PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114768}

Więźniarki

Prisoner
5,3 273
oceny
5,3 10 1 273
Więźniarki
powrót do forum serialu Więźniarki

pamiętam,że jakieś 12 lat temu, jak nie więcej pokazywali go na polsacie i serial był naprawde dobry, pamiętam też, że tytułowe więźniarki miały zawsze polewke z jednej ze strażniczek, którą nazywały "zwiędłe cycki" :)

ocenił(a) serial na 10
markus791

Oj leciał, leciał. To był początek lat 90-tych. Tak ok 15-tej, 16-tej. Dokładnie pamiętam do kiedy był emitowany. Do momentu kiedy ta ruda i gruba nie uciekła ze szpitala do którego trafiła.

ocenił(a) serial na 9
Telewidz

Ten serial pokazywał Polsat i to tylko przez wakacje w 1993 roku.
Dokładnie to chyba zaczynał sie koło 15

giovanni50

bzdura.Leciał w czwartki o 20.00 i to przez dobry rok. Jestem przekonana, że było to w czasie roku szkolnego, zatem nie mógł to być czas wakacyjny. Możliwe, że w wakacje puścili jakieś powtórki, bo często tak stacje tv czynią. Jednak serial leciał na pewno dłużej niż przez wakacje.

ocenił(a) serial na 9
lia_13

Leciało w tygodniu przez wakacje
Byc może potem przenieśli na czwartek

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

Oczywiście, że leciał codziennie popołudniami. Doskonale pamiętam, że go wyczekiwałem. Zupełnie nie pamiętam za to emisji w czwartki o 20.

ocenił(a) serial na 9
Telewidz

W archiwalnych ramówkach Polsatu od jesieni 1993 Więzniarki są o godzinie 20
Kurcze że ja o tym wtedy nie wiedziałem
Teraz jest lepsza medialność niż 19 lat temu

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

Więc pewnie oglądaliśmy powtórki.

Telewidz

no to może skoro w czasie wakacji leciał codziennie a w czasie roku szkolnego tylko raz w tygodniu we czwartek, to by się mniej więcej zgadzało, że 2 sezony po 20 odcinków puścili. Czyli powtórki.
w czasie wakacji o 15 miałam ciekawsze rzeczy do robienia, ale w czasie roku szkolnego o 20 to był jak znalazł ;)

ocenił(a) serial na 10
lia_13

Ostatni wyemitowany odcinek "Więźniarek" w Polsacie to odcinek kiedy rudowłosa Be ucieka ze szpitala. Zapamiętałem to dokładnie.

ocenił(a) serial na 7
Telewidz

Dla nie wtajemniczonych "Więźniarki" leciały prawie od początku istnienia Polsatu. Pierwszych parę lat raz w tygodniu o 20,00 a ostatni rok (1995) codziennie o 15,00. Wyświetlono ok. 400 odcinków, czyli większą połowę :) Gówniarzem byłem ale oglądałem z zapartym tchem :)

ocenił(a) serial na 10
zakrzewicz_krzysztof

Prawdą jest, że serial leciał prawie od początku Polsatu, a nieprawdą, że emitowano 400 odcinków. Ostatnim wyemitowanym odcinkiem był odc. 130 - Judy Bryant ucieka ze szpitala po wszczepieniu rozrusznika. Być moze zasugerowałes się opisami w internecie bo odcinek 400 był o tyle istotny, ponieważ był ostatnim, w którym zagrała Val Lehman grająca Bea Smith -  u szczytu popularności serialu postanowiła odejść, wrócić do UK i zająć się rodziną (oficjalny powód) ale spekuluje się, że w związku z popularnością serialu i tym, że grała w nim istotną rolę postanowiła renegocjować warunki kontraktu zawartego 3-4 lata wstecz...stawiając na szali albo więcej, albo odchodzę. No to pożegnali się z nią hahahOd około 220-250 odcinka do akcji wkracza nowa strażniczka Ferguson i jeśli ktoś myślał, że Vera zwiędłe cycki to bitch, to po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków z jej udziałem...Vera Benett była na jej tle miła, dobra ale trochę pogubiona ...Ferguson to prawdziwe, czyste zło! :)

ocenił(a) serial na 7
tommyns

No I ręki nie dam sobie uciąć zwłaszcza że znalazłem stare tv programy wg których jeszcze w lipcu 1995 leciał odcinek 131... i niczym się też nie sugerowałem ;) Jestem prawie pewien że od którejś serii musiano zmienić numerację bo wielki pożar w Wentworth pamiętam jeszcze z Polsatu a było aż w okolicy odc 319...
Od jakiegoś czasu oglądam znowu i jestem przed odc. 250 Przyznaję że po 25 latach mam uczucie że oglądam to poraz pierwszy i tylko czasem przypominam sobie niektóre sceny i sytuacje...

ocenił(a) serial na 10
tommyns

Racja. Po tylu latach uswiadomiłeś mi, że to nie byla Bea Smitch w tym szpitalu. Jakoś zapamiętałem, że ona uciekła. :)

Telewidz

Mnie ciekawi, czemu w tamtych latach Polsat puszczał tak wiele seriali z Australii. Więzniarki właśnie, Sąsiadów z Kylie i wiele innych. Jakaś umowa licencyjna z tamtejszą stacją tv? :)

A leciał nie tylko przez wakacje, pamiętam, troszkę dłużej się ciągnął. Pamiętam, bo oglądałam wtedy Pacmana na tym kanale :D

ocenił(a) serial na 10
Szarobure

Chodziło pewnie o ich cenę. Australijskie seriale były tanie dla poczatkującej stacji jaką był Polsat.

ocenił(a) serial na 9
Telewidz

To na pewno
Szkoda że KRRIT nie dała tez koncesji Walterowi i Chojeckiemu
Było by ciekawie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones