PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007175}
7,1 2 105
ocen
7,1 10 1 2105
WeCrashed: Upadek start upu
powrót do forum serialu WeCrashed: Upadek start-upu

Oglądając kolejne odcinki byłam coraz bardziej rozczarowana i zła na siebie, że dałam sie omamić wręcz świetnym recenzjom. Serial WeCrashed jest niczym start-up Adama i Rebekah - bańką opakowaną w piękny tiul, ale pustą i smutną w środku. Tempo narracji po pierwszych odcinkach drastycznie spada, dostajemy rozwleczoną historię, ktorą można było zakończyć prędzej i z lepszym efektem. Serialowi według mnie brak głębi, co pociąga za sobą brak autentyczności. Aktorzy, mam wrażenie, dwoją się i troją, żeby nadać temu większy sens, tymczasem otrzymujemy kolejny serial o megalomanach przeświadczonych o swojej mesjańskosci, którzy żerują na innych - nic ponadto, a przecież sama historia marki jest warta poznania. W tym serialu nie ma nic zaskakującego, jasne - nie musi być, żeby dobrze się oglądało i widz mial przyjemność z seansu, jednak po tak wspaniałych recenzjach i zachwytach, usiadłam z nadzieją, że obejrzę cos naprawdę godnego uwagi. Niestety, z każdym kolejnym odcinkiem czułam, że to tylko prześlizgiwanie sie przez rożne tematy, bez akcentowania konkretów. Ktos powie, że to serial przede wszystkim o relacji dwojga bohaterów, która nakręciła spektakularny start i równie spektakularna porażkę WeCrashed - okej, tylko, czy to wystarczyło, żeby wypełnić 8 odcinków i dać widzowi satysfakcję z seansu? U mnie niestety nie. Wynudziłam sie okrutnie, i zastanawiam sie, czy nie zrozumiałam geniuszu serialu, czy po prostu jest to faktycznie tylko zwykla wydmuszka? WeCrashed jest serialem bez większych wpadek, ale do bólu poprawnym, przeciętnym, który nie zapada w pamięć. Kiedy do wyboru jest tak wiele świetnych tytułów, ten (według mnie) można sobie odpuścić.

Gorzka_M

Zgadzam się, końcówka dobra. Za dużo odcinków, za długich, środek jest męczący. Reszta to, co napisałaś.

Gorzka_M

"megalomanach przeświadczonych o swojej mesjańskosci, którzy żerują na innych " - żęrują? adam sam założył tą firmę ze swoim pomysłem, ryzykując swoje pieniądze również, latał otwierać oddziały, pozyskiwał inwestorów ;)

maximus_

Gdyby nie pracowity i uzdolniony Miguel czy później inne osoby jak chociażby inwestorzy, którzy pracowali i łożyli na jego sukces, nadal reklamowałby cudowne śpioszki czy inne równie idiotyczne gadżety. Owszem, miewał dobre pomysły, ale to dzięki wykorzystywaniu innych wybił się, jak widać - na niezbyt dlugo. Facet nie mial pojęcia o biznesie, robil długi i otwierał kolejne miejsca kosztem swoich pracowników i firmy. A wszystko dlatego, bo uwierzył, ze jest supernową. Kolejne przerośnięte ego i nic więcej. Takich wciskaczy kitu jest na pęczki, on miał to szczęście, że trafił na podatnych ludzi, w innym wypadku dalej wciskałby sklepom szpilki z chowanym obcasem. Mozna miec dobry pomysł i wraz z pomocą inwestorow stworzyć marke rozpoznawalna na całym świecie, a do tego wspaniałe prosperującą, a mozna od początku oszukiwać i wykorzystywać innych do zaspokajania własnej megalomanii. Tu według mnie mamy do czynienia z tym drugim. O nadużyciach w samym WeWork nie wspominając, jak pomiatani byli pracownicy itd.

Gorzka_M

masz słabe info, Miguel wyszedł na swoje z miliardem dolarów w kieszeni, a Adama prowokował sam zarząd do głupich zachowań co było widać w serialu, obecnie sporo byłych pracowników pracuje z nim przy nowym projekcie Flow to faktycznie go nienawidzą mocno

maximus_

Wiem jak oboje skończyli, co nadal nie zmienia faktu, że gdyby nie Miguel i wiele innych osób po drodze, które były chamsko wykorzystywane (ich potencjał, umiejętności, pieniądze), to Adam dalej byłby w czarnej d... . Posiadanie dobrych pomysłów nie czyni z człowieka geniusza. Przykro mi, ale zdania nie zmienię. Dla mnie Adam to ucieleśnienie najgorszego typu cwaniaka, który myśli tylko o sobie i jest przekonany o własnej za.yebistości, choć w gruncie rzeczy jest niczym więcej jak cienkim Bolkiem. Gdyby nie inni, nie osiągnąłby nic.

Gorzka_M

na pewno płacze nad w tym w swoim prywatnym samolocie za 60 mln $$ xD

maximus_

Gdyby tylko chodziło o pieniądze.… ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones