PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810879}

Wampiry: Dziedzictwo

Legacies
6,7 7 120
ocen
6,7 10 1 7120
Wampiry: Dziedzictwo
powrót do forum serialu Wampiry: Dziedzictwo

Tytuł...

ocenił(a) serial na 7

Po jaką cholerę zrobili spolszczenie tytułu? Brzmi okropnie...Wampiry: Dziedzictwo? Serio? :/

ocenił(a) serial na 4
Fryza96

Polscy tłumacze przebili samych siebie,jakoś The Originals nie tłumaczyli a każdy wiedział o co chodzi.

ocenił(a) serial na 1
basiula9

No gdyby przetłumaczyli The Originals na "Pierwotni" albo "Oryginalni" to chyba bym sobie palnęła w łeb. Legacies nawet palcem nie tknę, ten twór na już teraz na koncie więcej grzechów niż zje**ne polskie tłumaczenie tytułu. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 1
diem_carpe

Ma na koncie*

ocenił(a) serial na 4
diem_carpe

Jakie kuźwa Wampiry jak Hope jest hybrydą i czarownicą,córki Alarica też są czarownicami.

ocenił(a) serial na 1
basiula9

Jednak wbrew wszystkim przesłankom obejrzałam pierwszy odcinek. To jakaś parodia. Wygląda jak fanowski film nakręcony bardzo niskim kosztem.

ocenił(a) serial na 4
diem_carpe

Gorsze nawet od Voldemorta?

diem_carpe

Taki zły i ocena 9?

ocenił(a) serial na 1
pianaa13

Może byłam wczoraj pijana, ale wydaje mi się, że jednak Legacies oceniłam na 3 xD A ta trójka tylko dlatego, że to dopiero pierwszy odcinek, chociaż nie wróżę mu świetlanej przyszłości. Na 9 mogę ocenić co najwyżej 3 sezony TVD czy 4 sezony TO (chociaż ten czwarty przede wszystkim ze względu na cudowną Summer Fontana). Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 4
basiula9

trybrydą a nie hybrydą xD

basiula9

ona siebie okresliła trybrydą

basiula9

Miał być to sens chyba że Hope od pierwotnych wampirów, siostry bliźniaczki od człowieka z początku ale zginol i za pomocą magii przenieśli do ciała wampira. Potomstwa wampirów lepiej by brzmiało albo Nadprzyrodzone istoty.

diem_carpe

Jeszcze "Pierwotni" brzmi spoko

diem_carpe

Ale jako Pierwotne Wampiry mogło by być.

ocenił(a) serial na 7
basiula9

Originals nie tłumaczyli bo nie było tego na Polskę...a Legacies jest w HBO

ocenił(a) serial na 7
Fryza96

Efekty to jakaś tragedia. TO to było arcydzieło, a tutaj widzę słabiznę jak w serialach Disneya.

ocenił(a) serial na 1
invisiblefairy

I slow motion przy każdej scenie rzucania zaklęcia czyt. "Akcji". Nie wiem na ch*j... Już bez tego dramaturgia tych scen raczej śmieszy niż cokolwiek innego xD

diem_carpe

Rany po co ten serial kręcili jak nie mieli kasy na efekty specjalne, jestem nim rozczarowana daje 1/10, ile odcinków ma ten sezon w całości.

ocenił(a) serial na 7
Fryza96

Obejrzałam właśnie czwarty odcinek i jestem cholernie zawiedziona. Serial jest totalnie do niczego. :/

Fryza96

A oceniony na siódemkę-dobry ;)

ocenił(a) serial na 7
buterfly

Bo po obejrzeniu 5 odcinka minimalnie podniosłam ocenę. :)

Fryza96

Teraz jednak minimalnie obniżyłaś ;) - Ale rozumiem że nie ma takiej tragedii jak sądziłaś na początku ;)

ocenił(a) serial na 1
buterfly

Nie będę opowiadać po raz któryś z kolei o moim zażenowaniu tą serią. Jeśli ktoś jest zainteresowany żywą dyskusję zapraszam na polskie forum poświęcone temu tematowi ;) Tam można wszystkie swoje żale wyrazić. Naprawdę pomaga jak dobra terapia xd A tak na poważnie to przybywam z pytaniem. Widział ktoś zwiastun kolejnego odcinka? Bo ja spadłam z krzesła, tak się śmiałam

diem_carpe

Akurat nie oglądałem tego serialu, wiec się nie wypowiem :) - Natomiast oglądałem reboot ''Czarodziejek'' i też sobie odpuściłem ...

ocenił(a) serial na 7
buterfly

Właśnie zaczęłam go oglądać, jeszcze nie jestem pewna swoich odczuć na temat tego serialu, na razie są mieszane, zobaczę, co dalej..

Fryza96

Mnie jednak odrzucił wątek lesbijski jednej z sióstr - I nie chodzi o to że mam uprzednia wręcz przeciwnie, jednak za bardzo się na nim skupili widać że chcieli oprzeć na tym cały serial.

buterfly

Problem polega na tym, że w coraz większej ilości seriali, który oglądam jest wątek lesbijski i/lub gejowski. Twórcy chyba za punkt honoru postawili sobie poruszanie "trudnych" tematów. Jak nie ma lesbijek lub gejów to nikt nie ogląda serialu? Nie wiem, pewnie mam uprzedzenia, skoro na relacje damsko-męskie nie zwracam większej uwagi (choć pakowanie romansów do każdego serialu też mnie męczy), a na wątki homoseksualne większą. Nie przeszkadza mi to specjalnie. Gdyby było inaczej, to bym pewnie nie oglądał. Zresztą kiedyś pakowano do serialu sceny rodzenia dzieci. Czasem miałem wrażenie, że amerykańskie produkcje (głównie komedie) w dużej mierze zawierają sceny rodzenia, rzygania i pierdzenia. Ech, czas się przyzwyczajać.

alistair80

Osobiście uważam że jeżeli fabuła nie skupia się tylko na tym wątku, to uważam że nie ma problemu - Natomiast właśnie na wspomnianych reboocie Czarodziejek skupiono się praktycznie tylko na związku lesbijskim jeden z sióstr, tak jak by pozostałe praktycznie nie istniały i nie mały swojego życia.

ocenił(a) serial na 7
buterfly

Obejrzałam 9 odcinków i nie mas źle. Na początku nie byłam zachwycona, ale późniejsze odcinki są nawet okej. Szału nie ma, ale można obejrzeć ;)

Fryza96

Ja sobie odpuściłem po dwóch odcinkach - Dlatego też nie wystawiłem oceny :)

ocenił(a) serial na 7
Fryza96

Dziedzictwo to chyba Hope bo jest tryglydą a poza Nią są dwa nastoletnie wampiry M. G. ktory boi się własnego cienia i jego kolega z zespołu. Bo słaby tytuł i słabe dziedzictwo..

FanEpicMovie

Jest też fakt, że nazwali szkołę po wampirach, jakby nie patrzeć. To dziedzictwo Salvatorów i Mikaelsonów, wampirów.

użytkownik usunięty
revira

A co powiesz na "Terminator" = "Elektroniczny Morderca" - już dawno nie zwracam uwagi na polskie tytuły - jedynie oryginał - zwykle to eng. i to wystarcza - niestety często jestem zmuszony szukać oryginalnego tytułu, bo nie jest podawany obok tych "wypocin tytułowych" a już karygodnym jest tłumaczenie idiomów - to nie są
przetłumaczalne zwroty - ale mniejsza o to

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones