W głębi lasu
powrót do forum 1 sezonu

Ręce mi opadły

ocenił(a) serial na 6

Dotarłem do 2 odcinku i ręce mi opadły - jude rause, potem reakcja rodziców i za chwile dzieciaki ze sprayem namurze i to w wszystko w 1992r. Myślałem że po "Pokłosiu" i akcji z przybijaniem żyda do drzwi stodoły nic mnie już ni zaskoczy. Przerażające jest że ludzie na całym świecie to obejrzą i wyrobią sobie opinie o Polsce i Polakach - może właśnie o to chodzi.

ocenił(a) serial na 7
Wolander

W "Pokłosiu" to Polak, nie Żyd, został powieszony na drzwiach stodoły, gwoli ścisłości. A ten serial wcale jakoś szczególnie rzeczywistości nie przekłamuje. Nawet współcześnie bardzo czesto można spotkać się z przejawami co najmniej niechęci wobec Żydów

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

Ile szekli dostałeś za ten komentarz?

szamgar

To chyba tobie muszą w nich płacić skoro mój komentarz ci nie pasuje.

Dzida_86

Ja biorę tylko w złotych polskich.

szamgar

Antysemityzmu to może i nie wyssaliśmy z mlekiem matki jak pokazał chociazby XVI wiek... Ale.. Skutecznie nauczyliśmy się braku tolerancji w "IV RP"

golding621

I przyznaje się że i lubię się wystać do "własnego gniazda"

golding621

Przepraszam za literówki.. Korekta. Przyznaje sie ze i Ja lubię "wysrac się do własnego gniazda"

golding621

Z Polski zrobił się taki kibel, że jest to całkiem normalne.

ocenił(a) serial na 5
golding621

Nie chodzi o sranie tylko o realia, ktore niestety dalej są jakie są

gejszon_to

Gówniane.. Tak czy inaczej krążymy wokół "srania" :)

golding621

nigdy nie miałem nic do nich, ale przeraża mnie to, że oraz częściej wolno im więcej, niż mi w moim mieści. Tak samo jak zmienia się moje miasto dla nich specjalnie, utrudniając życie swoim  mieszkańcom.

ocenił(a) serial na 6
romek_krakow

Proszę powiedzieć w jaki konkretnie sposób, jeśli można wiedzieć?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ataman2016

Również pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 7
szamgar

I w du.... .

szamgar

Albo jesteś pijany albo nie wiesz komu odpisujesz - przeczytaj jeszcze raz co gość napisał albo polecam powtórnie zaliczyć podstawówkę

Carkoon

Doskonale wiem komu odpisuję. To ty przeczytaj dokładnie co gość wypisuje - przecież od razu widać, że to troll piszący na zlecenie izraelskiego wywiadu.

szamgar

masz na myśli Wolandera czy tego drugiego?

szamgar

Jak można tak nie kumać tematu? Widać, że Ty możesz.

majoranek

Pewnie też jesteś czosnkożercą.

szamgar

"Biedne potrzaskane skrzypki" Co ta pandemia zrobiła z dzieciakami?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
szamgar

https://www.techpedia.pl/app/public/files/29070.jpg



EOT

majoranek

אתה צודק, חבר. אני מסיים את הדיון.

szamgar

To co piszesz, ptysiu, potwierdza tylko że serial nie kłamie. :-)

przecier

Antysemici bardzo się oburzają, gdy ktoś powie, że w Polsce można spotkać się z antysemityzmem.

Dzida_86

I co sie tak napinasz. Napisala tylko ze antysemityzm nadal jest dosc powszechny w polsce i to prawda. Resztę sam sobie dopowiedziales .

ocenił(a) serial na 5
zwolini

Nawet nie umiesz napisać Polska z wielkiej litery, a chcesz prowadzić rozmowy na poważne tematy, szczylu...

ocenił(a) serial na 4
zwolini

Antysemityzm w 2020 no niezłego fikołka strzeliłeś. Te bajeczki się podtrzymuje jedynie dla kasy z rzekomych odszkodowań.

mrkracy

No jak widać po serialu to jednak nie Żydzi są chętni na fałszywe odszkodowania xD

ocenił(a) serial na 1
Dzida_86

W gnieździe najpierw należy posprzątać, bo co to za sranie do już nasranego. Polska ma za uszami toralne zakłamywanie przeszłości. Byli polacy wydający Żydów, współpracujący z nazistami, okradający żydowskie groby, domy, zwłoki itd. Należy się z tym rozliczyć, bo inaczej "pożyteczni idioci" antysemici będą rozpisywać takie jak Ty brednie w nieskonczoność.

ILoveMyKitchen

W całej Europie byli tacy ludzie - dziwne, że nikt tam nie sprząta u siebie

Carkoon

dokładnie.Wojna w każdym narodzie u części społeczeństwa wyzwoli to co najgorsze w człowieku. W każdym kraju , każdej rasy i wiary byli i będą się tacy zdarzali w trakcie konfliktów zbrojnych.
Nie mniej zbrodniarzami jest malutki odsetek społeczeństwa, no po za Niemcami w II Światowej. Tak Niemcami, nie żadnymi mitycznymi nazistami.

ocenił(a) serial na 7
romek_krakow

Romek. skąd pochodzisz?

ocenił(a) serial na 1
Carkoon

Już wszyscy posprzątali.

ILoveMyKitchen

Właśnie sam zakłamujesz historię. Jacy naziści? A nie byli to Niemcy czasem? Napisz wprost, że byli Polacy (mam nadzieję, że 'polacy' z małej litery to błąd ortograficzny), którzy w w systemie stworzonym przez Niemców okupujących nasz kraj wydawali Niemcom Żydów, żeby Niemcy mogli ich zagazować, spalić w piecu lub przerobić na mydło. W Twojej wypowiedzi nic o tym nie ma, jest tylko o Plakach plądrujących groby żydowskie (co w nich znaleźli, skoro Niemcy wszystko zabierali, łącznie ze złotymi zębami?). Takie gadki, jak Twoja już padają ze wszystkich stron, nie musimy my tego robić, my mamy się bronić, nie dokładać.

ocenił(a) serial na 1
Woockash75

1. "Płuczki" taka książka o Polakach plądrujacych cmentarze Żydowskie. 2. Żydów wyskakujących z wagonów polacy napadali i właśnie wtedy wyrywali zęby. 3. Nie wszyscy Niemcy to naziści, nie wszyscy Polacy to antysemici. Należy rozliczyć się z historią, a nie prowadzić jej infantylizację. Wszystkiego dobrego od polskiej żydówki

ILoveMyKitchen

To czemu piszesz 'polacy współpracujący z nazistami', a nie szmalcownicy współpracujący z nazistami', albo Polacy współpracujący z Niemcami, dlaczego nie napiszesz wprost Niemcy? A poza tym, wydajesz się ignorować kontekst, wszyscy mówią Polacy wydawali Żydów, tylko nikt nie pisze komu i po co? Napisz: 'Tak, faktycznie Niemcy prowadzili eksterminację Żydów, więc niektórzy Polacy wydawali Niemcom swoich sąsiadów, żeby ci Niemcy mogli ich zabić w komorze gazowej, a potem spalić w piecu, albo zadołować w wapnie'. Stawianie donosiciela (który nota bene także jest ofiarą) na równi z oprawcą to chyba nieporozumienie. Nie neguję, że i u nas są świnie (jak wszędzie), ale buntuję się przeciw po pierwsze stawianiu równości pomiędzy donosicielem a katem, a po drugie przeciw używaniu w jednym zdaniu Polacy i naziści. To jest zakłamywanie historii. Skoro piszesz o Polakach, pisz też o Niemcach, a nie o jakichś hipotetycznych nazistach (a przy okazji, ile procent Niemców było nazistami, a ile procent Polaków szmalcownikami?). A najważniejsze pytanie: Po co sami wyciągamy tę sprawę? Rozdmuchujmy ten temat jeszcze głośniej, to za parę lat 'polskie obozy' naprawdę będą polskie.
PS Nie mogłem znaleźć informacji o Twojej płci, więc napisałem 'sam' zamiast 'sama', wybacz.

Woockash75

W zupełności się zgadzam z Woockash75, chciałabym tylko jeszcze zauważyć, że tylko w Polsce Niemcy mordowali całe rodziny za pomoc Żydom. Warto tu przytoczyć statystyki ilości pomordowanych za to Polaków w stosunku do reszty Europy, to raz. A dwa- szkoda, że w obronie dobrego imienia Polski nie stają dziś rodziny tych, którzy ocaleli dzięki tym cichym bohaterom. Ci, którzy zawdzięczają życie swoje i swoich dzieci, bo człowiek człowiekowi był człowiekiem nawet w tak okrutnych czasach. I po drugie, jakiej narodowości jest najwiecej pośród ‚Sprawiedliwy wśród Narodow’? Czyżby właśnie Polaków?

ocenił(a) serial na 2
Arashino_Shiro

Dodam tylko że nie wydanie Żyda było przestępstwem (nie ratowanie ale nie wydanie) i groziła za to śmierć lub obóz koncentracyjny - tak śmierć nie kara śmierci bo w tym 2 przypadku musi być proces tu takiego nie było Niemiec mógł wymierzyć "sprawiedliwość" od razu.

ocenił(a) serial na 1
Arashino_Shiro

W Polsce żyło najwięcej Żydów to i Sprawiedliwych jest najwięcej z Polski. Łatwo wycierać sobie gębę Sprawiedliwymi. Łatwo też przechodzić obok cmentarzy żydowskich zamienionych na parkingi (Białystok) łatwo mieszkać na osiedlach pobudowanych na zgliszczach synagog (Nowy Dwór Maz.). Łatwo zapomnieć. Tylko zapominamy również naszą historię, tożsamość i różnorodność.

ocenił(a) serial na 1
Woockash75

Masz dużo racji. Niestety nie portal i jie czas na takie dyskusje. Wszystkiego dobrego

ILoveMyKitchen

Nw co napisać bo tego twojego bełkotu nie da się czytać, poważnie, mam właściwie bardzo duży dystans do wszelkich tematów ale kurde xd. NIKT BARANIE NIE NAPISAŁ ŻE NIE BYŁO TAKICH AKCJI O KTÓRYCH PISZESZ, ale radzę się trochę douczyć bo za takie współpracowanie z okupantem była kulka w łeb od AK. Poza tym, byli, każdy ma tego świadomość, ale tacy ludzie trafiali się w całej europie, nie tylko w Polsce i co z tego? Mamy teraz to wyolbrzymiać na każdym kroku i nagłaśniać każdy jeden przypadek żeby zrobić iluzję że podczas wojny co druga osoba się tak zachowywała w naszym kraju? Nie lepiej poświęcić czas ludziom którzy ryzykowali swoim życiem lub je tracili w obronie żydów? Bo mam wrażenie że coraz mniej się o nich pamięta kosztem tych wcześniej przezemnie wspomnianych. Dalej. Nie wszyscy Niemcy to Naziści? A czekaj, Hitler przypadkiem nie został wybrany na kanclerza w demokratycznych wyborach?

ocenił(a) serial na 1
WTTW_FILM

Tak, tacy ludzie byli wszędzie. Ale państwa bloku zachodniego rozliczyły się z historią i nie wstydzą się swoich błedów. Nawet na tym portalu, zobacz na komentarze. Wojna polsko żydowska. Tylko, że Żydów w Polsce już nie ma. Właśnie dlatego.

ILoveMyKitchen

Czekaj czekaj, a my się nie rozliczyliśmy z historią w żaden sposób?

ILoveMyKitchen

Wszyscy żydzi to naziści

ocenił(a) serial na 2
ILoveMyKitchen

Gdyby nie Polacy chroniący Żydów ZA DARMO przez 800 lat to by ich już nie było w tej Twojej tolerancyjnej Europie. Byli polscy szmalcownicy a nawet mordercy Żydów ale nie było polskiego SS a było fińskie, litewskie, ukraińskie, duńskie, holenderskie itd. a nawet rosyjskie. Sobiboru, który był w Polsce tez jakoś nie pilnowali Polacy tylko Ukraińcy Polacy nie organizowali masakr ludności żydowskiej na wielka skalę a były takie na Ukrainie czy na Litwie - a "antysemicką" rodzinę Kowalski spalono żywcem razem z Żydami - no ale o tym filmów ani w POlsce ani w USA nie kręcą!

ocenił(a) serial na 1
ZSMW

Za darmo??? Serio? Nikt nie miał odwagi zrobić opracowania naukowego ile procent ratujących robiło to dla korzyści majątkowej. Myślę, że wnioski mogłyby być porażające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones