W głębi lasu
powrót do forum 1 sezonu

Po pierwszym odcinku

ocenił(a) serial na 1

Jedna gwiazdka - nie za treść, a za dźwięk.
To jest tragedia, tego się nie da oglądać bez słuchawek!
Wstyd!!

pluszek_644

jak prawie każdy polski współczesny serial

pluszek_644

Ja się nie zgadzam, oglądam sobie na komputerze i wszystko świetnie słyszę.

pluszek_644

Myślę, że jesteś trochę zbyt surowy.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Widzę non stop komentarze narzekające na jakość dźwięku i nie mam pojęcia skąd się biorą. Mój laptop ma raczej średnie audio, a jakoś wszystko słyszę bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 4
aira17

Właśnie dlatego - oglądasz to na półwatowych pierdziawkach, więc tam jakość dźwięku sama z siebie jest żadna i słyszysz głównie tony średnie, w których mieści się wokal. A to jest serial w 4k i 5.1 i na kinie domowym wszystkie inne pasma robią z wokalu masakrę - dźwięk jest ok, ale centralka nie daje rady wyciągnąć głośności przy reszcie kolumn. Ja ostatnie 3 odc oglądałem z włączonymi napisami.

ocenił(a) serial na 7
Geohound

Wyrzuć te swoje 5.1 bo najwidoczniej jest kiepskie skoro masz problem z wokalem i kup prawdziwe stereo audiofilskie, a przejrzysz na uszy.

ocenił(a) serial na 4
Bokciu

W dwa kanały to się może hydraulik bawić. Zwłaszcza audiofilski.

ocenił(a) serial na 7
Geohound

Myślę się, że na dobrych dwóch usłyszałbyś więcej, niż na swoich 189 kanałach...A tak narzekasz na wokal i dialogi. I nie żebym był przeciwnikiem 5.1 tudzież Atmosa, ale obawiam się, że tutaj to bez minimum 15 tyś. niewiele wskórasz i pozostaną Ci napisy.

ocenił(a) serial na 4
Bokciu

Więc twierdzisz, że lepszy sprzęt naprawi wady produkcji? Że nie wystarczy fakt, że płacę za Netflixa i oglądam to pseudo 4k HDR z dźwiękiem pewnie 320bps, żeby móc cieszyć się klarownymi wypowiedziami? Rozumiem, że Świat wg Bundych do śniadania leci u mnie na sprzęcie za 15k i wszystko wybrzmiewa należycie, a po przejściu na polski serial na Netflixie mój sprzęt staje się tanim radyjkiem i nie słyszę, co mówi postać obracająca się na ekranie, bo ktoś źle od niej zbiera wokal?

ocenił(a) serial na 7
Geohound

To jak wytłumaczysz fakt, że u mnie jakość dźwięku tego serialu jest ponad przeciętna, a dialogi klarowne i wyraźne? Ścieżka audio AC3 - 640kb/s

Geohound

Ja napisy od poerwszego odcinka. Masakra

ocenił(a) serial na 10
pluszek_644

Rowiez się nie zgadzam. Serial pochłonięty przez noc przy śpiącym dziecku i oglądaniu naprawdę cicho. Gdzie jest problem?

pluszek_644

Ale zaraz... Czy ze względu na jakość dźwięku trzeba od razu dawać 1? Nie oglądałam jeszcze tego serialu, ale czytałam bardzo dobre recenzje i całokształt jest podobno ok.

ocenił(a) serial na 1
Lilli789

Jeśli ma się pieniądze na zrobienie dobrych zdjęć a kompletnie olewa się ścieżkę dźwiękową to serial wart jest "1".
Na tym samym telewizorze, oglądam filmy zagraniczne z ich oryginalnymi ścieżkami głosowymi. O połowę ciszej niż współczesne polskie produkcje. Słychać wszystko - dialogi oraz tło. Jedno nie przeszkadza drugiemu.
Kiedyś polscy realizatorzy dźwięku też to potrafili. Ale to byli szczęśliwi ludzie, współcześni im aktorzy potrafili mówić a nie bełkotać!

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

To zmień telewizor biedaku. Oglądam na tv i wszystko idealnie. Ale nie ma to jak ocenić serial po pierwszym odcinku.

kiepski2012

U mnie też idealnie.

Lilli789

Nie jakosc dzwieku a jakos mowy aktorów. Aktorzy bełkoczą, to problem szkol aktorskich

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Raczej norma

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

Na czym wy to oglądacie? Radzę zainwestować w jakieś głośniki do tv bo większość współczesnych ma tragiczną jakość. Ewentualnie wybrać się na jakiś zabieg czyszczenia uszu bo od słuchawek pewnie są zapchane woskiem.

ocenił(a) serial na 4
pluszek_644

Niestety. Dykcja polskich aktorów pozostawia wiele do życzenia. Realizacja dźwięku też trochę kuleje. Przyczyną tragedii może też być kiepski przetwornik plus głośnik na jakim owy dźwięk jest odtwarzany, poziom i zakres słuchu odbiorcy, a na koniec wymagania. Wiele produkcji zyskuje nowe życie z dobrym zestawem do tzw. kina domowego, po zmienieniu ustawień poszczególnych pasm jeśli to możliwe. Serial, podobnie jak wiele innych nie jest produkcją dla audiofili lecz przeciętnie przeciętnych, a takim zwykle wystarczy by rozumieli większość słów.

ocenił(a) serial na 4
pluszek_644

Dokładnie albo zmienić dźwięk albo aktorów do logopedy!

pluszek_644

Nie mam pojęcia o co chodzi. Po pierwszym odcinku dźwięk wydaje sie ok.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Większej bzdury dawno nie czytałam...

ocenił(a) serial na 1
IssaBella

Jestem pod wrażeniem - potrafiłem wyprodukować bzdurę roku.
Kłopot w tym że wiele osób ma to samo zdanie, tym samym odbierając mi palmę pierwszeństwa.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Dziwne, u mnie 0 problemów z dzwiękiem na głosniczkach komputerowych z średnawej półki 2+1(jakieś Creative-y)

pluszek_644

Akurat tutaj na moim tv nie ma problemów z dźwiękiem. Bywały polskie produkcje, gdzie ciężko było zrozumieć dialogi, ale to ze względu bardziej na kiepską dykcję aktorów aniżeli nagłośnienie.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Na przyszłość radzę, oglądać ze źródła streamingu a nie z torrenta.

ocenił(a) serial na 1
KN1979

torrent, za skomplikowane. Sąsiad ma telewizor tak ustawiony, że przez okno wszystko widać, a ten słaby głos to dlatego ze nie zawsze otwiera drzwi balkonowe.

ocenił(a) serial na 7
KN1979

Oglądam właśnie wersje z torrentów, i u mnie z dźwiękiem jest wszystko w porządku. Ogólnie to wypada się trochę znać na urządzeniach z których się korzysta, i wtedy można poustawiać różne parametry. A sam serial całkiem ok.

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

Straszna bzdura.... ja oglądam wszystkie polskie seriale i nigdy nie mam problemu ze zrozumieniem ... Po prostu jeden z drugim się przez lata przyzwyczaili że im lektor głośno i wyraźnie mówi kiedy jest serial zagraniczny przez to z polskim aktorem mają problemy....

ocenił(a) serial na 1
strongmar

To pan pewnie specjalista od czytania z ruchu warg jesteś? Gorzej jak się który sepleniący plecami odwróci :)
Ps. głośno i wyraźnie powinni mówić aktorzy a nie lektor. Pewni ludzie to umieli, szkoda że dziś mają po 80 lat.
Co zabawniejsze, gdy staną przed mikrofonem, nadal pokazują że dykcja to coś czego nie zapomnieli.

pluszek_644

@pluszek_644: Jeszcze jakby dźwięk był największą bolączką tego serialu to dałoby się to jakoś przecierpieć. Szkoda w ogóle mówić. Jeśli nie oglądałeś dalszych odcinków to nic nie tracisz. a i jesteś szczęściarzem. Lepiej obejrzeć "Kruk. Szepty Słychac po Zmroku" albo "watahę", czy kilka innych polskich kryminałów.

ocenił(a) serial na 1
_wilczur_

Znam książkę i nie bardzo widzę sens przekładania akcji ze Stanów do Polski.
Ps - a znasz staroć "Glina?" Dzisiejsze produkcje mogą mu czyścić buty!

pluszek_644

O, Panie - Glina to był porządny serial. Szkoda, że takich seriali w tym kraju się już nie robi. Aż sobie zapodam na dniach w ramach odświeżenia.

ocenił(a) serial na 9
pluszek_644

Jedna gwiazdka za całość tylko dlatego , że potrzebujesz laryngologa i aparatu słuchowego ? Troszkę za surowo

ocenił(a) serial na 1
OlBi_filmweb

Dawno, dawno temu (dla części tu piszących) nakręcono polski serial "Glina". Obejrzyj go sobie i posłuchaj dialogów. Wtedy okaże się że można zrobić to dobrze. A ponoć idziemy "do przodu"

OlBi_filmweb

"Troszkę za surowo" zupelnie jak 9 gwiazdek to "troszkę" zbyt entuzjastycznie, biorąc pod uwagę, że zdjęcia w tym filmie wyglądają jak w każdym kryminale nakręconym po 2010 roku. Typowe filtry, przesadzona głębia ostrości. Dialogi tak słąbe, że zanim się wydarzą wiesz co zostanie powiedziane. Plus jest coś w tym serialy, co sprawia, że masz wrażenie, że to serial kręcony przez Telewizję Polśką - i nawet już pomijając fakt, że wyśmienici aktorzy pojawiają się w nim "gościnnie", zamiast dostać główne role. Oceniłeś "Czernobyl" na 10, a "W głębi lasu" na 9. Sugerujesz, że serial "Czernobyl", który przebił "Grę o Tron" i wiele innych najlepszych seriai dekady jest jedynie gwiazdkę lepszy od "W Głębi Lasu"? I idąc dalej... Sugerujesz tym samym, że w "W Glębi Lasu" może równać się z serialami dekady, kiedy oceniasz go na 9? Wiem, że całe te oceny to oczywiście kwestia gustu. Ale przydałby się jakiś krytyczny punkt widzenia w tej kwestii. Nie mówiąc już o obiektywiźmie, jeśli o taki w ogole można się posilić, biorąc pod uwagę, że każda opinia jest przecież subiektywna.

OlBi_filmweb

Swoją drogą przepraszam za zwracanie się do Pani w formie męskiej. Dopiero po napisaniu posta zwrócilem uwagę na Pani nick, z którego wnioskuję, że jest Pani kobietą.

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

Oglądałem na kompie, przez słuchawki i wszystko było ok a sam serial bardzo dobry. Problem polega na tym, że niektórym nie chce się oglądać i oglądają na suwaku a później dziwią się, że nic nie kumają. W serialu zostało wszystko wyjaśnione i czekam na 2 sezon bo mam nadzieję, że się pojawi.

ocenił(a) serial na 1
marcinos_77

słuchawki - ok, tez tak umiem.
Treść? mam wątpliwości czy USA i PL są tożsame.
Drugi sezon? - nie ma drugiego tomu książki.

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

Nie miałem na myśli dźwięku ale serial, jak też umiesz przez słuchawki to działaj ;)

pluszek_644

Jezus, nie można oceniać czego kolwiek na podstawie jednej rzeczy..

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Ja wiem, że dźwięk jest często skopany w polskich produkcjach, ale może gdybyś zaopatrzył się we właściwy sprzęt audio-wizualny i kopię z dobrą ścieżką audio, to pewnie byłbyś zaskoczony. Jedna z lepszych produkcji pod względem jakości audio. Dialogi bardzo dobrze słyszalne, do tego podkład muzyczny idealnie wysterowany na tle dialogów.

pluszek_644

Jak oglądasz cokolwiek inaczej niż na słuchawkach, to jest to wyłącznie twoja wina

ocenił(a) serial na 10
pluszek_644

Czas zmienić telewizor...

pluszek_644

kupcie sobie lepsze głośniki

ocenił(a) serial na 5
Cager1

Wg mnie wystarczy normlany komputer je jakiś srajmak. Oglądam na laptopie Lenovo i wszystko jest zrozumiałe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones