PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556660}
7,5 45
ocen
7,5 10 1 45
WWII in HD
powrót do forum serialu WWII in HD

Zdjęcia są rzeczywiście unikalne i widać, że dotarli do niezłych perełek. Dla miłośników tematów wojennych pewnie warto. Mnie jednak serial znużył po kilku odcinkach. Po pierwsze jest mega "amerykański". Oczywiście producenci mają pełne prawo przygotować serial o WWII z punktu widzenia Amerykanina, ale tez ja mam pełne prawo po kilku odcinkach go wyłączyć ;)
Serial skupia się głównie na dokonaniach Amerykanów i Brytyjczyków, do tego chyba w całości jest poświęcony wojnie na Pacyfiku (do 6 odcinka było tylko o tym co mnie znudziło) co jest dla mnie nieporozumieniem.
Generalnie raczej nie polecam jeśli naprawdę nie zależy Ci głownie na oryginalnych zdjęciach z wojny na Pacyfiku.

ocenił(a) serial na 8
topjes

Coś nieuważnie oglądałeś bo jestem na 3 odcinku, w 1 pokazywali "Pacyfik", w 2 "Afrykę", a w 3 pokazują operację Husky, czyli ofensywę na Sycylię, a więc "Europę" (celowo piszę w cudzysłowie gdyż nie mam tu na myśli kontynentów czy oceanów, a nazwy "teatrów" działań). Zgodzę się jednak co do tego, że serial ukazuje ten konflikt z punktu widzenia Amerykanów i głównie od momentu włączenia się Amerykanów do tej wojny, a więc ataku na Pearl Harbor. Jedynie na początku 1 odcinka wspomniane są pobieżnie losy wojny do 1941 roku, a więc głównie daty i przebieg stopniowego zajmowania przez Rzeszę niemal całej Europy. Oczywiście jak to bywa w produkcjach made in USA nie brakuje amerykańskiego patosu i uwielbienia dla flagi, ale to akurat mnie nie dziwi, dużo więcej tego w dokumencie "Vietnam in HD". Serial polecam każdemu, a nie tylko miłośnikom tematyki, gdyż bardzo dobitnie pokazuje okrucieństwo i kulisy wojny, a przy tym informacje docierają do widza dużo lepiej niż w przypadku zwykłych "suchych" dokumentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones