PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670340}
8,4 6 250
ocen
8,4 10 1 6250
Wentworth. Więzienie dla kobiet
powrót do forum serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet

nie wierzyłam

ocenił(a) serial na 10

Nie wierzyłam tym, którzy mówili że jest lepszy od Orange is the new black. Uwierzyłam po drugim sezonie.

ocenił(a) serial na 10
nieznawczyni

Orange przy tym to g... z kokardką.

ocenił(a) serial na 9
jocisko

haha pomyje i tyle, racja.

ocenił(a) serial na 10
jocisko

No trochę tak:)

ocenił(a) serial na 8
jocisko

Zgadzam się w 100%

nieznawczyni

Dobrze że się nawróciłeś :D

ocenił(a) serial na 10
nieznawczyni

To tak jak ja:)

ocenił(a) serial na 8
nieznawczyni

Też jestem mile zaskoczona.I ten klimat...dreszcze same przychodzą.

ocenił(a) serial na 5
nieznawczyni

Miałam ciut podobnie (choć w sumie trudno porównywać, to zupełnie różne seriale), ale tylko po dwóch pierwszych sezonach. Potem mi przeszło. A szósty to już kompletna porażka, niestety. Za to OItNB wciąż trzyma poziom.

ocenił(a) serial na 9
titi

przepraszam że tutaj ale... jest jakiś problem z synchronizacją napisów od 4 odcinka (6 sezonu), spotkał się ktoś z czymś takim? oglądam online na kilku znanych stronach...

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

polecam stronę fili.cc wszystko jest ok

ocenił(a) serial na 9
swidynowicz

dzięki, jakoś znalazłem dobrą wersję 4-tego odc. wszystko gra, spanikowałem, ale jestem na bieżąco ;-)

ocenił(a) serial na 10
titi

6 sezon wentworth to sztos :D polecam obejrzeć wszystkie odcinki a nie tylko 2-3 pierwsze

ocenił(a) serial na 10
swidynowicz

Dokładnie, jak można napisać, że 6 sezon to porażka. Bo co, nie ma Ferguson i Bea? Get over it. No i jak można porównywać do Oitnb, gdzie tego serialu 5 sezon był już tak absurdalny, że nawet nie próbuje 6go. Wiadomo, że można tęsknić za stara ekipa w Went, ale żeby napisać, że porażka...na moje dzieje się dużo i są ciekawe historie. Lepsze niż w 5 sezonie na na pewno. :)

ocenił(a) serial na 5
gosialee2

Skąd pomysł, że tęsknię za starą ekipą? Tęsknię za poziomem.

titi

Amen to that.

gosialee2

"Bo co, nie ma Ferguson i Bea? Get over it" Czy aby na pewno? Po finale 7mki jesteśmy u progu serialu o zombie...

ocenił(a) serial na 7
DiableAuCorps

To prawda, aż mi się wierzyć nie chce..

hashimi_sumiko

Yup, tą jedną sceną spaprali cały sezon.

DiableAuCorps

Ferguson musiałaby:
- wydostać się z trumny
- znaleźć kobietę o podobnej posturze i zabić ją/unieruchomić
- ową kobietę zawieźć na to zadupie i zakopać w nienaruszonej <!> trumnie
- nie dać się złapać podczas wielkiej obławy na nią i Franky.

Niemożliwe. Bez przesady.

Qdom

Oczywiście, bo co to są prawa fizyki i wydostać się z zamkniętej trumny jakiś metr pod ziemią z całym ciężarem gleby na wieku to bułka z masłem ;) Tak jak mówię, ten serial miał już w przeszłości sporo absurdów na koncie, ale to przebija wszystko. Zombie are coming to town :D Oczekuję również wskrzeszenia Bea!!!!

ocenił(a) serial na 10
Qdom

Czyste sf z tego się robi... zapewne okaże się, że miała jakiegoś cichego wspólnika, który ją odkopał...

ocenił(a) serial na 9
serpentyna_comarna

Tez nie bo przeciez poza 4 osobami nikt nie wiedzial kto znajduje sie w trumnie ;)
Ferguson musiala by na szybko gdzies zadzwonic albo powiedziec komus w wiezieniu o owej ucieczce (o czym nie ma ani slowa)

ocenił(a) serial na 5
swidynowicz

Wszystkie oglądam, i to aż nazbyt dokładnie, bo wszystkie tłumaczę. I naprawdę takiej brazylijskiej telenoweli, jaką zrobiono z fajnie zapowiadającego się serialu, to nigdy nie widziałam.

ocenił(a) serial na 10
titi

Nie no okej, po prostu może inny gust. Dla mnie orange jest zbyt absurdalne, tylko 2 pierwsze sezony mi się podobaly. Chociaż nie ma co porównywać, są to zupełnie inne seriale. Różne są opinie na temat 6go sezonu went, mi się podoba, może nie tak jak 3 pierwsze sezony, ale nie nazwałbym też tego telenowela. Może tak sądzisz przez wprowadzenie wielu wątków/trójkątów miłosnych (will/mary, Ruby allie mary, do tego jeszcze Kaz, vera /Jake itp)

swidynowicz

Widziałem, zgadzam się

nieznawczyni

Serial jest lepszy. W Turcji niedawno wypuścili serial bazujący na "Wentworth" po polsku nazywa się "Spacerniak". Polecam go obejrzeć. Można go znaleźć z napisami na stronie: turcjatv.pl

ocenił(a) serial na 10
F_A_N_T_A_Z_J_A

Chciałem obejrzeć ale mi nie działa :/

nieznawczyni

Myślę, że nie ma co porównywać Orange nie jest kręcony na poważnie;-) Nie miał aspirować do miana dramatu. Całe szczęście, bo strasznie mi się podobały luźne wątki i humor. Piszę w czasie przeszłym, ponieważ nowe sezony zmierzają w inną, dziwną stronę..

ocenił(a) serial na 8
nieznawczyni

A ja nie rozumiem takich porównań. Owszem, tematyka jednego i drugiego to więzienie dla kobiet. Przy czym OITNB to typowy komediodramat, zabawne gagi mają nam trochę osłodzić dramat tych kobiet, które przecież i tak w więzieniu o niezaostrzonym rygorze miały tam "kampus" w porównaniu do tego, co muszą przechodzić dziewczyny z Wentworth. Bohaterki też należałoby inaczej odbierać, bo tam w miarę lekkie przestępstwa, bez krzywdzenia kogokolwiek, w Wentworth to jednak poważne pobicia i morderstwa. Ja lubię jeden i drugi serial, bo odpowiadają mi zarówno takie komediodramaty, jak i typowe więzienne thrillery.
W prawdziwym życiu też się raczej więzienia o różnym stopniu zaostrzenia, jak i charaktery ich więźniów znacząco różnią. To tak jakby wrzucić wszystkie seriale o szpitalach i lekarzach do jednego worka.

ocenił(a) serial na 8
nieznawczyni

Czemu wy wyszysxy jedziecie z Tym Orange - OITNB jest komedią to ożna powównywać do serialu OZ czy najlepszego serialu o osadzonych i strażnikach w męskim wydaniu. Dopiero zacząłem i jak na razie nie ma nnawet startu do OZ'a ale zobaczymy

ocenił(a) serial na 8
mordarg

po 4 sezonach stweirdzam że jest bardzo dobre i tak słabsze od OZ ale nadal dobre. Jak można to porównywać z Orange ?? Tak tu są Kobiety w pierdlu i tu ale jedno jest omedią a drugie poważnym dramatem . To tak jakby Nagą broń porównywać do Zabójczej Broni. To nie ma najmniejszego sensu . Wentworth mozna przyrównywać do innych seriali dramatycznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones