PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 544
oceny
7,5 10 1 15544
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

W poprzednim wątku został wyczerpany limit postów, dlatego przenoszę temat do nowego wątku. Temat, tak jak poprzednio dotyczy wszelkich dyskusji na temat serialu.

ocenił(a) serial na 8
Nennek

mirabozena napisała:
Jak nie Abyge to kto i kiedy???
Czytałam wcześniejsze posty gdzie ktoś pisał ze żona Mustafy będzie Mihrisunnisa. Czy to możliwe, ze jest to córka Hatice???....ale chyba nie, pewnie coś pokrecilam.

Córką Hatice była Huricihan, która została żoną Bajazyda. W odcinkach, na których obecnie jestem, Mustafa nadal nie ma żony ale interesuje się pewną Eleną, prostą dziewczyną z Manisy. Swoją drogą Mustafa to straszny kobieciarz... w serialu miał już chyba więcej kobiet niż Sulejman :P

Nennek

A z synem Hatice i Ibrahima co się stanie? Tę Huricihan i tak zlikwidują..widziałam scenę,kiedy Huricihan zatacza się,wchodzi do komnaty gdzie siedzi Hurrem,Nurbanu( żona Selima),a następnie upada.Potem jest scena,gdy Bayazid czuwa przy jej łóżku.

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Dzięki za odpowiedz,.... tak mi się zdawało, ze coś pokrecilam.
A tak wogole to super ze zalozylas II cześć tego forum - dzieki

Nennek

hej moze mi ktos powiedZiec gdzie oglądne albo sciagne odcinki wspanialego ? ;)

ocenił(a) serial na 8
zolffik89

kanał na youtube: Magnificent Century English Subs

angielskie napisy ;) obecnie dodanych jest 69 odcinków (czy w przeliczeniu na te z TVP ok 139) odcinki dodawane są mniej więcej co tydzień

Nennek


lukerno_fw w odpowiedzi na post: Gulsonowa | wczoraj
ocenił(a) ten serial na: 10
Proszę o pomoc !!
Jak nazywa się aktorka grająca Esme - opiekunke dzieci Hurrem

Sebahat Kumaş

ocenił(a) serial na 8
Nennek

M9J1 w odpowiedzi na post: Gulsonowa | 9 godzin temu
a kim jest ten tajemniczy jegomość, ktorego narazie nie pokazuja, co chce zlikwidować Ibrahima?

Ten tajemniczy jegomość był kilkakrotnie już opisywany w poprzednim wątku (nazywany był przez użytkowników Master Lordem, człowiekiem z pierścieniami, Mistrzem:)) Jego postać zostanie ujawniona przed widzami dopiero w końcówce drugiego sezonu, jednak w serialu pojawi się już za kilka odcinków, będzie to osoba z bliskiego otoczenia sułtana i Ibrahima :)

Nennek

dzięki :) to kim jest ten Iskender?

ocenił(a) serial na 8
M9J1

Skoro już pytasz to odpowiem :P A więc to właśnie Iskender będzie tym tajemniczym panem (co zostanie ujawnione ok 120 odc na TVP). Jego postać powinna za niedługo się pojawić w serialu ;)

Nennek

W innym poście ktoś pisał,że serial na tvp będzie emitowany do końca maja.Wiadomo coś na ten temat? Bo do końca 2go sezonu pozostało 21 odcinków,to pasowałoby,że do końca kwietnia emisja..Bo po co pokazywać kawałek 3go sezonu i go przerywać?

ocenił(a) serial na 8
avosette

Jeżeli do końca sezonu zostało 21 odcinków oryginalnych, to by się zgadzało, ze emisja będzie do końca maja, ponieważ odcinki oryginalne trwają ok 2 godz. wiec nam w TVP zostało do obejrzenia 42 odcinki, bo u nas dziela je na pol.
Tak ja to zrozumiałam, ale może się mylę

mirabozenna

Zostało 21 odcinków polskich właśnie.Obecnie już trochę mniej.W tvp leci teraz oryginalny 54,dziś będzie druga połowa 54go odcinka,a wszystkich w sezonie jest 63,czyli powiedzmy,że zostało 8 oryginalnych odcinków,to polskich 16.

ocenił(a) serial na 8
avosette

Nie zalamuj mnie, już na sama myśl o tak długiej przerwie robi się smutno:(((

mirabozenna

Zawsze pozostaje jutub i oglądanie z angielskimi napisami.

ocenił(a) serial na 10
Nennek

Witam.
Mam pytanie. Czy jest wiadomo dlaczego w dzisiejszym odcinku najmłodszy synek hurrem tak bardzo płakał?

ocenił(a) serial na 9
Melaune

Ma chorobę kości. Wypisze mi ktoś kiedy które dziecko Hurrem się rodzi

Koti_Uriel

Pierwszy urodził się Mehmed,potem Mihrimah,Selim,Bayezid i na końcu Dżihangir.

Melaune

płakał wtedy jak go położyli na plecy a on miał problemy z plecami i miał garba i może dlatego

ocenił(a) serial na 10
M9J1

Biedny dzieciak. Tak będzie już zawsze? To znaczy, teraz będzie ciągle płakał, czy jakoś go wyleczą?

ocenił(a) serial na 8
Melaune

Dżihangir zostanie poddany leczeniu. Medykom uda się złagodzić jego ból, jednak mimo wszystko będzie garbaty. Jego choroba to jak dotychczas dla mnie najbardziej wzruszający wątek w serialu

Nennek

Właśnie założyłam ten sam temat wczoraj :D
http://www.filmweb.pl/serial/Wspania%C5%82e+stulecie-2011-645872/discussion/Ci%C 4%85g+dalszy%3AO+serialu-r%C3%B3%C5%BCne+w%C4%85tki+i+postacie%28sezony+1-4%29,2 620536

ocenił(a) serial na 8
avosette

Heh, pewnie przez nieuwagę ;) proponuję przenieść się tutaj :P

ocenił(a) serial na 10
Nennek

Cześć ! Jestem tu nowa i bardzo lubię serial Wspaniałe Stulecie. Odpowiecie mi na parę pytań?
- Dlaczego Mustafę nazwą zdrajcą?
- Hurrem umrze z powodu choroby czy ze starości?
- Mahidevran umrze w serialu? Jeśli tak to dlaczego?
- Co się stanie z Gulfem?
- Czy coś jeszcze stanie się Hurrem? (Chodzi mi o to że już ją : pobito, otruto, wyrzucono 2 razy z pałacu, urodziła 5 dzieci, prawie zabili ją zbójcy ( jak Valide kazała jej w nocy przyjechać), podpalono ją ) czy jeszcze coś jej się stanie?
- Valide umrze ze starości?
- Hatice i Ibrahim ich dalsze losy
Z góry dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 8
Alassa13

ad. 6
Valide dowie się o romansie Ibrahima oraz ciąży Nigar. Bardzo to przeżyje, przede wszystkim będzie martwić się o Hatice, mimo wszystko zdecyduje się opowiedzieć o wszystkim Sulejmanowi. Jedak kiedy stanęła przed synem, dostała chyba jakiegoś ataku... w każdym razie zemdlała. Przez pewien czas była nieprzytomna. Kiedy odzyskała przytomność okazało się, że jest sparaliżowana, nie może mówić ani się ruszać. Mijają miesiące... brzuszek Nigar rośnie, mija kryzys w małżeństwie Hatice i Ibrahima (Hatice nie wie jeszcze o ciąży Nigar). Valide jest szczęśliwa widząc radość córki (wywnioskowałam, że zmieniła zdanie co do ujawnienia romansu Ibrahima z Nigar), jej stan nawet zaczyna się poprawiać. Chociaż nadal nie może mówić wszyscy mają nadzieję, że wkrótce wyzdrowieje,
Hurrem dowiaduje się o romansie Ibrahima i Nigar. Ma zamiar podjąć działania by prawda wyszła na jaw. Opowiada Valide o swoim odkryciu oraz zamiarze ujawnienia prawdy. Valide dostaje ataku i umiera.

ocenił(a) serial na 10
Nennek

Wielkie dzięki za odp
:*
A za tą zdradę to Nigar zabiją czy co?

ocenił(a) serial na 8
Alassa13

Wiem tylko tyle, że jej nie zabiją, tak pisały kiedyś furomowiczki. Obecnie jestem na etapie odcinka gdzie Nigar urodziła. Później ktoś zabrał ją na zewnątrz, została przygotowana do egzekucji, miecz machnął i tylko tyle zostało pokazane.
Podobno Nigar rzuci się w przepaść ale do tego momentu zostało jeszcze bardzo dużo czasu... szkoda, że taki będzie jej koniec...

Co do Ibrahima i Hatice, ciężko mi powiedzieć jak to będzie z nimi dalej.
Dzięki Hurrem ciąża Nigar wyszła na jaw, Ibrahim przyznał się do zdrady, szybko zebrał wojsko i ruszył na wojnę zanim Sulejman czy ktokolwiek zdążył jakoś na tę zdradę zareagować, Hatice o całe swoje nieszczęście obwinia Hurrem, jednak nie chce rozwieść się z Ibrahimem. To tak w wielkim skrócie :)

ocenił(a) serial na 10
Nennek

Wielkie dzięki mam jeszcze tyle wątków o których tak naprawdę nic nie wiem i będę szperać w necie w ich poszukiwaniu

ocenił(a) serial na 8
Alassa13

http://www.filmweb.pl/serial/Wspania%C5%82e+stulecie-2011-645872/discussion/O+se rialu+-+r%C3%B3%C5%BCne+w%C4%85tki+i+postacie+%28sezony+1-+4%29,2417742

W tym temacie zostało poruszonych i wyjaśnionych tyle wątków, że głowa boli ;) Zachęcam do poczytania. Niestety, nie można dodawać już postów ponieważ został wyczerpany ich limit. W razie pytań i wątpliwości, czy też chęci podyskutowania zapraszam tutaj :)

ocenił(a) serial na 10
Alassa13

Hatice będzie chciała rozstać się z Ibrahimem, ale da mu 2 szanse. Ogólnie Hatice w dalszych odcinkach będzie zacięcie walczyć z Hurrem zwłaszcza po śmierci Ibrahima, aż do swojej śmierci. Popełni samobójstwo.
Nigar, nie powiedzą prawdy, powiedzą że dziecko umarło, w rzeczywistości zabierze jej córeczke Hatice. W dalszych odcinkach Nigar nie raz zaskoczy i mimo tego, że dowie sie ze to Hatice ma jej dziecko będzie brać udział w intrygach snutych przez Hatice, przeciw Hurrem.
Mahidevran nie umrze w serialu.
Hurrem umrze przez chorobę.
Gulfem zostanie zabita w trakcie gdy będzie chciała zabić Sulejmana w ostatnim odcinku.
Mehmed zostanie otruty na zlecenie Mahidevran.
Mustafa tak naprawdę narazi się Sułtanowi za sprawą Hurrem i Rustema (wielki wezyr mąz Mihrimah) niby buntując się przeciw ojcu, w koncu Sulejman uzna że zdradził go i każe się pozbyć. Uduszony zostanie na oczach sułtana w poźniejszych odcinkach będzie żałować tej decyzji wiedząc ze padł ofiara intryg.

margita00

Dziękuje :)

ocenił(a) serial na 8
margita00

Dlaczego Gulfem będzie chciała zabić Sulejmana? Miałam ją za największe serce serialu :(

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Zachęcam Was do dyskusji w temacie:
http://www.filmweb.pl/serial/Wspania%C5%82e+stulecie-2011-645872/discussion/Hurr em+to+najgorszy+czarny+charakter+w+serialu+-+podaj%C4%99+moje+argumenty,2621963

Nennek

Czy ktoś zna odpowiedzi na pytania dotyczące Mehmeda zadane w poprzednim wątku ?
Kto i dlaczego chce jego śmierci i dokonuje zamachów na jego życie ?

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Ciekawi mnie czy Mustafa dowie się o ciąży Efsum i jak to przyjmie???
Wcześniej czytałam w I części forum, ze Efsum umrze podczas aborcji jak zareaguje Mustafa, czy długo będzie rozpaczal po jej śmierci???

ocenił(a) serial na 9
mirabozenna

Mustafa dowie się o ciąży i będzie chciał wywieźć Efsun z pałacu. Przeszkodzi mu Hurrem, która dowie się o ciąży i opowie o wszystkim Valide. Mustafa bardzo przeżyje śmierć Efsun i długo będzie ją wspominał.

ocenił(a) serial na 8
madgge

Dzięki za info.
A tak swoją droga to szkoda mi Mustafy, taki był zakochany, a dlaczego Hurem stanie im na drodze?

ocenił(a) serial na 9
mirabozenna

Hurrem nie było na rękę, żeby Mustafa miał potomka. Poza tym Efsun dostała od Hurrem rozkaz otrucia Mustafy i go nie wypełniła.

ocenił(a) serial na 8
madgge

tak na marginesie polecam film Zimowy sen, gdzie nie wymieniona w obsadzie, grająca Efsun, Melisa Sozen zagrała fantastycznie

ocenił(a) serial na 9
zezun

A film jakiej jest produkcji?

ocenił(a) serial na 8
madgge

Produkcja wspolna Turcja, Francja, Niemcy. Film chyba nawet dostał nagrodę Złota Palmę.

ocenił(a) serial na 9
mirabozenna

Dziękuję

ocenił(a) serial na 8
mirabozenna

właśnie tak

ocenił(a) serial na 8
mirabozenna

właśnie tak

ocenił(a) serial na 8
mirabozenna

Mustafa będzie chciał za wszelką cenę ochronić Efsun i dziecko, jednak bezskutecznie... a jej śmierć bardzo przeżyje, długo nie będzie chciał przyjmować innych kobiet, jednak w końcu ulegnie jadowitej żmij Fatmie, która rękami i nogami będzie starała się wepchać do jego alkowy!

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Ta Fatma jest tak wredna, ze dziwie się Mustafie , ze wpuścił ja do swojej alkowy.... No ale chyba w ciążę zajść jej się nie uda??? Czy na długo zostanie ona z Mustafa???


ocenił(a) serial na 9
mirabozenna

Tak jak pisała Nennek, Fatma bardzo nadskakiwała Mustafie, jakby mogła to nie tylko rękoma i nogami, ale i zębami by się go uczepiła. No i w końcu uległ. Fatma zajdzie w ciążę, ale ze strony Mustafy nie będzie większego zaangażowania, w międzyczasie zakocha się w innej pannie. A los dziecka nie będzie ciekawy.

ocenił(a) serial na 8
madgge

Skoro Hurem przeszkadzała ciąża Efsun to dlaczego pozwoliła, żeby Fatma urodziła chociaż jej tak nienawidzila i chciała się zemścić???

ocenił(a) serial na 9
mirabozenna

Fatma rodziła w Manisie, więc już była poza zasięgiem Hurrem

ocenił(a) serial na 8
madgge

Dzięki. Czy Mustafa będzie miał tylko jedno dziecko czy wiecej?

ocenił(a) serial na 9
mirabozenna

Będzie miał dziecko z Mihrunnisą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones