PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 011
ocen
8,4 10 1 174011
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Kilka dni temu w tvn24 był reportaż o nietypowych imionach dzieci nadanych w 2016 roku. Okazało się, że 7 rodzin nadało dziecku na imię Ragnar. Co o tym myślicie? Czy to przesada? W moim subiektywnym odczuciu, to imię jest piękne :)

Spooky82

Tez uwazam je za wspaniale. I wcale nie ogladalam "Wikingow" - Ragnar broni sie sam, jestem zakochana od pierwszego uslyszenia :)

Spooky82

A moim zdaniem rodzicom, nadającym dzieciom nietypowe imiona powinna się bliżej przyglądać opieka społeczna i psycholog.

ocenił(a) serial na 10
lipa_na_filmwebie

Czyli jeśli ja mam na imię Donata, to mam już iść sama się zgłosić do opieki społecznej czy czekać na odzew? :D

IJustDiedToday

Oj gdzie tam Donacie do Ragnara :) jeszcze Brian i Jessica są po drodze:)

lipa_na_filmwebie

Tobie też powinni się przyjrzeć... z którego muzeum nawiałaś/łeś

lipa_na_filmwebie

Na moich rodziców też dziwnie patrzono, kiedy nadali mi imię Laura a bratu Bruno. Dziś co chwilę się oglądam za siebie, bo co drugie dziecko nosi takie imię. :)

ocenił(a) serial na 10
Spooky82

Ragnar brzmi super w każdym języku - drogi Ragnarze :) Wcale nie jest dziwne ;)
Nie wiemy też, czy te rodziny były 100% polskie, czy mieszane.
Często w rodzinach mieszanych dają imiona "neutralne".
Mój kuzyn ma na imię Pascal :D Urodzony w Niemczech, ale mieszka w Polsce.
Do klasy chodziłam z dziewczyna, która miała na imię Paloma.
Więc jak kto chce ;) Nie musi być miliony Michałów, Tomaszów itd.

Anya_Baelish

Pytanie czy chcemy, żeby w gimnazjum śmiali się z imienia naszego dziecka czy nie:)

ocenił(a) serial na 10
lipa_na_filmwebie

W gimnazjum, dzieci mogą śmiać się ze wszystkiego, a nie z imienia. Z Palomy i Pascala nikt się w szkole nie śmiał, ale już z okularników i grubszych niestety tak :p

Anya_Baelish

Jedna rzecz, dać zagraniczne imię dziecku w wielokulturowej/wielonarodowej rodzinie, a inna rzecz dać dziecku imię po postaci z filmu/bajki, co jest moim zdaniem lekko nie na miejscu.

lipa_na_filmwebie

Ragnar to nie jest imię zarezerwowane dla postaci z serialu. Stare skandynawskie, piękne imię, osobiście nie porównywałabym tego z jakąś jasminą czy ariel(tak, spotkałam się już z takimi imionami)

SnowPantera

W Norwegii albo Szwecji nie mam nic przeciwko nazywaniu dziecka "Ragnar", natomiast w Polsce jest to niewskazane...

lipa_na_filmwebie

A kogo obchodzi czy masz coś przeciwko czy nie? "W Polsce jest to niewskazane" a kto tak powiedział?
Jak się ma zaścianek w głowie to już jest Twój problem, a nie rodziców którzy chcieliby potencjalnie nadać takie, a nie inne imię swojemu dziecku i ani mnie ani Tobie nic do tego. Osobiście sam nadałbym takie imię synowi bo jest piękne i ma "legendarne" korzenie. Nadaj imię dziecku Jarosław (jego niemiecki odpowiednik Adolf) to jest dopiero wstyd.

Bagira_filmweb

problem będziesz mieć wtedy, gdy inne dzieciaki uznają imię twojego dziecka za śmieszne i wtedy już żaden płacz tego nie zmieni

lipa_na_filmwebie

Twoje myślenie to tylko i wyłącznie Twój problem. Jeżeli inne dzieci uznają imię mojego dziecka jako śmieszne to będzie to MÓJ i MOJEGO dziecka problem i nic Ci do tego. Najważniejsza jest rozmowa z dzieckiem i uświadomienie mu/ jej że "Wilk nie przejmuje się tym co beczą na jego/jej temat owce" Pogarda to przywilej ludzi światłych dlatego uprzedzając jakieś dziwne komentarze, że nie wolno tak mówić/pisać/ myśleć to tak jak wspomniałem na początku, każdy z Nas może korzystać z przywileju jakim jest "wolność" wyboru/ myśli/ przekonań. Nie musisz się z tym zgadzać, ale wypadałoby zaakceptować odmienne zdanie. Chcesz nadać imię dziecku Janina albo Antoni? Proszę bardzo. Nikt Ci nie broni. Ktoś inny będzie chciał mieć Elvisa, Belzebuba albo Cirillę czy Fionę? To sprawa TYLKO i WYŁĄCZNIE tej osoby/ tego rodzica/rodziców i powtórzę - ani Tobie, ani mnie - nic do tego.

SnowPantera

Tyle, że taka Jasmina i Ariel są nadawane na tej samej zasadzie co Ragnar. Pierwsze po fascynacji bajkami Disneya, drugie serial Wikingowie. Choć jedne i drugie mają inne pochodzenie niż popkultura, to nadawanie przez rodziców ma tę samą przyczynę. Nie wierzę, że te 7 rodzin, które nazwało dzieci Ragnar nie oglądało serialu...
Śmiejesz się z Ariel, a to niekoniecznie musi być związane z tym co myślisz. Ariel to imię męskie pochodzenia biblijnego. Było nadawane w Polsce nad długo przed bajką Disneya. bardziej razi mnie Ragnar niż Ariel, bo ten pierwszy jest nadawny dopiero od serialu, a Ariel niekoniecznie od bajki.

ocenił(a) serial na 8
lipa_na_filmwebie

Lekko nie na miejscu jest 'lipa na filmwebie'

Spooky82

ładne imię, ale jednak ciesze się ze nadałem synowi imię Igor:) Rosyjskie a więc i Słowiańskie imię, pochodzenia skandynawskiego. Ale i Ragnar brzmi pięknie. Przy Dżesikach, Dżejmsach i Brajanuszach nie ma co się wstydzić starych Nordyckich,Skandynawskich czy Słowiańskich imion

ocenił(a) serial na 1
Spooky82

Równie dobrze możesz mu dać na imię Brajan czy Alan. Skutek będzie podobny.

Spooky82

Lepsze Ragnar jak Ariel, Brajan czy Dzesika przez dz :-)

ocenił(a) serial na 9
Hans_Kloss

Mam na drugie imię Ariel (rocznik 89) więc nie rozumiem skąd takie zestawienie? Co ma wspólnego Ariel z Brajanem?

Rad_xD

Są pretensjonalne, a ariel to równiez proszek do prania.

Hans_Kloss

Tyle, że Ariel to imię męskie pochodzenia biblijnego. Było nadawane w Polsce nad długo przed bajką Disneya.

Hans_Kloss

A imię Jan to worki na śmieci

Ladybaby

Pierwsze skojarzenie: ariel - proszek,
Jan - imię meskie

ocenił(a) serial na 7
Spooky82

Pełna zgoda. Imię piękne. Mercedes dla dziewczynki też. W naszej rzeczywistości jednak nie krzywdziłbym dzieci udziwnionymi imionami. A już szczególnie imionami, które rodzice poznali z seriali telewizyjnych. To żałosne.

Orgelbrant

Mercedes to imię popularne w Hiszpanii. Mercedes była ukochaną Dantesa w powieści Dumasa. Gdy słyszę Mercedes w kontekście imienia żeńskiego nie mam skojrzenia z autem.

ocenił(a) serial na 9
Orgelbrant

Ja słyszałem o małżeństwu o nazwisko Kaczor. I swojemu synowi dali na imię Donald. I nie jest to żart, niestety...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Spooky82

Nasz syn ma na imię Ragnar. Urodził się w 2015 r. Uwielbiam argument, że "musieliśmy oglądać Vikings i stąd takie imię"

FreyaNS

I pewnie ogladaliscie poza tym Freya....No comments

ocenił(a) serial na 9
Spooky82

Mi natomiast jak nawiązujemy do imion bardzo podoba się Ivar, a po za tematem Vikingów to bardzo mi też dla dziewczynki podoba się Irmina

Spooky82

10.04.2023 urodził nam się syn! Otrzymał imię Ragnar. Mieszkam w Walii, ojciec jest walijczykiem. To imię nie jest popularne tutaj. Część osób je uwielbia, część krytykuje. Ja kocham to imię. Jest bardzo silne i męskie Kazdy kto poznaje mojego syna mowi, że bardzo mu to imię pasuje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones