PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772895}

Wodnikowe wzgórze

Watership Down
7,5 1 711
ocen
7,5 10 1 1711
Wodnikowe wzgórze
powrót do forum serialu Wodnikowe wzgórze

Gdzie jest dołek?

ocenił(a) serial na 9

Tylko jego mi tu brakuje. Historia świetnie opowiedziana, w serialu z 99 roku jest bardziej rozwlekła, tutaj akcje się przeplatają. O ile pierwszy odcinek jeszcze trzeba przetrwać, o tyle kolejne aż kuszą by zobaczyć. Niektórzy pewnie czekają na drugi sezon ale tu nie ma co robić kolejnego sezonu. To zamknięta historia z książki i bardzo dobrze. Opowiedziana od początku do końca, bez sztucznych tworów. Został mi do obejrzenia ostatni odcinek ale po tym co do tej pory zdążyło się wydarzyć obstawiam że te cztery to wszystko. Fajnie jest jeszcze raz zatopić się w tej historii, aż nie chce się kończyć. Dla fanatyków książek i filmów animowanych polecam wycieczkę do Anglii, by osobiście zwiedzić wodnikowe wzgórze. Tylko wybierzcie rowery, żeby nie zrobić krzywdy królikom swoimi hrududu ;)

ocenił(a) serial na 5
KonradT27

W zasadzie to jest materiał na drugi sezon, choć nie tak spójny, jak pierwsza książka. Adams napisał jeszcze "Opowieści z Wodnikowego Wzgórza".

Phea

Czy czasami "Opowieści z Wodnikowego Wzgórza" to nie są same "królicze legendy i mity" o El Ahrerze?

ocenił(a) serial na 5
lelen_lis

W większości tak, ale jedna z trzech części książki opowiada o dalszych losach królików z Wodnikowego Wzgórza.

KonradT27

Kurczę, myślałem, że to tylko część książki i że będą kolejne sezony ...

ocenił(a) serial na 5
lelen_lis

Gorąco polecam w takim razie przeczytać książkę i cieszyć się fabułą, która nie zmieściła się w serialu (i przy okazji sprawdzić, jak wyglądała naprawdę) ;)

Phea

Książkę udało mi się kupić po trzech tygodniach starań: nakład wznowienia z 2016 roku jest całkowicie wyczerpany i udało mi się nabyć jedną z dwóch, podniszczonych już sztuk w sieci księgarń "Mole Mole".

Szkoda, że w naszym kraju nie ukazała się seria książek Colina Danna, "The Animals of Farthing Wood" (u nas był tylko serial BBC "Zwierzęta z Zielonego Lasu"), gdyż o ile Adams skupia się głównie na królikach (większość zwierząt to wrogowie królików, bez osobowości, głosu, etc.) to Dann równo traktuje wszystkie gatunki: od ryjówki, do lisa po sowę.

ocenił(a) serial na 5
lelen_lis

W dzieciństwie kolekcjonowałam gazetkę o "Przyjaciołach z Zielonego Lasu", jak najbardziej kojarzę.

Phea

Ja do tej pory mam jeszcze z 40 numerów ;)
Ciekawe, jakie są książki, które różnią się ponoć od serialu (min. płcią niektórych zwierząt i innym losem poniektórych bohaterów), widziałem w zagranicznych sklepach zbiorcze wydanie ośmiu powieści z serii, fajnie jakby to ktoś u nas wydał - Adams opublikował "Watership Down" w 1872 roku, a Dann pierwszą książkę w 1979 roku.

KonradT27

Dołka Ci zabrakło brakuje również Spartiny i Leszczynki z tego co zauważyłem na dubbingpedi.
Kogoś jeszcze z serialu z 1999 wycięli?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones