Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 6 Wikingowie Sezon 6, Odcinek 18
Odcinek Wikingowie (2013-2020)

To tylko magia

It's Only Magic 45m
7,6 694
oceny
7,6 10 1 694
Wikingowie
powrót do forum s6e18

Ivar i jego oczy

ocenił(a) serial na 10

Ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi oczami ? Ragnar tak samo miał bardzo niebieskie oczy.

ocenił(a) serial na 10
Nagatto

Gdy jego oczy stawały się niebieskie to pojawiało się duże zagrożenie, że połamie sobie kości. Sam Ivar mówił o tym w odcinku 8 sezonu 5. Kiedy był mały zawsze pytał braci jak bardzo niebieskie są jego oczy. W 6 sezonie najbardziej poruszony jest ten wątek. Niebieskie twardówki są objawem wrodzonej łamliwości kości.

ocenił(a) serial na 10
mbr_filmweb

O ostatnie zdanie najbardziej mi chodziło. O logiczne wytłumaczenie tych oczu. Z kolei Ragnar, Ubbe też mieli

ocenił(a) serial na 10
Nagatto

Ragnar jest niby potomkiem samego Odyna i to sie może zgadzać, bo Odyn wraz ze śmiercią Ragnara z wkurzoną miną na malutkiej łódce pojawia się pierwszy raz w tym świecie na morzu i niesie informacje dla jego synów o jego śmierci. A jak wiadomo Odyn poświęcił oko żeby posiąść wiedzę. Ragnar w s1e1 jedno oko ma super niebieskie widzi też nadprzyrodzone rzeczy w jednej ze scen, Odyn natomiast jednego oka nie ma <> może to jakoś współgra? że Ragnar jest pół Bogiem? natomiast jego synowie to kwestia genów juz raczej nie doszukiwalbym się u nich jakiś tajemniczych powiązań, wiadomo Ragnar niebiesko oki boss, ludzie to lubili to jego synowie też niebiesko okie muszą być

ocenił(a) serial na 8
Mortemignis

Wydaje mi się że tu oczy Ragnara były specjalnie akcentowane żeby pokazać jaki z niego prawdziwy wiking, przynajmniej w pierwszych sezonach. Kiedy myślisz o wikingach widzisz facetów z jasnymi włosami i walenie niebieskimi oczami.
Natomiast od siebie dodam że wątek z niebieskimi twardówkami Ivara nie jest wyssany z palca, cierpię na zespół Ehlersa Danlosa a mój kuzyn na łamliwość kości i oboje mamy niebieskie twardówki praktycznie przez cały czas.

ocenił(a) serial na 10
Poulet096

Przykro mi to czytać, wybacz moja wścibskość jest możliwość żeby podał jakiś link lub zdjęcia jak to wygląda w rzeczywistości ?

ocenił(a) serial na 8
Nagatto

Wybacz że wyśle linki do google grafika ale nie mam jak inaczej dodać zdjęć albo przynajmniej nie potrafię :)

Tak wyglądają oczy osoby z wrodzoną łamliwością kości
https://www.google.com/search?q=osteoporosis+imperfecta+eyes&tbm=isch&ved=2ahUKE wiPibXw4bruAhUL4aQKHaUiCvoQ2-cCegQIABAC&oq=osteoporosis+imperfecta+eyes&gs_lcp=C hJtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1pbWcQAzoHCCMQ6gIQJzoECCMQJzoECAAQQzoFCAAQsQM6AggAOgcIABCxA xBDOgQIABATOgYIABAeEBM6CAgAEAgQHhATOgQIABAeOgYIABAIEB46BAgeEApQldkBWNbYAmDq2gJoB HAAeAKAAc4IiAGDL5IBEDIwLjUuMC4xLjAuMS4yLjGYAQCgAQGwAQXAAQE&sclient=mobile-gws-wi z-img&ei=YacQYM_UNYvCkwWlxajQDw&bih=758&biw=412&client=ms-android-motorola-rev2& prmd=isnv#imgrc=vpw-6AAZOwu6ZM

A tak z EDS
https://www.google.com/search?q=ehlers+danlos+eyes&client=ms-android-motorola-re v2&prmd=isnv&sxsrf=ALeKk03LF8sTWBHtiMYSl3IfzXdBEgy3Bw:1611704908829&source=lnms& tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi27srU5LruAhWx3eAKHUl6B1EQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=412&bih=75 8&dpr=2.63#imgrc=dkUrginDQ-g27M

ocenił(a) serial na 10
Poulet096

Ciekawe co się tam wydziela takiego że widać w oczach, dzieki

ocenił(a) serial na 8
Poulet096

Bardzo ciekawe, pytanie jak odniósł byś się do nagłej "nauki chodzenia" przez Ivara, czy on wg Ciebie mógł chodzić wcześniej ? Czy kości przestały sie łamać nagle pod jego ciężarem ? Trudno określić..

ocenił(a) serial na 10
Mortemignis

Dobrze to wytłumaczyłes dzieki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones