Upadek
powrót do forum 2 sezonu

Pierwszy sezon świetny, potem już tylko zjazd po równi pochyłej. Jeszcze pierwsze odcinki drugiego sezonu dawały pewną nadzieję, ale lista absurdów które potem sie mnożą lawinowo można by wymieniać do przyszłego tygodnia. Naprawde duży potencjał, dobra obsada z postaciami z krwi i kości, tylko niestety wygląda na to że ktoś za wszelką cenę chciał zrobić serial z filmu kilkuodcinkowego. Scanariusz od 2ego sezonu naciągany jak oceny z muzyki w podstawówce.

ocenił(a) serial na 8
Jin_Mizzo

Jestem na końcowce drugiego sezonu i faktycznie aż źle się to ogląda...

michaloyoo

Ja cały czas mam w głowie, czemu do cholery nie sprawdzili elementarnej rzeczy w zbieraniu info o nim -PRACY.

miutku

A co mieli sprawdzic, w jakim sensie??

ocenił(a) serial na 7
radyjko_15

Pewnie w sensie że nikt nie prześwietlił jego miejsca pracy, nie przesłuchał przełożonych, współpracowników, nie zweryfikował czy rzeczywiście w nocy pracował na telefonie zaufania, jak zeznała żona, chociaż może nie było to tylko pokazane, bo coś mi świta że jakiś raport z miejsca pracy był.

ocenił(a) serial na 6
Jin_Mizzo

Dzięki, myślałem, że coś się odkręci po fatalnej drugiej połowie 2 sezonu, ale między innymi po tym komentarzu zostawiam ostatni sezon bezpowrotnie.

Jin_Mizzo

"potencjał" najbardziej wykorzystywane z lubością przez znawców filmowej sztuki na FW "mądre" słowo... o co im wszystkim chodzi z tym potencjałem? kojarzy się z potencją... jakieś podświadome problemy? sami nie potrafią, nie mogą wykorzystać?

ocenił(a) serial na 5
fajera

Haha, patrzcie go! Król komedii!
A serial faktycznie staje się absurdalny wraz z drugim sezonem. POTENCJAŁ pierwszego sezonu drastycznie zmarnowany.

ocenił(a) serial na 6
fajera

Po obejrzeniu świetnego I sezonu, II zniszczył całkowicie potencjał tego serialu? Co to znaczy?- ano, że historia mocno siadłą, stała się przewidywalna, rozwinięcie wątku z lokalnym patusem- gansusem, który stracił syna a potem chciał zabić Spectora, w mojej ocenie jest nieporozumieniem, tak samo jak nieudolność policji w konfrontacji z ww seryjnym mordercą... A jeżeli mylisz potencjał z potencją to życze powodzenia w życiu :D

nieSEZONOWI_youtube

napisałem sugerując, że tym od potencjału kojarzy się zapewne z potencją... czytanie bez zrozumienia się kłania, niczego nie życzę

ocenił(a) serial na 9
Jin_Mizzo

Jestem pod trzecim sezonie i mam wrażenie, że w drugim to było zwolnienie tempa.

saveyourqueen

Jestem w trakcie oglądania 3 sezonu. Są pewne kolejne, oczywiste błędy w scenariuszu. Irytują podczas oglądania. Mimo wszystko serial oceniam przynajmniej na 7. Powiem tak klimat, muzyka, realizacja daję 9, są też oczywiście pewne niedopuszczalne denerwujące absurdy. Dla mnie jak do tej pory 7

Jin_Mizzo

Masz rację końcówka drugiego sezonu i trzeci sezon pełny jest niekonsekwencji i dziwnych zdarzeń. Facet który strzelał do Spectora mimo że ukradł broń funkcjonariuszowi Policji, samochód dziennikarzowi, zrobił rozpierduche w schronisku dla kobiet wymachując bronią w ogóle nie jest poszukiwany przez Policję a potem swobodnie wchodzi sobie na teren gdzie prowadzone są czynności policyjne i strzela. Nastoletnia wielbicielka Spectora oblewa twarz koleżanki chyba kwasem i tu również nikt jej nie szuka nie ściga. Panna wchodzi sobie swobodnie do szpitala i dopiero tam jest zauważona. Pobyt Spectora w szpitalu najpierw pielęgniarka która pracując na OIOM ma czas na psychologiczne pogaduchy z bohaterem a potem pan doktor który oprowadza człowieka który ma odpowiadać za ciężkie przestępstwa po szpitalu tak jakby ten był na wycieczce. Następnie nasza główną bohaterką która o zgrozo jest przeciwna postawieniu zarzutów żonie Spectora pod pretekstem jej przyszłego załamania nerwowego. Dla policjanta przestępstwo to przestępstwo i nie jest ważne w jakim stanie psychicznym jest oskarżony. Jest jeszcze kilka nieścisłości ale w tej chwili nie chcę już o tym pisać.

ocenił(a) serial na 3
Jin_Mizzo

Ten serial powstał, by w każdym odcinku pokazywać, że kobiety są silne i nie potrzebują mężczyzn, którzy na ogół są idiotami. Fabuła się nie skleja, błędów jest cała masa, ale przypomnień o emancypacji zawsze mnóstwo. Bez sensu

marcindjaczuk

Tamten szef policji był po prostu molestowany w dzieciństwie przez księdza. A czy kobiety są silne? Przecież bohaterka przegrała swoją misję ukarania Spectora. Jest smutną, samotną kobietą.

ocenił(a) serial na 6
marcindjaczuk

Serial o seryjnym mordercy kobiet, które w starciu z nim nie miały żadnych szans pokazuje, jak to kobiety są silne. Ciekawa teoria. Chyba serial mocno nadepnął Ci na odcisk. Najwidoczniej jedna kobieta w całym serialu, która nie jest przedstawiona jako ofiara to dla Ciebie za dużo emancypacji.

ocenił(a) serial na 2
Jin_Mizzo

Niestety masz racje 2 dodatkowe sezony robione na siłę i bez pomysłu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
Jin_Mizzo

Trudno się nie zgodzić. Gdyby policja złapała Spectora w szpitalu jak szedł na drugie spotkanie ze swoją niedoszłą ofiarą i tak by się zakończył serial to myślałbym nad oceną 9/10 a tak za całokształt oceną musi być dużo niższa

ocenił(a) serial na 7
Jin_Mizzo

2 sezon można być streścić w 2 odcinkach, nic się tam nie dzieje, mega dłużyzny, rzecz o niczym

Jin_Mizzo

Takie samo odczucia..
Scenariusz pisał chyba zupełnie kto inny, bo teksty są tak proste i oczywiste czasem, że się łapałem za głowę. Jakby nie było rdzenia historii, wokół której budowali by świat i zdarzenia. A były jakieś pojedyncze zdarzenia, pod które budowali absurdalne dialogi, które mógłby napisać 6 latek. 


Historia zastępcy, który pod wpływem przychodzi do pokoju Gibson i płacze przelała szalę goryczy dla mnie. Główny villan w szafie to już groteska, bo widać uchodzi mu wszystko na sucho i wychodzi z każdej opresji. Nie mam nic do płaczu mężczyzn, ale tutaj mnie to po prostu wkurzało - "Dlaczego kobiety są silniejsze od mężczyzn?" Nie wiem czy silniejsze. W jakim sensie? Gibson sama nie jest dla mnie silną kobietą. Jest bardzo inteligentna, sprytna, cwana, ale często brak jej moralnego kompasu, i ciągle wykorzystuje swój seksapil, aby zaspokoić swoje potrzeby bez widzenia krzywdy innych ludzi. 
Faktem jest, że ma co wykorzystywać i dobrze się na nią patrzy, ale samym seksapilem sezonu nie pociągną, bo brak tu historii. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones