PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 543
oceny
7,5 10 1 15543
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Dno i beznadzieja

ocenił(a) serial na 2

Jak w ogóle można coś takiego oglądać??? Przecież to jest nic innego jak Moda na sukces w wersji jakiejś tam tureckiej.. Dziwi mnie fakt że ten serial emitowany jest prawie w najlepszym czasie antenowym.. wtf?

Hubert__

Problem w tym ze moda na sukces to fikcja a wspaniale stulecie jest na kanwie historycznej ukazuje zycie realnego wladcy sultana sulejmana moze to przyciaga widzow ;)

ocenił(a) serial na 2
marta490

No Marta może i tak... chociaż mnie to nie przekonuje.. historyczne to mogą być te imiona jedynie i sporadyczne zdarzenia, ale nie będę polemizował. Oglądałem urywki serialu i widzę że bazuje on na popularnych, prostych motywach tzw "tasiemców" brazylijskich. Kochają one zdradę i nieodwzajemnioną miłość, "Cel uświęca środki" to dewiza głównych bohaterów. Mają zdolność pożerania wolnego czasu i ogłupiania ludzi. Afera, robienie czegoś, komuś za plecami a później wielki happy end.. No i te słabe dialogi, czarne brody... ogólnie nuuudy! Ja uwielbiam kino akcji!

Hubert__

Historycznie bylo tak ze od kiedy hurrem zostala sprowadzona do haremu sulejman przestal interesowac sie innymi kobietami łacznie z pozostalymi zonami to nie jest postac fikcyjna aleksandra lisowska ktorej zmieniono imie po przejsciu na inna wiare czyli hurrem a spiski dotyczyly glownie tego kto obejmie tron po sulejmanie mustafa syn mahidrevan ( 2 zona) zostal zabity przez wlasnego ojca po intrygach trzeciej zony dzieki temu to jej synowie mieli pierwszenstwo do tronu ,, wiem ze brzmi to jak telenowela tyle ze to sa fakty historyczne dotyczace dynastii osmanów , ok nie bede przekonywac jezeli wolisz kino akcji :-)

ocenił(a) serial na 2
marta490

Rzeczywiście jak spojrzy się na serial przez pryzmat historii to bardziej nabiera sensu, a jednak widzę że tej historii jest sporo - dziękuję za to historyczne wyjaśnienie. Na pewno dużo jest intryg, które przyciągają widzów. A Ty jakie kino lubisz najbardziej?

Hubert__

Historii to akurat w tym serialu jest niewiele, powiedzmy, że ramowo jakoś trzyma ramy ale jest tendenyjny, ukazuje Osmanow jako najmadrzejszy naród, pogardliwie traktując przedstawicieli innych nacji, 80% intryg jest wymyślona, byle grać na emocjach a tego, czy sułtan interesował się innymi kobietami po tym jak związał się z Rusinka raczej nikt nie może wiedzieć, choć jej wierny fanklub ostro lansuje tę teorię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones