Wikingowie
powrót do forum 1 sezonu

mnóstwa ciekawych rzeczy. Nie miałem na przykład pojęcia, że wszystkie kobiety wyglądały jak modelki, chodziły ze świetnym makijażem, wyregulowanymi brwiami i miały super fryzury. Nie wiedziałem też że wszyscy faceci wyglądali jak młody Brad Pitt i codziennie chodzili do fryzjera i trymowali sobie zarost. A już w największym szoku byłem gdy okazało się że ówczesna stomatologia była na chyba najwyższym dzisiejszym poziomie i że wszyscy mieli do niej powszechny dostęp ze swoimi pięknymi, białymi, zdrowymi i równymi jak marzenie ząbkami. Bo tego byli mega-bystrzakami. Ten Ragnar nauczył się od mniecha angielskiego w stopniu zaawansowanym w kilka dni. Na drugiej wyprawie do Anglii nawijał po angielsku lepiej niż ja po 15 latach mordęgi.

ocenił(a) serial na 7
Reksio_gwalciciel

Jak modelki? Wszystkie? Nie przesadzałbym to raz. Dwa ludzie obecnie wyglądają ciut inaczej niż kiedyś. Odpal sobie stare GW i nowe. Ciężko jest samą stylizacją "udać" że dzisiejsi ludzie będą w 100% w stanie udawać ludzi sprzed 1300 lat. To jest pewnego rodzaju umowność serialowa i historyczna. Wielu Wikingów dbało o swój zarost i włosy. To nie byli barbarzyńcy. Można powiedzieć że Normanie czy Słowianie dbali o czystość bardziej niż ludy Frankijskie chociażby. Zęby to ten sam absurd co wcześniej. Boli dupka czy o co chodzi? A co do języka na koniec tutaj to pokazałeś swoją ignorancję. Poczytaj o ludach napływowych na tereny tamtejszej Anglii. To nie był "dzisiejszy" angielski, języki się mieszały, były dla tych ludzi prostsze i z pewnością osoby z ambicją były w stanie przyswoić język w stopniu komunikatywnym. Sasi to nie byli Anglicy w rozumieniu dzisiejszym. Ich języki były bliższe sobie niż myślisz

Reksio_gwalciciel

mieli zdrowe zęby bo nie było słodyczy :P A tak na serio to przecież wielu z nich miało czarne zęby ble i widać było, że nie myli się po pare dni albo tygodni. Ja miałam wrażenie, że oni cały czas byli "brudni". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones