PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=353633}

Więzy krwi

Blood Ties
7,3 2 706
ocen
7,3 10 1 2706
Więzy krwi
powrót do forum serialu Więzy krwi

Książka:P

ocenił(a) serial na 7

Hej:)
słuchajcie miłośnicy książki na której podstawie powstał ten serial, możecie zdradzić
zakończenie książki?
Jestem świeżo po obejrzeniu dwóch sezonów serialu i koniec mnie zaskoczył, krótko
mówiąc. :)
jak to jest zakończone w książce?:D
z góry dziękuje za odp. ale nie mam juz teraz czasu na przeczytanie ksiazki ,lol;p

Anntek_

dołączam się do pytania, nie zapowiada się, żebym przeczytała książkę, a ciekawa jestem zakończenia. :)

ocenił(a) serial na 7
Anntek_

Tylko której książki? Bo to seria, z której na razie wyszły trzy książki: "Cena krwi", "Ślad krwi", "Linie krwi". I akcja książek nie ma nic wspólnego z akcją w serialu. Polecam jednak przeczytanie, bo ciekawe intrygi, humor i fajni bohaterowie. Lepsze od serialu, a przede wszystkim inne. Nie wiem, czemu wszystkich pięciu części nie wydano u nas...

ocenił(a) serial na 7
Safo

Bo to Polska i zazwyczaj kontynuacji fajnych książek nie wydają;)
Jeżeli książka jest lepsza od serialu to muszę je przeczytać;)

ocenił(a) serial na 9
Safo

A wydanie dalszych nie jest aby w planach?

ocenił(a) serial na 7
WhiteDemon

Można napisać do Fabryki Słów, ale nie mają zwyczaju odpowiadać na maile, więc to raczej bez sensu. W ogóle strasznie się popsuło to wydawnictwo - jeszcze z siedem-osiem lat temu można było kupować ich książki w ciemno, teraz skupiają się głównie na kolejnych wydaniach, a jak coś nowego się pojawia, to niewarte tych 35-40 zł. Nie wiem, czy ktoś je wykupił, że tak tak horrendalnie się zmieniło, ale szkoda.

ocenił(a) serial na 9
Safo

Kurcze, co za ludzie;)

ocenił(a) serial na 7
WhiteDemon

Jeszcze lepsze są ich konkursy na opowiadania: Wielki Konkurs Literacki - Chopin jest fantastyczny. Ogłoszony 1 czerwca 2010, prace można było przesyłać do sierpnia, również 2010 - i odtąd cisza. Zero informacji o wynikach czy nawet przedłużeniu - a przynajmniej ja przez google ani ich wyszukiwarkę nic takiego nie mogę znaleźć..

ocenił(a) serial na 9
Safo

Naprawdę, nawet ciężko skomentować coś takiego...
Widzę że organizacja tam leży i kwiczy.

ocenił(a) serial na 7
WhiteDemon

Niestety, jedyne, co im pozostało dobre, to ludzie piszący zabawne teksty na okładki i wybierający ciekawe fragmenty z kiepskich nawet książek - przez to trzeba być bardzo ostrożnym, zanim zdecyduje się na zakup.

ocenił(a) serial na 9
Safo

Szczwane lisy;)

ocenił(a) serial na 10
Anntek_

pierwsza książka dotyczy pierwszych 2 odcinków serialu, a cała seria z tego co kojarzę to wiem, że Vicki ewentualnie przemieniona przez Henry'ego, ale zostali rozdzieleni przez wampirzy terytorializm, a Vicki została z Mike'iem (?). Nie czytałam książek, ale znalazłam sporo fanfiction o wydarzeniach po tej serii.

ocenił(a) serial na 7
theOfficialKari

wielkie dzięki za informację. nie zakładałam, że Vicki może zostać przemieniona i że może rozdzielić ich wampirzy teryrorializm...
;)

ocenił(a) serial na 10
Anntek_

z tego co kojarzę to Henry zrobił to bo umierała albo coś takiego...

ocenił(a) serial na 7
theOfficialKari

aaa... chyba ze takie buty.
tak czy siak serialowa Vicki nie pasuje ni wgl na wampira;)

ocenił(a) serial na 10
Anntek_

Mi też nie;p To tak jakby Buffy nagle zachciała nim zostać. No dobra wampy w BtVS i BT są zupełnie inne, ale dla mnie Vicki i Buffy są bardzo podobne. Pewnie dlatego tak bardzo lubię BT ;p

ocenił(a) serial na 7
theOfficialKari

Wiesz... w sumie to racja. Faktycznie Buffy i Vicky sa do siebie dosc podobne.
Dobrze ze przynajmniej tam ani w ksiazce ani w serialu Buffy nie zostaje wampirem... to by bylo dosc dziwne... no zreszta jak z ta Vicky.
;)

ocenił(a) serial na 10
Anntek_

no i fakt, że zostanie wampem jest koszmarem B. ;p

ocenił(a) serial na 7
theOfficialKari

Jest. Jest;)
Z drugiej strony bylby to niezly zwrot akcji;]

ocenił(a) serial na 8
Anntek_

Na polski zostały przetłumaczone trzy książki z pięciu.Trzecia część kończy się podobnie do serialu. Vicky "ma większy problem z wiązaniem się niż większość facetów" - powiedział któryś z "zainteresowanych" panią detektyw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones