PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 022
oceny
8,2 10 1 29022
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Co jest z nimi nie tak? To jest chore. Wcześniej, jeżeli mieli coś dobrego do zaoferowania światu to Monty Python, teatr telewizji i długo długo nic, a teraz im normalnie odbija. Co oglądam jakiś serial rodem z Walii, Anglii czy Szkocji (cholera wie, może nawet i z tej pieprzonej Irlandii Północnej) to dostaje rzecz smakowitą, świeżą, oryginalną, błyskotliwą. Chyba im jednak ta multu-kulti na zdrowie wyszła, bo wcześniej, gdy w tym kraju dominowały białe larwiaki, to było drętwo i deszczowo, a teraz im słońce w mordy świeci i mnóstwo Brytyjczyków od słońca ma ciemną karnację. Brytol-szywniak to był synonim mieszkańca wyspy i przyległości, a teraz, co produkcja, to prawie majstersztyk wbijający w fotel. Tego się nie da znieść ani niczym wytłumaczyć. I do tego jeszcze płacz człowieka ogarnia, gdy sobie pomyśli co Brytolom może przeciwstawić w temacie produkcji telewizyjnej dumny, szlachetny i starożytny naród Polaków. Śliwowicę. Na litość boską, to nie jest ani sprawiedliwe, ani zabawne. Wystarczy, że oni mają lepszą ligę piłkarską, czy muszę mieć też lepsze seriale od "M jak Miłość", "Plebanii" i "Klanu"? Gdzie jest dobry i sprawiedliwy Bóg, który dba o równowagę w przyrodzie? Absurdalne i podłe to wszystko. Tutaj byle jedna scena w tym dziele jest lepsza niż cokolwiek co wyprodukowała elita polskich filmowców przez ostatnie 20 lat. Aż tak jesteśmy prymitywni, wyjałowieni i bezwartościowi?


per333

Dyć, dobrze prawi, okowity polać mu - siądź, acan, a napij się.

rootkit72

Racja. A Utopia to mistrzowska, nie spodziewał bym się takiego zkończenia

ocenił(a) serial na 9
per333

dokładnie zgadzam sie z powyższym, jedzenie brytolskie marne alkohole może być acz nic nie dorówna naszym zacnym trunkom, ale mniejsza oto utopia mnie gwoździa w trumnę wbiła lawirując pomiędzy tymi wszystkim zwrotami akcji czeka mnie jeszcze 6 odcinek, no kurde nie wiem co pisać, kinematografia wyspiarska zawsze budziła we mnie poczucie swoistego rozpadu, oni nie pytają sie co nakręcić i jak to zrobić po prostu trafiają w widza z okrutną siło i znakomitą celnością to nie jest łatwy orzech do zgryzienia, acz o ciut łatwiejszy niż żwiat Bergmanowski,
Utopia nosz kurde, 2 sezon miejmy nadzieje chociaż nie koniecznie mógłby trącić troszkę światem Orweloskim, chociaż już na początku od pierwszego odcinka widać chore wymysły miłościwie nam panujących kurde frakcji i korporacji... no nic sie rozpisałem jak co do piszcie można podyskutować może polecicie jakieś fora... pozdrawiam B|

ocenił(a) serial na 10
per333

"to nie jest ani sprawiedliwe, ani zabawne. Wystarczy, że oni mają lepszą ligę piłkarską, czy muszę mieć też lepsze seriale od "M jak Miłość", "Plebanii" i "Klanu"?"

Też nie rozumiem, czemu niektórzy wolą brytyjskie guglanie od naszych "najpopularniejszych polskich seriali" ;)



"Aż tak jesteśmy prymitywni, wyjałowieni i bezwartościowi?"
Krótko - tak !!!

Chociaż, może i na nas przyjdzie czas... za jakieś 20-30 lat.
Może tego doświadczę.
A może nadal będziemy prymitywną europejską "rasą", która dopiero idzie w kierunku włoskiej telewizji sprzed 10-15 lat...

ocenił(a) serial na 9
per333

A które to seriale brytyjskie tak Cię zachwyciły? Mi najbardziej podoba się "Utopia", "Misfits", "Sherlock", "Luther", "The Take" i zabieram się za "The Shadow Line".

ocenił(a) serial na 8
szafamorderca

Utopia 8/10
The Fall 7/10
Black Mirror 8/10
Generation Kill (koprodukcja brytyjsko-amerykanska) 9/10
Top of the Lake (koprodukcja brytyjsko-amerykansko-australijsko-nowozelandzka) 8/10
The Shadow Line 8/10

Z brytyjskich seriali (albo w koprodukcji), na ktore sie natknalem tylko Strike Back byl mniej wartosciowy, zas Luther, choc mial fajny klimat, nie zachwycil scenariuszem/fabula.

ocenił(a) serial na 9
per333

Spróbuj "The Take"- brytyjska gangsterka, bezkompromisowość, dobre aktorstwo.

ocenił(a) serial na 8
per333

z dobrych Brytyjskich to jeszcze 2 sezony Skins, 2 sezony Shameless i 2 sezony Misfits:)

ocenił(a) serial na 8
abnegacja

Niestety, ale gatunek (komedia) mi nie odpowiada.

ocenił(a) serial na 8
per333

ale to nie są komedie

ocenił(a) serial na 8
abnegacja

Na Filmwebie opisywane sa jako 'dramat, komedia".

ocenił(a) serial na 8
per333

jak większość filmów na filmwebie;) to nie są absolutnie komedie, co nie znaczy, ze podczas oglądania nie uśmiechniesz się:)
właśnie jestem po obejrzeniu The shadow line (można zobaczyc na kinomaniaku) i szczerze polecam - świetny kryminalny serial z niepowtarzalnym klimatem:)

ocenił(a) serial na 8
abnegacja

Jak widac wyzej The Shadow Line ocenilem na 8/10.

ocenił(a) serial na 8
szafamorderca

Ja polecam Broadchurch. Genialny pod względem i reżyserii i fabuły.

per333

LIFE ON MARS to dla mnie nr 1 wśród brytyjskich seriali

per333

Swietny wywód :)

per333

Ha ha To porównanie polskich seriali z brytyjskimi... Boże czy my na pewno żyjemy na tej samej planecie?

Pomyśleć o polskich sukcesach telewizyjnych, czyli o kochanym przez miliony ,,M jak miłość", i o tym wcześniejszym wspaniałym, świętującym nie wiadomo, którą rocznicę ,,Klanie". Zresztą obydwa rodzinne, o życiu. Jest też sukces, bo Rosjanie wykupili od polskiej telewizji licencję i u nich też będzie ,,M jak Miłość". Tylko, że to są telenowele, a nie współczesne seriale

Dopiero wkręcam się w brytyjskie seriale, są naprawdę świetne. Porównanie ich z polską telewizją jest w ogóle niemożliwe. Czy u nas zrobili lub zrobią coś tak pomysłowego jak Doctor Who?




Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones