PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791890}

Wojownik

Warrior
7,8 4 517
ocen
7,8 10 1 4517
Wojownik
powrót do forum serialu Wojownik

Pozytywnie

ocenił(a) serial na 8

Po 3 odcinkach jestem zdziwiony ,bo serial trafił w mój gust ,pewnie ,że opiera się na schematach i kalkach ,ale serialu dobrego, z takimi fajnymi bijatykami,długo by trzeba szukać .Widać tu rękę ludzi od Banshee:) choć trupów jakby na razie mniej na odcinek:)

ocenił(a) serial na 8
gala0875

Trzeba pamiętać że zapiski Bruce'a pochodzą z końca lat 60/ początku lat 70, może wtedy serial byłby oryginalny i przetarłby szlak nowego nurtu w telewizji, ale dzisiaj są to bardzo oklepane schematy i ciężko jest tchnąć coś świeżego w tak stary materiał źródłowy. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
kinomaniakamator96

Przecież jakieś notatki czy konspekty człowieka, który nigdy nie był zawodowym pisarzem czy scenarzystą nie mogą mieć większej literackiej wartości. Mógł prędzej stworzyć jakiś traktat filozoficzny, ale na beletrystyce to się on raczej znał nie bardziej niż na fizyce molekularnej. To jest jakieś neopogańskie przypisywanie znanym i cenionym za coś postaciom wszelkich ludzkich zdolności i talentów. Może jeszcze stwórzmy operę na podstawie jego notatek? Bruce Wi-Lee-s był mistrzem sztuk walk i dość przeciętnym, acz charakterystycznym aktorem. A może był kimś więcej? Może był półbogiem? Może był magiem? Może wyczarowywał scenariusze filmowe?
Ten serial stworzyli scenarzyści, rozpisali role, kwestie, stworzyli świat przedstawiony, wszystko zgodnie z zasadami sztuki, ale tym razem sztuki scenopisarskiej a nie sztuki walki, bo to jednak różne sztuki...

ocenił(a) serial na 6
gala0875

Ja jestem na drugim odcinku. Nie da się ukryć, że mam już więcej niż 12 lat i takie zabawne i nierealistyczne łubu-du mnie trochę śmieszy, a rozbawienie nie sprzyja wczuwaniu się w dramaturgię. Jednak jest w tym serialu coś, co mnie jeszcze przy nim trzyma. Mam wrażenie, że podobny styl opowiadania już gdzieś spotkałem, szczególnie w odniesieniu do tego szablonu, według którego przedstawiono Ajriszów.
Widzę, że azjatycka obsada ściągnięta z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Hongkongu. Czy jest jakiś aktor z kontynentalnych Chin? Może prędzej z Korei Południowej, Rosji albo Japonii?
Aktorki dość ładne, ale obawiam się, że uroda będzie szła w parze z ich umiejętnościami walki, bo nastoletni chłopcy (główni odbiorcy serialu) lubią patrzeć na laski lejące facetów, dlatego w kinie komiksowym jest tego coraz więcej. Walczące azjatyckie kobiety w USA w drugiej połowie XIX wieku to mimo wszystko zjawisko historii nieznane, mam nadzieję, że twórcy tego serialu będą mieli to na uwadze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones