PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585726}

W garniturach

Suits
8,1 133 340
ocen
8,1 10 1 133340
7,1 7
ocen krytyków
W garniturach
powrót do forum serialu W garniturach

Polska Rzeczywistość

ocenił(a) serial na 9

Wyobrażacie sobie co muszą mieć w głowach tacy studenci prawa na pierwszym czy drugim roku kiedy naoglądają się #suits ?

Widzą siebie na szczycie złota 44 w #warszawa czy Skytower we #wroclaw.
Garniak za 10 patyków i sikor za drugie tyle.
Rano golf z Solorzem, później szybka sprawa w sądzie i na błotną kąpiel.
Po południu obwarzanek w budce przy biurowcu, a potem spotkanie z wściekłym Sobiesławem Zasadą:
- Zwolnię cię jeśli czegoś nie wymyślisz, zapracuj na pieniądze, które ci płace.
- Zwolnić to ja mogę ciebie, może teraz ty udowodnisz, że możesz być moim klientem, to ja tu rozdaje karty.

Gabinet pełny winyli, na parapetach piłki z podpisami Lewego, Dudka i Boruca,
z głośników gramofonu leci Krzysztof Krawczyk.

Na stole czekają już bilety na strefę VIP Legia-Widzew, oczywiście obok Kwaśniewskiego, załatwione przez
ładną i wszechwiedzącą sekretarkę Ewelinke.

Przegrywasz? Ktoś przystawia ci broń do skroni? Masz 146 wyjść z tej sytuacji.

Wieczorem kolacja w mariocie gdzie oczarowujesz swoją partnerkę cytatami z filmów Kieślowskiego.

A potem okazuje się, że konczysz w jakiejs podrzędnej kancelarii udzielając porad Grażynie i jej konkubentowi.

luki356

Teraz to mają mindf*cka, bo z jednej strony Suits, a z drugiej Better call Saul -.-

natkurka

+ ;D

ocenił(a) serial na 10
luki356

Genialne :) Ale jest też w tym wszystkim aspekt B - Polska to jest trzeci świat i jakkolwiek nie zaklinać rzeczywistości to jest jak jest. Może jest trochę możliwości na parę stołków w korpo lub własną działalność, ale to ochłapy, jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć to musisz spakować walizkę i kupić bilet na samolot. Nie ważne czy jesteś prawnikiem, lekarzem czy korpo szczurem. :)

ocenił(a) serial na 2
luki356

Buhahha xD oczekiwania vs rzeczywistość

luki356

Z drugiej strony: zobaczcie na film Wilk z Wall Street, gdzie 'podobna' historia wydarzyła się na serio ; p
Wszystko się może zdażyć. Kwestia nastawienia ;)

ocenił(a) serial na 8
luki356

A to ciekawe! Bo ja patrząc na bohaterów filmu widzę przede wszystkim osoby, które nigdy nie wychodzą z pracy - nawet kiedy idą do domu. Widzę ludzi, którzy nie mają kontaktów z rodziną, nie mają partnerów, dzieci, a nawet psów. Widzę ludzi, którzy idą na obiad w restauracji zamawiają tylko po to żeby nad nim siedzieć, jedzą maks. raz dziennie i czasem kupią podłą kawę w kiosku.
Na studiach harowali dzień i noc, a i tak zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, który będzie chciał zniszczyć im całą karierę tylko dlatego, że ma problem sam ze sobą. ;)

ocenił(a) serial na 9
luki356

...ale są wyjątki ! Jestem w Stanach i pracuję u prawnika,który ma ze wspólnikiem kancelarię adwokacką.Ten "mój" adwokat zajmuje się wyłącznie sprawami ubezpieczeniowymi,wypadkami,odszkodowaniami itp.Ma dom za kilka milionów ($$) z basenem i sauną na świeżym powietrzu....itp...wszystko za ciężki hajs.Zona dentystka ...do tego oboje bardzo fajni ludzie z trójką dorastających dzieciaków.Może tutaj w Stanach jest łatwiej zarobić duże pieniądze,ale fakt pozostaje faktem , że jak on ma dużą sprawę,to zostaje w biurze ze współpracownikami na noc. Haruje wtedy na okrągło i podczas takiej sprawy sporo zawsze chudnie.I jeszcze ważna sprawa....otóż ..łatwiej jest być w rodzinie prawniczej,a on właśnie z takiej pochodzi...jest adwokatem w 4-ym pokoleniu.

ocenił(a) serial na 8
luki356

a pomyslales ze dla tych wybitnych tak to wlasnie bedzie wygladalo? Ten serial nie byl o miernotach ktore pokonczyly prawo na podrzednych uniwerkach... Szkoda, ze tego nie zauwazyles

ocenił(a) serial na 5
sobanek

Nawet prawnicza miernota bedzie wiedziala, że nie wyzywa się nikogo od dupkow, bo to gwarantowana utrata uprawnień do wykonywania zawodu. Wykorzystanie informacji poufnych także- o tym się nie plotkuje z sekretarka. Prawnicy nie rzucają dokumentami ani nie trzymają w sądzie rak w kieszeniach. Nie steruja spółkami i nawet nie chca. Jest wręcz odwrotnie- zabezpieczają się przed odpowiedzialnoscia, ryzyko jest dla zarządu. Taki stereotyp prawnika miałby uprawnienia odebrane pewnie jeszcze przed 30tka.

ocenił(a) serial na 7
luki356

Jest pomysł na polski serial! ;)

luki356

genialny komentarz :-)

luki356

Nie kończ tej opowieści, już się wciągnęłam! A co z romansem z asystentką, znajomością wszystkich sędziów i prokuratorów, limuzyną z kierowcą.. Napisz kolejny sezon! :D

ocenił(a) serial na 10
luki356

idiotyczny komentarz...student prawa to raczej wskaże ci rozbieżności serialu z rzeczywistością. Abstrahując już od tego, że polskiego prawa nie można porównywać do amerykańskiego opartego o precedensy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones