Wojownik
powrót do forum 1 sezonu

"Warrior (2019 - 20)" od stacji TV, Cinemax - serial mocno wyjątkowy, pozytywnie odrębny od współczesnych różnogatunkowych produkcji, powstały w oparciu o zapiski (choć nie wiem na czym miałoby to polegać; na temat tych zapisków nic ,,dużego" w sieci nie znalazłem) legendy wschodnich sztuk walki i ikony kina akcji, Bruce'a Lee ."Warrior" stanowi genialnie zrealizowaną pod względem choreografii sztuk walki, które są tutaj nad wyraz płynne, odpowiednio montowane, dynamiczną serialową produkcję.




 Kamera w scenach pojedynków, np. Ah Sahma, głównego bohatera, czy to z członkami wrogiego klanu Chińczyków, czy z ,,białymi", którzy podjudzani przez Burmistrza San Francisco, bojówki i ekstremistyczne grupy obywateli miasta z klasy roboczej, które wyraźnie nie chcą, aby ,,żółtki" panoszyły się w ich mieście, ewoluuje przy każdym ujęciu, cięciu, przejściu z jednego planu w drugi, dając tą niesamowitą różnorodność samych walk, kreując ich wiarygodność i dynamikę. Aspekty społeczne i kulturowe serialu, również kostiumy, scenografia i cała reszta efektów specjalnych używanych na planie zdjęciowym produkcji, ten dryg historii końca XIX wieku Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, bardzo inteligentne dialogi i rozwijane relacje między postaciami, tworzone potężne wielopokoleniowe więzi w klanach / kastach Chińczyków z San Francisco. Wszystko to i o wiele, wiele więcej czego nie zdołałem wymienić w tej minirecenzji tytułu sprawia, że "Warrior" cenię sobie bardzo, ale to bardzo mocno.


Choreografia scen walk w "Wojowniku" Bruce'a Lee jest najlepszą jaką widziałem w tworach małoekranowych, które obejrzałem do tej pory, ale i jedną z najlepszych i najważniejszych biorąc pod uwagę kino światowe w gatunku sztuk walki. Żaden marvelowski czy z DC Universe serial, nawet przykładowo "Daredevil" czy "Iron Fist" od Netflixa nie podchodzą do poziomu ,,sztuki wymiany ciosów" - tej tytanicznej pracy w realizacji sekwencji walk - jak robi to "Warrior"! Po prostu coś niesamowitego! 




Mogę jedynie ironicznie żałować, że tak późno zacząłem oglądać ów serial... tak późno... Bellissimo!Największy plus wśród materii serialowej z ostatnich lat! ... Oh, Mein Gott! "Warrior" przyprawia o geekowski dreszczyk emocji, to tak pysznie się prezentuje. Teraz nadszedł czas na sezon drugi; cóż, to jak realizuje się tu ,, martial arts", jak układa się choreografie pojedynków postaci jest genialne, skazane na sukces! Brak mi słów, aż tak zafascynowałem się "Warrior" - dawno nie widziałem tak dobrego serialu! Pełnoprawna ocena: 10/10 dla tej produkcji, jak na pierwszy sezon przystało! Zresztą sami zobaczcie, jak przygotowywano tu w pre-produkcji fizyczne tło dla przedstawianych wydarzeń - ,,miasto-scenografię":




https://youtu.be/-q8A2rLIbHc

ocenił(a) serial na 7
buskowianka

Dla mnie po 3 odc na razie srednio,moze pozniej bedzie lepiej jak sie zzyje z bohaterami.Duzo tu umownosci no i te ciemne sceny ale dam mu szanse.

ocenił(a) serial na 8
aronn

A ja kończę powoli 3 sezon i tak sie zastanawiam czy nie wrócić do pierwszego sobie przypomnieć ;)

ocenił(a) serial na 7
elaskawski

2 sezony za mna,rzeczywiscie dobry,.Rozkreca sie pod koniec 1 sezonu a 2 gi to juz na calego.

ocenił(a) serial na 8
aronn

Na sezonie 3 też się nie zawiedziesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones