PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127898}
7,9 3 816
ocen
7,9 10 1 3816
Wolf's Rain
powrót do forum serialu Wolf's Rain

piękne...

ocenił(a) serial na 8

Kilka lat temu oglądałam ten serial i mimo że nie jestem jakimś szczególnym fanem anime, to muszę przyznać, że jest to jedna z bardzo niewielu historii która wywołała u mnie łzy...

Słyszałam opinię, że powinno się przestać oglądać na 26. odcinku. Dla mnie jednak najpiękniejsze, najważniejsze i jednocześnie najsmutniejsze było to, co wydarzyło się w tych czterech ostatnich odcinkach, które podobno powinno się odpuszczać. Zawarty jest tam cały sens tej historii. Te ostatnie odcinki oglądałam ze łzami w szeroko otwartych oczach. I na prawdę nie uważam, żeby trzeba było poprzestawać na 26. odcinku.

Całe anime jest bardzo ładnie zrobione. Nie chodzi mi tylkoo 'kreskę' i muzykę, ale przede wszystkim o jakiegoś rodzaju 'realizm'. Widząc krwawiącego i obolałego wilka można aż poczuć ten ból, [SPOILER] scena z wycieńczonymi wilkami pracującymi ponad siły przy rozładunku pociągu na prawdę pozwalała nam poczuć to zmęczenie. [KONIEC SPOILERA]. Po prostu anime świetnie potrafi pokazać nam świat w którym żyją jego bohaterowie. Brudne miasto jest rzeczywiście odpychające, a od samego patrzenia na zmarznięte wilki w śniegu robi się zimno. Niestety nie umiem tego nazwać po imieniu, ale mam nadzieję, że ktoś choć domyśla się o co mi chodzi.

Patrząc na inne komentarze dotyczące 'Wolf's Rain' zauważyłam, że kilka osób pisało o tym, że w tym anime jest za dużo krwi i z tego powodu nie zamierzają tego obejrzeć. Myślę, że akurat w 'WR' krew i przemoc nie powinny być problemem. Dlaczego? Ponieważ nie jest pokazana w taki sposób jak w większości filmów [i seriali] skupiających się tylko na walce. Pokazana jest realistycznie, bo przecież mamy do czynienia z anime o wilkach, które jednak mają inny sposób bycia niż ludzie. Chodzi o to, że krwi nie ma więcej niż być powinno. Znów nie potrafię się wysłowić, wybaczcie. Krew i przemoc dodają realizmu tej historii. Pokazują w jakim 'świecie' żyją główni bohaterowie, pokazuje nam rzeczywistość tego serialu. I ani razu [przynajmniej nie przypominam sobie tego] brutalność nie była pokazana bez żadnego powodu. Rzeczywiście krwi jest chwilami dużo [i może dlatego poniżej jakiegoś wieku nie powinno się tego oglądać...?], ale jak już mówiłam zazwyczaj nie powinno to przeszkadzać. Zazwyczaj!

Mimo, że główni bohaterowie są mało oryginalni [mamy tu marzyciela, luzaka, twardziela i dziecko], to na prawdę nie przeszkadza to w odbiorze anime. Chociaż pod koniec i tak każdy z nich robi coś czego normalnie nikt nie powinien się spodziewać po postaciach o tym konkretnie typie osobowiści ;)

Nie można oczywiście zapomnieć o wspaniałej czołówce! [Ani razu jej nie przewinęłam [co zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu].

Może uznacie, że jestem infantylna i przewrażliwiona [w końcu wg. niektórych to bajeczka o wilkach...], ale szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to. Dla mnie było to zdecydowanie najlepsze anime jakie widziałam [a widziałam bodajże 5 więc w ogóle nie powinnam zabierać głosu ;p]. Polecam.

[i jeszcze raz przepraszam za pisanie bez ładu i składu, ale nie jestem dobra w wyrażaniu opinii słowem pisanym...]

ocenił(a) serial na 6
czarny_mustang

chyba mam te same odczucia :) niektóre momenty są naprawdę druzgoczące, nie każdy musi to lubić

ocenił(a) serial na 9
czarny_mustang

Świetny komentarz do tej serii! Myślę bardzo podobnie, choć "na gorąco", obejrzałem ją zaledwie kilka dni temu. Co do kwestii poprzestania na 26. odcinku to sądzę, że najlepiej byłoby obejrzeć do tego momentu i dać sobie chwilę na przemyślenie tego co się wydarzyło, dlaczego tak się to "kończy", a nie inaczej. Dopiero po jakimś czasie obejrzeć kolejne cztery odcinki...jednak kto by tam miał tyle wytrwałości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones