PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=367031}

Włatcy móch

5,9 55 681
ocen
5,9 10 1 55681
3,3 7
ocen krytyków
Włatcy móch
powrót do forum serialu Włatcy móch

Serial włatcy móch trzeba zrozumieć jest to na pewno serial nie dla każdego bo nie każdy zrozumie jego ukryty sens ale na pewno nie można go nie obejrzeć chociaż dlatego żeby wyciągnąć jakieś wnioski .Ten serial miał być przeznaczony dla widzów dorosłych co dziwne stał się fenomenem dla dzieciaków i młodzieży ,no i głównie młodzi ludzie go oglądają .Dla mnie to fajny i ciekawy serial nie wiem dlaczego wielu denerwuję i go nie cierpią albo mają złe zdanie na temat fabuły .Na pewno nie można go porównywać z serialem amerykańskim South Park bo to w ogóle jest inny klimat tamten serial wyśmiewa amerykańskie gwiazdy i w ogóle kpi z różnych rzeczy .Tam jest więcej gorszących scen i więcej przesadzają twórcy no i za bardzo obrażają różne postaci jak piosenkarki typu Britney Spears albo Paris Hilton czy Lindsay Lohan tam też jest więcej bluzgów i to takich jak u szewca .Włatcy móch także pokazują naszą polską rzeczywistość i tam jest ukazane to jak wygląda polska szkoła no także są odcinki lepsze i gorsze ale nie można powiedzieć że ten serial to totalna klapa i szmira .To 1 taki serial gdzie pokazują takie rzeczy w jednym z odcinków 3 serii także parodiowano polskie seriale czy aktorów w innym pokazano problem agresji i przemocy w szkole był to odcinek ,,gangsta-dewasta’’ .Podam inne przykłady w tym serialu no więc w odcinku ,,jasełki’’ pokazano jak dzieci rozumują i pojmują boże narodzenie i tradycje z tym związane w odcinku ,, boże halo’’ pokazano jak dzieci pojmują święto bożego ciała i jak je rozumieją .Odcinek ,,pochót’’ pokazuje postać Marii Curie Skłodowskiej i trochę parodiuje święta majowe w odcinku ,, Szczepionka dla Frycka’’ mamy parodie kompozytora Fryderyka Chopina i jak dzieci rozumują chorobę gruźlicy.Znowu w odcinku ,,Motorynka i myszykiszki’’ mamy pokaz jak dzieci wyobrażają sobie śmierć i jak odnoszą się do śmierci bliskiej osoby .Odcinek ,,Ekskumancja’’ parodiuje lekarzy którzy pobierają organy od żywych i zdrowych pacjentów jest tam też pokazana postać Boga gdzie to miś przekliniak zachowuję się w zły sposób i nie powinni tego tak ukazać .No cóż przykładów jest wiele nawet w jednym z odcinków pokazują jak dzieci odbierają postacie takie jak Hitler czy Stalin albo dlaczego dzieci nie lubią mleka czym jest dla nich masturbacja i jak wygląda dojrzewanie seksualne ,albo jak dzieci odbierają uroczystość 1 komuni świętej czy też jak traktują przyjaciela gdy ten moczy się w łóżko chodzi tutaj o odcinki ,, mokre sny 1-2’’ i o postać Maślany .No więc przykładów podałem naprawdę dużo mamy tutaj 4 postacie główne które charakteryzują się czymś .Na pewno na pierwszy plan damy tutaj postać Czesia który jest moim zdaniem najzabawniejszy jest to zombiak mieszkający na cmentarzu ale naprawdę jego postać ubarwia ten serial .Co do postaci innych typu Anusiak czy Konieczko to także są to postacie które cechują ten serial no co do Anusiaka i jego postępowania wobec Zajkowskiego to czy tak się nie dzieje w polskich szkołach ?.Przecież bije się słabszych uczniów i takich którzy nie umieją się bić i obronić sami .Ale w jednym z odcinków to Zajkowski przejmie pałeczkę i się zemści za to że się nad nim znęcano,nie podoba się mnie też to jak traktują bohaterowie dziewczyny że są głupsze i nie chcą z nimi gadać ani się zadawać .Taki przykład nie jest dobry gdzie nazywa się bohaterkę Andżelikę „pedałka’’ to także zle cechuje co do postaci misia przekliniaka no cóż on najwięcej tutaj mówi bluzgów i jest taką postacią która może drażnić widza no nap : jego rozmowa z Bogiem gdzie używa wulgaryzmów albo kiedy on w ogóle nie używa złych określeń to jak odnosi się do innych pluszaków typu Zębas czy Pedeciak to także widać że jakby był lepszy .No a Marcel który jest typem alkoholika i wali browary z panem Pułkownikiem który jest kościotrupem no także te dwie postaci są ciekawe albo Higienistka która lubi grać bluesa i pali marihuanę no cóż to też ciekawa postać ale pozytywna gdyż pomagała nie raz głównym bohaterom .No co do Marcela powróciwszy to on przecież umarł żeby się nie męczyć z żoną higienistką zresztą w odc. ,,kompu-kompu’’ dochodzi do spotkania w saunie tych dwóch postaci.Pani Frał to już na pewno postać ciekawa i zresztą taka która pokazuję jak nauczyciel musi się męczyć żeby czegoś nauczyć to prawdziwa nauczycielka taka która chce żeby każdy coś umiał i wiedział .No ale co do postaci głównych to oni widać jak myślą oglądając serial widzimy jak ci chłopcy odbierają różne rzeczy i jak je rozumują.Postacie w tym serialu obrazują nasze polskie środowisko kiedy oglądam ten serial to widzę przykłady z mojej własnej szkoły czy też to jak dziecko się rozwija .Dzieci inaczej rozumieją sprawy dorosłych i widać to właśnie w władcach much gdzie imponują im postacie Hitlera czy Stalina ,albo Czesio zaprzyjaznia się z manekinem Alfredem.Widać że nie wiedzą czym jest religia kiedy Konieczko olewa 1 piątki miesiąca albo kiedy interesują ich inne religie albo nawet kult szatana .Na pewno nie wiedzieli czym jest wigilia albo boże narodzenie no cóż nie znali przecież w jednym z odcinków lektur szkolnych albo nie rozumieli jakie znaczenie ma muzyka Chopina czy Literatura .Dzieci nie szanują tego co dla nas dorosłych jest święte ,nawet jeden z odcinków parodiuje Hip-Hop i postać wujka samo zło albo inny pokazuję parodie walki o warszawę w powstaniu warszawskim 1944 r.Tak więc chyba podałem wiele przykładów albo taki przykład gdzie Maślana nie lubi cyrkowców bo to zli ludzie według niego .Tak więc serial władcy much to wiele przykładów na dorastanie młodego człowieka i jego rozwój poprzez obserwowanie świata .Tutaj pokazana jest po raz 1 postać prawdziwego dzieciaka który sam musi wszystko poznać no bo bohaterowie serialu są dopiero w 2 klasie więc nie można się dziwić że nie rozumieją jeszcze niektórych spraw.Mnie się podoba to w jaki sposób ten serial podchodzi do widza bo tam widzimy nas samych ja sam byłem także łobuziakiem w szkole i wiem że taka postać jak Konieczko czy Maślana jest mnie bliska osobiście.Czy nie macie sami w szkołach takiego Czesia co się inni z niego wyśmiewają albo Anusiaka który nic nie wie nigdy i nie rozumie pytań które się mu zadaje ?.Czy nie mamy w szkołach takiego Maślany dla którego liczą się tylko pieniądze i robienie interesów bankowych?.Ten serial dla mnie jest naprawdę słabo oceniany przez ludzi bo postacie te pokazują że świat dorosłych czasem może mało się różnić od świata dzieci które obserwują dorosłych .No bo przecież czy oni rozumieli czasem że robią coś zle ?,tutaj widzę że postacie główne czasem inaczej rozumieją niektóre sprawy .Dla mnie sens władców tkwi w tym że każde dziecko się rozwija i z wiekiem poznaje świat i dowiaduje się co jakie słowo znaczy albo dlaczego jest tak a nie tak ?.Bartek Kędzierski miał bardzo dobry pomysł i stworzył ciekawy serial w którym widzimy że dzieciństwo jest bardzo ważne ono kształtuje nas samych .Czy postać Czesia nie pokazuje że z jednej strony jest dobry ale jest także zły bo dokucza i tak samo znęca się nad Zajkowskim?.Zobaczmy jak Czesio podchodzi do religii on lubi śpiewać gorzkie żale i chciałby zostać piosenkarzem .Wiadomo że serial ten to taka parodia więc tak jak amerykańska produkcja parodie robi swojego państwa tak my zrobiliśmy parodie naszej rzeczywistości i właśnie ten serial ukazuje nasze życie .To jest pokaz tego jak wygląda nie tylko polska szkoła ale i innych rzeczy.Dlatego krytykantów nie rozumiem że nie widzą w tym nic dobrego że to chała i szmira i jakieś syfy i dno mułu ok. ale czy po obejrzeniu tego serialu skumaliście co tam miał twórca do przekazania ?.Ja rozumiem że nie każdy rozumie że to nie tylko bluzganie i błędy ortograficzne czy głupie teksty są sensem tego serialu,ale także spojrzenie na Polskom naszą rzeczywistość z różnych perspektyw .Bo ten serial to pokazuję nas Polaków a nie Amerykę chociaż postać Andżeliki jest związana ze stanami .No więc zrozumcie ten serial on nie jest dziwny ani głupi tylko trzeba podejść do niego jakoś inaczej że to przekazanie nam widzom naszego własnego życia jest.

ocenił(a) serial na 4
Kinematograf

Zgadzam się z tym co napisałeś.

użytkownik usunięty
Kinematograf

Ja też uważam, że ten serial ma ukryte przesłanie, a ci co myślą, że to tylko głupia bajeczka z przekleństwami, tak naprawdę do końca tego nie rozumieją, ale te nowe odcinki naprawdę są bez sensu. To o czym piszesz dotyczy tylko 5-6 sezonów. Ostatni, 9 to porażka. Nie wiem, czy to wina zmiany na Xantus, ale teraz oglądam to tylko dlatego, że mam jeszcze nadzieje na tak dobre odcinki jak w trzech pierwszych sezonach.

ocenił(a) serial na 1

Oczywiście, że ma przesłanie i zawiera przenośnie. Nie zmienia to faktu, że z przesłaniem czy bez jest niesamowicie idiotyczne!

Kinematograf

a jakie różnice, nie w warstwie fabularnej, widzisz między Włatcami a South parkiem?

ocenił(a) serial na 8
Kinematograf

CAŁKOWICIE ZGADZAM SIĘ Z TWOJĄ OBSZERNĄ WYPOWIEDZIĄ JEDNAKŻE ODNOŚNIE HIP HOPU TO BYŁ WUJEK SAMO DNO A NIE ZŁO (patrz odc.50)

Kinematograf

Ktoś się AŻ tak rozpisał na temat tego szitu?!
No way!

ocenił(a) serial na 4
Niepotrzebny

Widać że nie czytałeś dokładnie tego streszczenia. Tobie się nie podoba bo świat dzieci ukazany w tym serialiku niewiele różni się od świata dorosłych.

ocenił(a) serial na 9
Kinematograf

Podbijam, mądrze prawisz

ocenił(a) serial na 6
Kinematograf

Talentu do pisania i lekkiego pióra to co prawda nie masz, ale stawianie tez i refleksji serio dobrze ci wychodzi. ;p Wszystko co napisałeś jest prawdą, chociaż nawiązywałeś do pierwszych dwóch sezonów, które tak naprawdę ja traktuję jako jedyne oficjalne, bo wszystkie pozostałe są zwykłym gniotem. Serial nie jest typowym dla idiotów, jego zdebilały humor, który lubię jest jedynie stereotypem, pozorem, serial ma w sobie coś głębszego, a raczej miał. Niektórzy nie chcą i nie potrafią tego zrozumieć, bo wyczytali na jakichś forach, że WM są złe, brzydkie, gupie i w ogóle. A sami nie wiedzą o tym nic.

WM ma te same cele co South Park, jednak nawiązuje do w ogóle czego innego, nie można tego nazwać kopią, a wzorem.

użytkownik usunięty
Kinematograf

Dziękuje wszystkim widzę że ktoś jednak odgrzebał mój stary temat :).Wtedy pisałem ze starego konta co go już nie używam .Co do tej mojej rozprawki /eseju to starałem się opisać wszystkie sezony a temat jest z 2010 roku więc serial już dobiegał końca .Co do stylu pisania to chciałem dać trochę porównań zaczerpniętych z samego serialu i dać przykłady na wybranych odcinkach .Tak więc dlatego trochę to wymieszałem ale nie powiem żeby były to tylko przykłady z sezonu 1-2 uważanych za najlepsze .Teraz mógłbym dać przykłady z całości serialu gdyż już jest zakończony ale muszę trochę to sobie ułożyć .Chciałem trochę stanąć za władcami móch i ich krytyką w nadmiernym stopniu .Tam więc w starym temacie chciałem dać do zrozumienia głównie tym co nie przepadają za tym serialem jakie tematy on porusza.Gdyż jak wiadomo wiele było postów atakujących te produkcje dlatego wtedy jako fan serialu pomyślałem żeby stworzyć taki temat ,gdzie opisze psychologie tego serialu .
Żeby dotrzymać swojej tezy musiałem wgłębić się w treści wszystkich sezonów tak więc trochę tam głębiej porównałem sezony kolejne .Tak więc nie oceniam ich jak widać gorzej od pierwszych sezonów .Co teraz przejrzałem ten temat to jak widzę oparłem się na sezonach głównie 1-4 a więc teraz musiałbym opisać w oddzielnym temacie tematykę kolejnych sezonów .Ale tak to te przykłady myślę że będą dobre gdyż większość odnosi się właśnie do tematyki poszczególnych odcinków .Tak więc nadal myślę że dobrą kwestie poruszyłem ,bo nikt nie zastanowił się nad treściami jakie ten serial w sobie zawiera .Ludzie krytykowali oceniali nisko ,pisali o nim złe rzeczy i atakowali więc pomyślałem że czemu nikt nie pomyśli nad tym co władcy móch przekazują w swoich odcinkach ?.Bo nikt kto oglądał nie wgłębił się w sens tego serialu i w to jaki świat przedstawia nam Bartek Kędzierski ( twórca /pomysłodawca ) serialu .Dlatego powstał z mojej strony taki duży esej na temat przedstawiania szkoły i uczniów i samego nauczyciela w tym serialu a także otoczenia /środowiska .Myślę że właśnie o to chodziło w władcach móch i jakowa tematyka była poruszana w każdym odcinku a przykładów jest wiele na każdy odcinek serialu coś innego jest do dodania.Tak że teraz musiałbym oceniać tematykę całej serii 127 odcinków serialu i wgłębiać się w treści które zostały poruszone w danym odcinku .Może zrobimy to w tym temacie bo myślę że warto ocenić także końcowe odcinki serii chociaż jeszcze muszę dodać coś o sezonach 5-7 .

użytkownik usunięty
Kinematograf

Tak przeczytałem ten mój temat dogłębnie to widzę że jednak wszystko poruszyłem co mogłem już w nim poruszyć ;(.Nadmieniłem problem Zajkowskiego czy Andżeliki i Karoliny ,dałem przykłady o Przekliniaku i Marcelu z Pułkownikiem :).Tak że trochę pominąłem jak widzę starą Frałową o higienistce coś nadmieniłem tak że tylko jakieś porównania z odcinków ostatnich serii musiałbym dopisać :).

ocenił(a) serial na 10

Mółbys napisać coś o całym serialu. Odzielnie o każdym sezonie, a było ich 10 ;)

Kinematograf

Zgadzam się z tą jakże obszerną wypowiedzią. Włatcy Móch wcale nie są tacy głupi jak to niektórzy odbierają. Jeżeli chodzi o South Park to nie przepadam. Tam jest ciut za dużo przemocy, seksu, niewykliniania itd. Ale w Włatach to wszystko odzwierciedla polską rzeczywistość.
A w ogóle ciesz się że są jednak ludzie którzy doceniają tą bajke. Ja to nawet tym bohaterom troche zazdroszczę (chciało by się wróci do wieku 8 lat ;P)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones