PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 525
ocen
7,5 10 1 15525
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Założyłam sobie dziś tu konto specjalnie po to, żeby podzielić się z Wami opinią na temat facebookowego profilu tego serialu. Już nawet nie chodzi o to, że oni bazują tam jedynie na linkowaniu streszczeń z innej strony. To nawet przydatne, jak ktoś chce się dowiedzieć co będzie dalej.
Ale ten profil do jakaś chora sekta wielbicieli Hurrem, co jeszcze można zaakceptować. Jednak oni absolutnie nie rozumieją pojęć "wolność słowa" i "prawo do swojej opinii". Niedawno zamieściłam tam kilka komentarzy, weszłam w dyskusje odnośnie Hurrem - moja opinia o tej postaci jest bardzo negatywna, więc przedstawiłam w kilku odpowiedziach moje argumenty - zaznaczam, nie używałam ani niecenzuralnych słów, ani nie obrażałam nikogo, nie odnosiłam się do rozmówców personalnie. Po prostu odpowiedziałam na kilka postów, potem mnie odpowiedziano, więc znów odpowiedziałam - rzeczowo i kulturalnie, bo znam reguły, więc powstrzymałam się przed używaniem "mocnych" określeń, jedynie w stosunku do Rustema użyłam określenia "gnida".
Zaraz potem dostałam prywatną wiadomość od niejakiej Katarzyny Stachańskiej (wielbicielki Hurrem), która chyba tam moderuje, że na moje posty są "liczne skargi", więc ostrzega mnie, że mogę zostać zablokowana. Podejrzewam, że nie było żadnych skarg, tylko ona sama nie umie znieść faktu, że ktoś może nie cierpieć Hurrem. Ja jej odpisałam, żeby podała powód dlaczego niby moje posty są "niestosowne", bo NIKOGO w nich nie obraziłam, nie używałam też żadnych obraźliwych słów.
I co nastąpiło potem? WSZYSTKIE MOJE POSTY ZOSTAŁY SKASOWANE A JA ZOSTAŁAM ZABLOKOWANA. Śmieszne i dziecinne, mogła przecież usunąć POJEDYNCZY post, jeśli uznała go za niestosowny ale nie - zablokowała mnie całkowicie, pewnie nie mnie jedną, żebym broń boże nie mogła wyrazić swojego negatywnego zdania na temat jej idolki.
Po co zakłada stronę, kiedy nie dopuszcza opinii, które różnią się od jej zdania? Albo mogla zatytułować profil: "Wielbiciele Hurrem" albo "Kult Hurrem" i wszystko byłoby jasne. A takie postępowanie jest idiotyczne. Dodam jeszcze, że zamieściłam tam kilka odpowiedzi odnośnie Ibrahima, podałam także komuś link do informacji, której ta osoba szukała i WSZYSTKO zniknęło a ja nie mam już szans, żeby się tam wypowiadać. Mam to w nosie, bo takie strony nie są warte splunięcia a kasjerka z drogerii uważa się za Bóg wie kogo, jej problem. Tylko, że tego typu zachowanie nie licuje z uczciwością i daniem innym prawa do wyrażenia swojego zdania.
Ta cała Katarzyna pewnie też tu jest, pewnie ma sporo kont, bo jak widać, żyje tym serialem i nie umie podejść do niego z dystansem i dlatego nie umie uczciwie prowadzić profilu na FB.

Remedios_3

Dlatego ja nie udzielam się na Facebooku, żeby mnie jakaś nawiedzona "kasjerka z drogerii" nie banowała :) Po co się użerać? Tu mogę powiedzieć co myślę i nikt mi konta nie zablokuje.
Hurrem też nie znoszę od samego początku, więc witaj w klubie :)

Karina_15

No, ja w dobrej wierze się tam wypowiedziałam, myślałam w swojej naiwności, że na FB można wyrazić opinię bez cenzury, jednak się pomyliłam. Było to dla mnie niezłym "szokiem", bo nigdy wcześniej coś takiego mnie nie spotkało. Wszyscy jesteśmy dorośli i chyba jest do przeżycia, że ktoś ma inne zdanie, oczywiście, jeśli wyraża je neutralnie i z zachowaniem zasad savoir-vivre'u.
Ale widocznie "kasjerkę z drogerii" to przerasta. Co więcej, są tam inne opinie, wyrażone bardzo obcesowo ale nie dotyczą Hurrem, lecz innych bohaterów, typu "Pasza tylko dla świń" ale to już naszej moderatorce ne przeszkadza :)
Jedna wielka ŻENADA.

Remedios_3

Serio mnie twoj szok az dziwi jest cala masa psychofanow ktorzy sa gotowi komus oczy wydrapac w obronie danej postaci akurat blokowanie to jeszcze lajcik najsmieszniejsze jest to jezeli serial dotyczy absolutnie fikcyjnych postaci ktorych honoru broni gimbaza na dopalaczach dlatego trafilam tu , przynajmniej mozna pogadac o serialu a nie marnowac czas na wyzwiska czy dostac bana po jednym komentarzu

marta490

Moim zdaniem blokowanie to nie jest taki znowu "lajcik", bo całkowicie zamyka ci usta. Rozumiem chandryczenie się na forach, o ile nie dochodzi do hard core'u typu wyzwiska personalne, bo zawsze możesz jakoś nadal bronić swojego punktu widzenia. A ta strona na FB jest żenująca, bo jak masz inne zdanie od jej założycieli, to dają ci bana i wychodzi na ich. Nie możesz nawet wysłać do nich prywatnej wiadomości, nic. Ja dostałam bana po kilku komentarzach, w których nie użyłam ani jednego niecenzuralnego słowa, czy nie jest to śmieszne?

Remedios_3

No jest smieszne ale z nimi nie ma o czym porozmawiac bez bana tez sobie nie pogadasz wiec olej fb i pisz na tym forum :-) ja tam hurrem lubie co nie zmienia faktu ze ona wiele osob irytuje i jakos nie wdaje sie przez to w pyskowki :-)

ocenił(a) serial na 10
marta490

Ws nie opiera sie na fikcyjnych postaciach

Aiva1993

Polowa jest fikcyjna nigdy nie istnial ktos taki jak mihrunisa i mustafa nie mial takiej zony sumbul aga powinien byc czarny bo tylko taki eunuch byl straznikiem haremu ibrahim nigdy nie zdradzil hatice to wszystko sa wymyslone postacie i to wmieszane w historie nie istniala nigdy ksiezniczka izabella fortuna ktora niby zostala porwana i wywieziona do sultana ani wyslanniczka safawidow firuze

ocenił(a) serial na 10
marta490

To jest kilka postaci wymyślonych. Niestety po Twojej wypowiedzi można wywnioskować iż uważasz wszystkie postaci za fikcyjne ;]

Aiva1993

Po twojej ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i nie przeczytalas rozmowy do ktorej sie odniosłas a mianowicie klotni na fb dotyczacej zdrady ibrahima z nigar tylko ze nigar nie istniala wiec po co toczyc o to wojne i dać sie banować polecam doczytac cała dyskusje

ocenił(a) serial na 10
marta490

" najsmieszniejsze jest to jezeli serial dotyczy absolutnie fikcyjnych postaci ktorych honoru broni gimbaza" . widzę że kolor włosów to nie pomyłka. dziewczyno najpierw przeczytaj co piszesz a dopiero sap że ktoś czegoś nie zrozumiał. Napisałaś że serial dotyczy absolutnie fikcyjnych postaci a jest to nie prawda...

Aiva1993

Ręce opadają zadaj sobie trod przeczytania calej rozmowy bo wyrwalas zdanie z kontekstu i ciśnienie ci skacze 99% osob ktorzy tu są znają historie panstwa osmanskiego i Sultanow z XVI wieku nie wiem czy chcialaś blysnąc tekstem "Ws nie opiera sie na fikcyjnych postaciach" ale to wie nawet dziecko jak widać bycie brunetką nic ci nie dało juz nie bede cie oświecac ze ten serial z faktami historycznymi tez ma malo wspolnego a postaci ktore zostaly wymyslone jest o wiele wiecej wlasciwie tylko pierwszo planowe sa prawdziwe a i w ich zyciorysach jest cala masa przeklaman

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Aiva1993

Hehe no nie moge trzeci komentarz a ty dalej nie doczytalaś co jest z tobą nie tak? Juz pomine prostactwo i prymitywizm ,,pomoge w mysleniu bo widze ze cie boli nie ws jest o fikcyjnych postaciach tylko nie ma sensu chodzic na fb gdzie banuja za inne zdanie na temat postaci serialowych ( ogólnie a nie ze ws) a tym bardziej jezeli wojna toczy sie nie o fakty historyczne a o fikcje kumasz amebo? I nie pisz juz do mnie bo z kilometra widać ze jesteś betonem tego komentarza tez nie zrozumiesz i dalej bedziesz miec urojenia ze gdzies wyczytalas w moim komentarzu ze Ws jest o postaciach fikcyjnych

marta490

" najśmieszniejsze jest to JEŻELI serial dotyczy absolutnie fikcyjnych postaci" a nie ze ws dotyczy fikcyjnych postaci ktos tu nie umie czytać ze zrozumieniem masz ty dziołcha chociaz mature bo cos mi sie wydaje ze gimb albo zawodówka ok szkoda liter pluj sie dalej

ocenił(a) serial na 10
marta490

Hm.... nie ma sensu z toba wdawac sie w dyskusje bo to ty nic nie kumasz. NAUCZ SIE FORMULOWAC ZDANIA dopiero sraj ogniem. Zegnam :D

Aiva1993

Alez ty nachalna jestes i dalej nie rozumiesz ze przerasta cie czytanie dyskusja byla o banowaniu na fb i klotniach a nie o ws nawet nie trzeba cie ośmieszać wystarczy pozwolić ci być sobą , juz przepisujesz moje komentarze w akcie rozpaczy moze jednak w twoim łebku jedna komórka ma dyżur i widzisz swoją ułomnośc intelektualną,zegnam

ocenił(a) serial na 10
marta490

Przestań już się ośmieszać :D

Aiva1993

Ty żebrzesz o uwage czy o co ci chodzi? Napisze wprost odwal sie nie jestes partnerem do dyskusji jezeli przeczytanie tekstu ze zrozumieniem cie przerasta nara betonie pisz dalej mi juz szkoda na ciebie liter i tak nie ogarniesz moglam sie domyslic juz po twoim pierwszym tekście otwierającym ameryke w konserwach "WS nie opiera sie na fikcyjnych postaciach" ze mam do czynienia z idiotką weź jeszcze napisz ze jutro wstanie słonce i mysl ze nikt inny o tym niewie hehe nawet mi ciebie nie szkoda dodam ze rozmowa byla z 2015 roku mamy 2017 juz dawno kazdy widział kösem teraz ogladaja muradaIV a ty jestes daaalekoo w tyle nara frajerko

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Aiva1993

Boze hehe dostałas przepustke z zakladu dla psychicznie i nerwowo chorych i dalej pyskujesz na forum wez swoje proszki moze ci ulzy

ocenił(a) serial na 10
marta490

Haha. Sądząc po twoich wypowiedziach to co piszesz tyczy się ciebie tępa maso :D :D

Aiva1993

Zrozum ciemnoto ze rozmowa prowadzila sie na temat banow na fb miedzy czterema osobami wszyscy wszystko zrozumieli tylko ty nie ogarnelas i wyskoczylas z durnym tekstem a teraz probujesz wyjsc z tego obronna reka w prymitywny sposob ublizasz jestes agresywna interesuje cie nawet kolor wlosow rozmowcy byle nie przyznac sie do bledu albo pochodzisz z patologicznego środowiska sadzac po poziomie twoich wypowiedzi braku wiedzy ubogiego slownictwa braku argumentow w rozmowie zamilcz juz kazda inna normalna osoba napisala by "ok pomylilam sie sory" ale ty wolisz pokazac ze jestes marginesem wypowiadasz sie ponizej krytyki i ogolnie panujacych zasad kultury w kazdym kolejnym zdaniu ponizasz sie osiagnelaś ju dawno poziom dna a teraz pukasz od spodu zrozum dzieli nas przepasc intelektualna nawet nie rozumiesz wyrazow ktorych uzywasz nie wiesz czym jest interpretacja nie czytasz ze zrozumieniem masz braki w wiedzy na temat serialu daj juz spokoj bo poprostu mi ciebie szkoda chyba ze naprawde jestes chora psychicznie bo inaczej twojego zachowania nie mozna tlumaczyc

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Aiva1993

Zamilcz juz dziewucho rozumiem ze co jakis czas dostajesz przepustke z zakladu karnego ale spedzaj ten czas bardziej produktywnie zamiast zostawiać tutaj swoje śmierdzące bąki twoje komentarze są tak dziecinne ze az mi ciebie szkoda juz ci sie zwoje przepaliły wiec przepisujesz moje teksty tylko w drugą strone

Aiva1993

Twoje mądre teksty zobacz jak sie ciebie czyta:
1 "jesteś tak żenująca że aż żenująca"
2 "hehe" "hehe" i dla odmiany "haha"
3 "hahah :D :D SPADAJ na drzewo :D"
4 "Ogólnie nie obrazisz mnie cipo :D Haha masakra "

(Skąd ty jesteś?z poprawczaka?jakaś dresiara-tipsiara?typowa mariolka nie zrozumiala co przeczytała i poci sie juz od tygodnia)

marta490

https://fobicy.pl/index.php?topic=272.315 zobacz co znalazlam po wygooglowaniu twojego nicka ciekawe po co wypowiadasz sie na stronie poświęconej zagadnieniom fobii społecznej , depresji , zaburzeniom osobowości , nieśmiałości , lękom i innym zaburzeniom ,ok sprawa jest jasna dlaczego jesteś jaka jesteś życze ci powrotu do zdrowia ,,,

ocenił(a) serial na 10
marta490

O ja... hahahahah TY CHYBA NIE WIESZ ŻE NICK KTÓRY MAM MOŻE MIEĆ KAŻDY NA INNEJ STRONCE ? HAhahahahahahahhahahahahahahahah!!!! Nie wierzę na prawdę nie wierze jak można być takim psychopatom hahahahahahahahah Boże widzisz i nie grzmisz :D

ocenił(a) serial na 10
marta490

Poważnie idź dziewczyno się leczyć hahaha. weź wygoogluj pierwszy lepszy numer do specjalisty być może ci pomogą hahahaha SIkłam !!!!

Aiva1993

Weź psychotropy i idz spac lekarz chyba ci wyjasnil ze to pomaga

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Aiva1993

Jakie to smutne ze chory czlowiek do tego stopnia nie panuje nad sobą i od 5 marca do tej pory jest w jakiejś niekończacej sie psychozie mam nadzieje że z tego wyjdziesz naprawde zycze duzo zdrowia i nie bądź agresywna bo lekarze będą cie przypinać pasami do lózka i jak wtedy bedziesz domagac sie uwagi na forach zapomnianych seriali

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Aiva1993

Jesteś obłąkana

ocenił(a) serial na 10
marta490

Pa pa kochaniutka mam nadzieję że cie w końcu wyleczą z tej psychozy eh nie zazdroszczę;)

Aiva1993

Nie ja chodze na strony dla psychicznie chorych popros lekarzy o zmiane lekow bo zaczynasz miec urojenia nerwice masz napewno do tego natręctwa w maniakalnym pisaniu komentarzy jeszcze do tego dochodzi agresja zdrowia zycze chociaz przy takiej ilosci zaburzen zamiast siedziec na filmwebie idz na tamta strone do podobnych tobie paranoikow PA pa

marta490

https://niefart.pl/35660

marta490

http://xubux.com/articles/nasseredin-shah-and-his-84-wives.html

Remedios_3

Facebook z tym nie ma nic wspólnego. Profile na Facebooku są prywatne i jeśli komuś się nie podoba co piszesz, może cię zablokować lub schować twój post. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założyła podobny profil dla antyfanów Hurrem :) Ja akurat lubię Hurrem, bo w tej masie bezmyśnlych samic, których głównym przeznaczeniem jest rola poślednia pomiędzy materacem a macicą, inteligentna kobieta z większymi aspiracjami jest na wagę złota

marjo

Masz rację Marjo.Pozdrawiam serdecznie.

Remedios_3

Hahaha, kurczę, mnie spotkało DOKŁADNIE to samo na tej śmiesznej stronce. Tyle, że ja nie dostałam ŻADNEGO ostrzeżenia, po prostu któregoś pięknego dnia zaglądam tam i co widzę? Nie ma moich postów, ot tak po prostu mnie zbanowali, też nie lubię Hurrem i też o tym dyskutowałam. Zamieściłam im też w postach na stronie kilka fajnych zdjęć zza kulis, miałam lajki i komentarze - ALE CO Z TEGO, skoro nie lubię Hurrem? Mój "żywot" u nich by krótki.
Śmieszni, mali ludzie, których należy olać ciepłym moczem i tyle.

Kamilla_mak

Aha, czyli takich osób jest znacznie więcej, miałam rację. Kult kanalii Hurrem kwitnie :)

Remedios_3

Żałosne ale cóż, głupich nie sieją.

Remedios_3

Cóż, dołączam do grona "zbanowanych", to jest faktycznie nie do pomyślenia. Dołączyłam do nich jakiś miesiąc temu. Co prawda od razu zdziwił mnie fakt, że niby strona poświęcona serialowi a na obu zdjęciach głównych tylko Hurrem, której, jak się domyślacie, także nie lubię.
Przez miesiąc napisałam tam mnóstwo komentarzy pod postami o różnych postaciach serialowych, miałam nawet posty, które miały ponad 100 lajków, bardzo dużo odpowiedzi, no zwyczajnie, toczyła się dyskusja. Moje posty były często długie ale zawsze kulturalne i rzeczowe, po prostu starałam się podawać argumenty na poparcie mojego zdania. Zamieściłam kilka zdjęć, kolaży, itp. Niedawo otrzymałam nawet od właścicielki strony - Stachańskiej taką oto wiadomość: "Witaj Magdo. Jestem jedną z właścicielek fanpage'u Wspaniałe Stulecie i chciałam podziękować za Twoją codzienną aktywność na naszej stronie. Cenimy ludzi,którzy są nam oddani i mają coś do powiedzenia." Czyli jak widzicie, nie mieli mi nic do zarzucenia. Ale one obie uwielbiają główną bohaterkę, często starały się skierować tok myślenia osób wypowiadających się tam na "właściwe" tory, wiec pewnie moje rzeczowe wypowiedzi nie były im za bardzo w smak, tym bardziej, że zawsze miałam dużo lajków.

Otóż wczoraj jakaś użytkowniczka napisała pod zdjęciem "nowej" Hurrem czy nie mogli znaleźć młodszej aktorki, bo to głupie, żeby z dnia na dzień Hurrem była stara, wiec jej odpisałam, ze nie "z dnia na dzień" i żeby nie narzekała zanim zobaczy tę nową Hurrem w akcji. Ona mi odpisała, że "wypuszczam swój jad", więc jej odpowiedziałam, kulturalnie i per Pani, że w mojej odpowiedzi nie było żadnego "jadu". Po chwili pojawił się komentarz "administracji", że jeśli nie przestaniemy się "obrażać", to zostaniemy usunięte - po pierwsze ŻADNEGO obrażania nie było a po drugie po jakiejś minucie już nie było moich postów a ja byłam zbanowana.
Było to ewidentne czekanie na pretekst, żeby pozbyć się niewygodnej osoby ale przeprowadzono to tak prymitywnie i bez polotu, że tragedia. Jak w przedszkolu. Tym bardziej, że ja przez cały czas pisania tam nie użyłam ani jednego obraźliwego słowa ani nikogo nie zaatakowałam personalnie, same argumenty poparte wydarzeniami z serialu.
Włożyłam w te posty sporo emocji i czasu, myślałam, że właścicielki strony to osoby odpowiedzialne, sprawiedliwe i zrównoważone ale pomyliłam się, szkoda, ze zmarnowałam miesiąc życia na nabijanie im komentarzy i lajków oraz na pisanie rzeczy, które je przerosły.
One wolą mieć na stronie osoby, delikatnie mówiąc, nie grzeszące przesadnie inteligencją, bo łatwiej nimi sterować i wciskać im ciemnotę, tym bardziej, że jak zauważyłam, mają spore braki w wiedzy o serialu lub w interpretowaniu faktów tam przedstawionych, kilka razy prostowałam głupoty, jakie wypisywały, wiec to pewnie też miało znaczenie.

Uważałam za stosowne wypowiedzenie się tutaj i założenie konta, żeby przestrzec innych przed tą stroną, bo może się okazać, że ze względu na "widzimisię" właścicielek dużo ich wysiłku może pójść na marne. Nie przypuszczałam, że takie rzeczy się dzieją, to jakaś oznaka wielkiej słabości, małostkowości i ogólnego ograniczenia osób prowadzących.

Przestrzegam wszystkich przed tą stroną, unikać jak ognia, bo się rozczarujecie.

LenaBo

Dodam jeszcze że właśnie się dowiedziałam, że zbanowano także inną użytkowniczkę, która się za mną wstawiła pisząc post na ich facebookowym forum oraz wysyłając im wiadomość na priv. Nie odpisały, tylko BAN. Napisała mi o tym w prywatnej wiadomości. Ona zawsze mnie tam wspierała i podzielała moje opinie, więc była ciekawa czemu zniknęły moje posty, no i się doigrała. Ucierpiała przeze mnie i mam przez to ogromne wyrzuty sumienia ale w sumie nie ma chyba czego żałować, skoro stronę prowadzą takie beznadziejne i stronnicze indywidua.
A obłudne właścicielki strony dodały kolejny post (zdjęcie ich uwielbianej Hurrem, oczywiście) pisząc KŁAMLIWIE, że dziękują za wszystkie opinie i sugestie i że wezmą je pod uwagę - co za zakłamanie do kwadratu!
Im najbardziej pasują powierzchowne i infantylne wpisy, powtarzane po sto razy jaka to Hurrem jest "piękna, cudowna i jedyna"..... niedobrze się robi.

Jeśli TVP1 firmuje to badziewie, to powinni się wstydzić, choć pewnie nie wiedzą, co się tam wyrabia. Masa pokasowanych postów, luki w dyskusjach - faktycznie żenada. I będą się zasłaniać brakiem kultury "zbanowanych" - otóż nie, to zwykłe, ohydne i pospolite ŁGARSTWO.

LenaBo

Aha, żeby nie było wątpliwości O KTÓRĄ stronę na Facebooku chodzi, bo pewnie stron poświęconych WS jest znacznie więcej, to jej pełna nazwa brzmi: Wspaniałe Stulecie/Muhteşem Yüzyıl TVP1 (Program telewizyjny).

LenaBo

Ja też wiem, że jest to strona o bardzo niskim poziomie i co chwile banują najlepsze posterki, które interesują się serialem, historią Imperium Osmańskiego i posiadają większą wiedzę od administratora strony, czy innych posterek. Zostało tam jedynie towarzystwo wzajemnej adoracji, które ślepo uwielbia Hurrem, na którą nie można złego słowa powiedzieć, nawet jeśli jest to oczywisty fakt z serialu. Nie stosują pierwszej zasady forum, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jeśli będziesz tam obiektywna/y, podpierając się faktami z serialu, a nawet z historii, to szybko cię zbanują, nawet jeśli nie dasz się sprowokować osobom o odmiennej opinii i zachowasz pełną kulturę wypowiedzi. Ta strona to jednostronny profil tylko i wyłącznie zwolenników Hurrem i zagorzałych przeciwników Ibrachima Paszy, nie chcą tam osób, które myślą inaczej, wszyscy tam muszą patrzeć w jednym kierunku. Natomiast moim zdaniem, by tworzyły się najbardziej ciekawe i wartościowe dyskusje, oraz mądra wymiana wiedzy, wskazane jest by uczestniczyły w niej osoby, które mają podzielone zdania, kiedy jest zachowana wolność słowa, tylko wówczas jest ciekawie i nie jest nudnie. W pełni zgadzam się z LenaBo i poprzedniczkami tego postu. Sądzę, że problem należy zgłosić do TVP 1. To niedopuszczalne by w dzisiejszych czasach ktoś samowolnie tworzył taki terror na facebooku.

nataliako

Natalia, nic dodać, nic ująć. Dobrze napisała założycielka tematu - to jest chora sekta wielbicieli Hurrem a nie rzetelna strona z prawdziwego zdarzenia, gdzie szanuje się odmienne opinie. Posty tam są powierzchowne, infantylne i dziecinne, z kilkoma wyjątkami. I to ma być "oficjalny profil"???
Już nie wspomnę o tym, że są tam osoby, które nie przebierają w słowach i o innych bohaterach (broń boże nie o Hurrem) piszą per: pinda, suka, debil, sk....syn, poj...bany ale to jest ok, bo te określenia padają pod adresem przeciwników i przeciwniczek Hurrem, czyli super, to jest "po linii". Dno.

ocenił(a) serial na 9
LenaBo

A czy jest ktoś na filmwebie kto oceni obiektywnie?
Według mnie Hurrem miała swoje plusy i minusy i nie można tak do końca powiedzieć ,że była zła czy dobra. Dążyła po trupach do celu,ale podobnie jak wiele innych tam osób.Ta postać jest bardzo złożona i są momenty kiedy trzeba jej współczuć ,a innym razem przeklinać . Czy ten serial miałby sens i budził tyle emocji jakby była "słodką idiotką"? Chyba nie . Myślę ,ze twórcy scenariusza troszkę już przeginali w wymyślaniu tych intryg,a że Hurrem tak długo się wszystko udawało,to dlatego ,że żyła tyle i ile żyła ,więc i w serialu nie mogli skończyć z nią wcześniej.
Chyba jedynym sprawiedliwym pośród stada wilków i sępów to był Mustafa,ale czy gdyby to on zostałby Sułtanem ,to pozwolił by żyć swoim braciom? Myślę ,że w myśl zasady "nie chcem ,ale muszem" też musiałby pobrudzić ręce krwią swoich braci,więc czy to takie dziwne,że Hurrem tak dybała na jego życie? Los Mustafy spotkał też Bayazyda i jego dzieci ,ale Hurrem już tego nie doczekała.

ocenił(a) serial na 9
marimal1

Nie chodzi o to ,czy Hurrem była dobra, czy zła. Chodzi o to, że administratorzy strony nie dopuszczają do głosu osób, które inaczej odbierają ten serial i postać Hurrem! Dobrze odbierane są powierzchowne, często "głupawe" komentarze, a jak znajdzie się osoba, która wypowiada się "konkretnie i na temat" , to jest blokowana!!!

ocenił(a) serial na 9
kasia_pawlow

No faktycznie jak weszłam na ten profil na fb i poczytałam komentarze do zdjęcia Hurrem to same akty uwielbienia dla tej postaci i nie znalazłam nic negatywnego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones