PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479720}

Uwięziony

The Prisoner
7,0 2 177
ocen
7,0 10 1 2177
Uwięziony
powrót do forum serialu Uwięziony

Zakręcony na maksa

ocenił(a) serial na 9

Niesamowicie dziwny serial. Po pierwszym odcinku wydawało mi się, że nic specjalnego. Ot człowiek budzi się na pustyni, trafia do jakiegoś miasteczka gdzie wszyscy starają się wmówić mu, że zwariował. Ot prosta historia z łatwo przewidywalnym zakończeniem. Bynajmniej. Każdy kolejny odcinek tak niesamowicie miesza i gmatwa tę historie, podsuwa a następnie zaciera nowe tropy, że do ostatniej, siódmej części wciąż zadawałem sobie pytanie „O co tutaj chodzi?”.

Wciągający, z szarpaną narracją. Czasem sceny pełne, wydawałoby się, błędów logicznych, irracjonalnych zachowań bohaterów, niby wpadek scenarzystów, ot np. jeden bohater poznaje kogoś, a następnego dnia zachowują się tak jakby znali się od dawna, albo ktoś zdradza kogoś w jednej scenie, a za chwilę obydwoje zachowują się całkiem normalnie, wszystkie stają się zrozumiałe bo taka jest konwencja całości. Oglądanie go to jak jazda po jakiś mocnych lekach psychotropowych. Czasem w jednym odcinku na 2-3 sek. pokazywane są ujęcia, które pojawią się dopiero za 2 odcinki. Sceny przeskakują, urywają się nagle, porzucają zaczęty wątek by już do niego nie wrócić. Ale tak czuje się główny bohater będący na skraju szaleństwa. Człowiek który nie wie czy to on zwariował, czy ludzie go otaczający; kto mówi prawdę, a kto kłamie; czy świat istnieje, czy to on przestał istnieć.

Serial z kategorii tych, które koniecznie trzeba zobaczyć min. dwa razy. Istna mieszanka Lyncha, Nolana, Kafki i "Truman Show".

Świetna obsada. To już trzecie serial (po „Jane Eyre” i „Luhter”) w którym Ruth Wilson jest po prostu rewelacyjna! Ian McKellen, spokój bijący od niego, do końca zastanawiamy się czy jest wszechmogącym władca wioski czy może wybawieniem dla jej mieszkańców?

Twórcy zwodzą nas do samego końca, mylą tropy, przeplatają ze sobą dwie historie z dwóch różnych (?) miejsc. Wiele wyjaśniają, ale wiele wątków zostawiają do rozwikłania widzom. Nie jest to serial wybitny, być może nawet nie bardzo dobry. Ale fascynująco wciągający i hipnotyzujący.

Polecam
10/10

ocenił(a) serial na 8
sober

tak ale strasznie cieżki,od myślenia kto z kim ,dlaczego ,po co jak aż mnie głowa rozbolała,jeśli już oglądać to po odcinku na tydzień,ja obejrzałam wszystkie 6 na raz i sama nie wiem jak się nazywam:D

ocenił(a) serial na 9
CelineMarie

Zabójcza dawka :)

ocenił(a) serial na 4
CelineMarie

no ja niestety zrobiłam to samo :( tak to było pogmatwane na początku (pierwsze 4 odcinki moim zdaniem do wyrzucenia - nie posuwają akcji ani o milimetr, pełno w nich tylko niepotrzebnego gmatwania!), że drugi odcinek prawie cały przespałam, a i tak nie mam poczucia, że coś straciłam. ogólnie można to ogarnąć, ale nie jestem fanką dzieł, których poziom skomplikowania powoduje dymienia czaszki! zwłaszcza jeżeli główny bohater, któremu kibicujemy od początku i chcemy, żeby się wydostał z Wioski, na koniec <UWAGA SPOILER> zostaje w niej i przejmuje rolę swojego przeciwnika. no chyba od początku był przekonany, że ta Wioska to coś złego! i tak nagle mu się odmieniło?! i może jeszcze robi to niby z miłości albo "dla większego dobra", żeby te wszystkie duszyczki uratować?! no, jakoś tego nie kupuję. przerost formy nad treścią. albo odwrotnie! przerost treści nad formą ;)

ocenił(a) serial na 9
CelineMarie

Ja podzieliłam sobie, ale uważam, że za długich przerw nie można robić, bo tylko w miarę świeża znajomość poprzednich części pozwala połapać się jako tako w następnych.

ocenił(a) serial na 9
sober

Kellen ma niesamowite zdolności do przechodzenia w sekundę od miłego dziadka do sk...la pierwszej klasy. Nie tylko tutaj. W 'Uczniu szatana' też pokazał...

ocenił(a) serial na 9
TangoAndWaltz

W Gandalfie widać to akurat najmniej... i dlatego warto obejrzeć sir Iana McKellena, aktora szekspirowskiego, poza LOTR.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones