach przeżyłem niezłe, niestety negatywne zaskoczenie.

Serial to mariaż taniej pseudo-psychologii, kompletnie nielogicznej fabuły, w tym pościgu za mordercą który jest zupełnie kuriozalny i tylko udaje realizm. Dla każdego widza, który poświęci chwilę na chłodną analizę działania policji czy to mordercy, już od pierwszego sezonu niektóre ich działania czy motywy wywołają jedynie uśmiech politowania.

Minusem jest również kiepska kreacja postaci - główna bohaterka kreowana jest na jakąś seksbombę jakby była jedyną kobietą w Belfaście, dodatkowo sztucznie silną i niezależną, w praktyce jednak trudno jest ją polubić, zaś przedstawiane w serialu motywy kłócą się z jej cechami charakteru i dodatkowo odbierają realizm.
Zupełnym kuriozum z kolei jest postać mordercy - jego zachowania to właściwie scenariuszowy żart oparty o koncepcję - "Wrzućmy wszystkie nasze pomysły, im morderca będzie bardziej zwariowany tym lepiej, niech się ludzie zaszokują". Niestety motyw ten odbiera jakiekolwiek resztki realizmu i jeszcze bardziej spycha serial w odmęty głupoty.

Usiadłem do niego świeżo po zakończeniu "Kasztanowego ludzika" i niestety boleśnie przekonałem się, że telewizyjny show z Wielkiej Brytanii to niestety zupełnie nie ta liga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones