PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 176
ocen
8,4 10 1 174176
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Bjorn puszcza wolno swych zaprzysięgłych wrogów, którzy winni są wielu krzywd i wiadomo, że będą wrogami.
Ivar, niczym Marco Polo podąża na wschód Jedwabnym Szlakiem (!) i dociera na Ruś. Ruski książę Oleg jest chrześcijaninem (?), morduje z byle powodu, wyczuwa zagrożenie ze strony przybysza, ale nagle zapałał do niego sympatią. Obawiam się, że będzie z tego romans :) Poza tym ruski władca z nowym koleżką przelatuje balonem (!) nad Kijowem i wszyscy mają frajdę. Potem macha ręką na bogactwa Konstantynopola i wpada na pomysł podboju osady gdzieś w dalekiej, biednej Norwegii.
Lagerta postanawia prowadzić gospodarstwo i uprawiać rolę na skrawku wybrzeża, na jakichś piaskach, kamieniach i w lesie. Nawet roundup by jej nie pomógł.
Do tego jeszcze papuga z Ameryki Południowej na targu gdzieś w Azji. Oczywiście o wszędobylskich Murzynach też nie zapomniano.

ocenił(a) serial na 10
Izukar

Nic dodać, nic ująć :(

Izukar

Naprawdę jeszcze traktujesz Wikingów jako serial historyczny, gdzie powinna obowiązywać jakaś logika? Ja nie.
I się dobrze bawię oglądając go jako Fantasy :)

ocenił(a) serial na 6
elensil20

Nie mam z tym problemu, że ci się podoba. I życzę dobrej zabawy.
Nie traktuję tego serialu jako historycznego z bardzo wielu względów, jednak nie można zaprzeczyć, że prezentuje on pewne historyczne aspiracje i do historii nawiązuje. A wylewają się wielkie ekranowe brednie.

Izukar

To nie koniec głupot, kolejna to Ubbe najlepszy przyjaciel Lagerthy. Dla przypomnienia Lagertha strzałem w plecy zabiła jego matkę Auslag . Normalnie Wiking by ją pomścił, ale Ubbe to miękka faja.

Hans_Kloss

Dodatkowo Ivar za bratobójstwo też powinien stracić wiele, wszyscy powinni się od niego odwrócić.

ocenił(a) serial na 8
Izukar

No i co ci z tym jedwabnym szlakiem nie pasuje? to się akurat zgadza. Był w tamtych czasach,więc to nie był problem. Czarni też nie byli problem, bo kupcy z Afryki.Z resztą się zgadzam.Rusini chcą zaatakować Wikingów XD Spoko.Wątek Lagerty ,Flokiego to porażka już od 5 sezonu. A z papugą to rzeczywiście takie głupie. Ale to nie jest serial historyczny. Coś tam z historii jest,ale nie do końca zgadzają się daty. Powiedzmy tak. Od śmierci Ragnara,pałeczkę legendo historii przejmuje bardziej bajka z jakąś tam historią. Serial powinien skończyć się na 5 sezonie. A nawet na 4. Niby ogląda się to w miarę ok,ale wątki są tak rozciągnięte, i tak słabe,że się odechciewa.

ocenił(a) serial na 6
toyminator

Nie zgadza się zupełnie. Znasz trasę Jedwabnego? To sprawdź. Zresztą jakim cudem jadąc przez Azję Środkową (obrazy) na wschód (mapa) dociera się do Kijowa? A murzyńscy kupcy? Tłumu takowych nie było. Jak już, to trafiali do Azji jako niewolnicy.

Izukar

Jak tylko zobaczyłam księcia kijowskiego, prawie że ogolonego, no ok lekka bródka (czy to nie Piotr I wiele wiele wieków później kazał się golic?) w dość... Ślicznych kolorowych ciuszkach to wiedziałam, że będzie romans z Ivarem :) bądź pseudoromans, w każdym razie "wyjątkowa znajomość". Lagerta nadal wygląda młodziej od syna choć zauważyłam pierwsze zmarszczki, nie licząc rąk. Co Do Ubbe i jego sympatii do Niej, to chyba już dawno temu się pogodzili, żadnej mowy o zemście w zasadzie nigdy nie było.

ocenił(a) serial na 6
Qdom

Wybrałeś akurat najmniej nielogiczny argument jeśli chodzi o wygląd/modę. ;) Co ma do tego Piotr I Wielki? Kazał golić brody na początku XVIII wieku. To jakieś 800 lat od akcji serialu. Wiele razy wtedy moda się zmieniła. Naprawdę sądzisz, że te długie brody z XVI i XVII bojarów ruskich były noszone też we wieku IX-X? To już bliżej nam do czasów Piotra Wielkiego niż akcji serialu. :) Poza modą zmieniły się także liczne kraje bo Piotr golił bojarów z Rusi Moskiewskiej, a w filmie jest Ruś Kijowska. Zresztą spójrz jaka moda była w XV, jaka w XVII wieku, różnice były znaczne tak jak i dziś.
Bródka mogła być wtedy noszona, na źródłach z tego okresu sredniowiecza brody często są dość krótkie. Ja bardziej bym się przyczepił, że ci Rusini noszą stroje własnie z XVI-XVII wieku, rodem z trylogii Sienkiewicza, a ich wojska mają tarcze jakieś w stylu perskim, jakieś chusty ala ninja, jeszcze inni hełmy niczym Mongołowie, a ten książę Dir ma koreański hełm z XVIII wieku. :)
W tym serialu akurat kostiumolodzy się nie przyłożyli. Żeby nie było, że bzdury są teraz. Wikingowie nosili kolorowe daniny, jak Anglosasi czy Frankowie, a nie jakies dziwne stylizacje w stylu fantasy. Anglicy od 2. sezonu noszą hełmy z XVI wieku, renesansowe, a nawet raz pojawili się legioniści rzymscy rodem z czasów Cezara (scena w Rzymie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones