PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005813}

Wilk

6,1 1 712
ocen
6,1 10 1 1712
Wilk
powrót do forum serialu Wilk

Przewiduje przedramatyzowany szkodliwie stereotypowy dramat społeczny, niż ageówkę o zoomerach zrobiony przez boomerów, próbując ponownie zrobić z filmu pokoleniowy sprawczy film o polskiej młodzieży, gdyż o młodszych polskich milenialsach nie zrobiono udanego filmu, a szczególnie C+ zazdrościwszy TVP filmu OSTATNI KOMERS, też by tak chciał,, ale przehajpowanie gwiadeczkami od muzyków jak Bedoes po sprawdzonych aktorów jak Kulesz, skończy się Salą Samobójców udającą Euforię pod znakiem Strajku Kobiet lub Klimatyczny XD

ocenił(a) serial na 4
black_hussar

jeszcze zapewne zahaczy coś o lgbt i będzie "święta trójca" do wyrzygania

roddick

I nic o plebanii

black_hussar

Reżyser sam napisał sobie scenariusz - czyli będzie jak zwykle.....

Amfios

A Papaya Films to firma która tworzyła tylko reklamy i teledyski - a teraz seriale... hoho

Amfios

o mobbingu papaya films już nie raz słyszałem, ale dopiero teraz wychodzi, bo pandemia dotknęła też tych na etacie :)
https://malkontent.com.pl/profesor-prawa-fast-food-i-studio-produkcyjne-zjednocz eni-w-wyzysku-co-zrobic-z-afera-wokol-papai/
https://marketingprzykawie.pl/espresso/mobbing-firmie-papaya-films-anonimowe-osk arzenia-internautow/
https://www.press.pl/tresc/67727,anonimowe-zarzuty-wobec-papaya-films-na-profilu -jana-Spiewaka
https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/praca-za-darmo-znane-studio-filmowe-oskarzone- o-lamanie-praw-pracownikow,85160.html
https://www.donald.pl/artykuly/hRAt8ZHj/jan-spiewak-twierdzi-ze-popularne-studio -papaya-films-to-jeszcze-jeden-kolchoz-wykorzystujacy-pracownikow
pozdr

ocenił(a) serial na 10
black_hussar

poproszę o edit komentarza po obejrzeniu, bo imo nie udało się nic w tym wywodzie trafić :)

ocenił(a) serial na 6
Tomasz_Duraj

naprawdę uważasz ten miniserial za arcydzieło zasługujące na 10?

ocenił(a) serial na 3
marczak_bartek

Konto założone 15.12.2021, na chwilę obecną jedna ocena od tego czasu i jest to "Wilk" - jeszcze Cię to dziwi?

ocenił(a) serial na 10
marczak_bartek

Oczywiście! Jak na debiut reżyserski + debiutancki serial wytwórni to jest moim zdaniem mocne 10! W szczególności jak nałożymy na to polskie standardy, bo chyba nie będziemy tego benchmarkować z Hollywood ;)

Tomasz_Duraj

Cytat z recenzji : - "...zbyt często miałem wrażenie, że w "Wilku" dużo jest kontentu, ale mniej scenariusza......" - No więc miałem rację

ocenił(a) serial na 10
Amfios

No nie wiem co ten cytat ma wspólnego z Twoim komentarzem, ale może jednak warto obejrzeć i wyrobić sobie własna opinię XD

Tomasz_Duraj

No więc poświęciłem swój czas i obejrzałem 2 odcinki z życia warszawskiej młodzieży. Prywatki z obowiązkowym alkoholem dragami , seksem w różnych pomieszczeniach bójką , dom , konflikt z ojcem , rak ,w tle ktoś protestuje na ekranie monitora, no i te wilki nie wiadomo po co. No cóż , trudno stworzyć nowego "Buszującego w zbożu" - tysiące twórców na świecie to próbują. Dla mnie za sztuczne w większości - może lepiej poświęcić czas na to co myśli główny bohater , zamiast tak latać dookoła ? Skoro zaczęto , to dlaczego się cofnięto w tył w opowieściach o rzeczywistości ? Nap..alać na całego. Hmm na przykład wolałbym tak : Bohater schodzi do kuchni i myśli : "Kuchnia dziś też sterylna jak w reklamach telewizyjnych , żadnych zbędnych elementów, trawnik na zewnątrz przystrzyżony , na szybach żadnej ryski, niby wszystko pod kontrolą ojca . Ale Hej ! spójrzcie na szafki kuchenne, widzicie ? żadnych talerzy , tylko kieliszki do wina ... zrozumcie że to tylko pozory .(Ojciec strofuje córkę ) Bohater ciągnie dalej - "Za komuny został by w wojsku jako trep musztrował by podwładnych ale przytrafił mu się kapitalizm i postanowił robić karierę .Ale nie chce odpuścić mimo że już cały łeb siwy a młode wilki w pracy go podgryzają ......i dopiero wtedy dałbym te sceny z obgryzającymi wilkami. To tyle, tak na szybko.

Tomasz_Duraj

Możesz napisać zrozumiale w języku polskim, bo nie wiem czego chcesz.

black_hussar

Mój wpis dotyczy sceny w odcinku drugim od 1:30 do 3:30

Amfios

scena próby ognia rodziny bananków z ego top była wtórną przeruchaną kliszą, gdzie zamiast wyeksploatować i wyeksponować obgadywaną do posrania sytuację pandemiczną młodzieży to poszli po linii najmniejszego oporu w sezonie 1, gdzie problemy bohaterów - reprezentantów obecnego pokolenia (wg autora) - zaczynają i kończą się na rozporku, a te całe protesty z buntem w tle to political fiction z braku stanowczej oceny realu autorów, btw zobaczyłem oba sezony, ale 2 sezon był tak infantylnie głupi, że nie mam co odpowiadać, bo opinie o serialu 23/29 listy C+ mówią same za siebie, widać większość produkcji to kryminały, a oni próbowali zrobić pokoleniowy serial XD

black_hussar

Ten "serial" to jednym słowem BEŁKOT

ciasteczkowy_potwor_2

oj tak byczku, sprawdzę i ocenię jak znajdę czas

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones