PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 541
ocen
7,5 10 1 15541
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Mahidevran była trzecią żoną Sulejmana a Hurrem czwartą, czyli wcześniej Mahidevran zabrała Sulejmana Gulfem, która była drugą żoną, a Gulfem zabrała go jeszcze innej.
Tak naprawdę Gulfem też poszłą w odstawkę przez Mahidevran, a nikt się nad nią nie użala.

jomar

Bo niektórzy traktują Mahidevran na równi z kimś, kto w naszej kulturze jest pełnoprawną monogamiczną żoną.

ocenił(a) serial na 8
jomar

Racja.Jest to też wina tego że została przedstawiona jako żona najważniejsza i za taką się uważała.

Lellandra

Była najważniejsza, bo jako jedyna miała syna. W haremie sprawa była prosta; nie rodzisz sułtanowi synów - nie liczysz się.

jomar

Pieprzysz głupoty. Gulfem poszła w odstawke nie za sprawą Mahidevran, lecz dlatego, że syn Gulfem umarł, poza tym Mahidevran też się tam nie pchala, lecz w wieku 14 lat została podarowana Sulejmanowi.
Mahidevran nikogo nie wygryzła, za to ruda wydra owszem i to z pełną premedytacją.

Chimera_2

Sorry, ze innej retoryce, ale twoja mi nie pasuje choć spróbuję się dostosować :). Kiedy zmarł syn Gulfem, Mahidevran od dawna już się zabawiała z sułtanem. A jedyną różnicą pomiędzy Mahi a Hurrem była taka, że Mahi została Sulejmanowi podarowana przez ojca na żonę, a Hurrem sułtan wybrał sobie sam. Być może właśnie dlatego wolał Hurrem od Mahidevram

jomar

To zależy czy masz na myśli prawdziwe wydarzenia czy serial.
W realu Murad zmarl, kiedy był już na swiecie książę Mehmed, syn Hurrem. W serialu natomiast ten juz od dawna nie żyje. Gulsah, która służyła Mahidevran od narodzin Mustafy, pytała się jej kto to w ogóle jest Gulfem, gdyż nigdy w życiu jej wcześniej nie widziała. Mahi jej wtedy wytlumaczyla , ze to żona, którą Sulej opuścił po śmierci księcia.

rafal4792

Ja miałam na myśli serial.
A w realu, to Murad zmarł kiedy Mustafa miał 6 lat. Czyli kiedy sułtan był już z Mahidevran, to musiał jeszcze sypiać z Gulfem, bo Murad urodził się prawdopodobnie w 1519 roku (niektóre źródła podają, że w 1521, czyli w tym samym, w którym zmarł). Historycznie Murad zmarł na ospę w tym samym roku, w którym urodził się Mehmed.
Wobec tego widać, że nawet w realu Mahidevran nie odebrała Sulejmana Gulfem. Za to Hurrem jak najbardziej zabrała go Mahi. Oczywiście pisanie w takich kategoriach jest trochę naciągane, bo jednak to Sulejman decydował z kim sypial.

Chimera_2

Ja wiem, że miałaś na myśli serial. Swoje zapytanie skierowałem do jomar.
Tak w ogóle to post wyjściowy jest ani o serialu, ani o historii. W historii trudno powiedzieć, kto przez kogo poszedł w odstawkę (jeżeli w ogóle można, zgodnie z tym, co mówisz), gdyż daty narodzin dzieci wskazują, że one w różnych okresach "dzieliły się" sułtanem. W serialu nie ma właśnie Mahmuda, Gulfem jest ukazana jako pierwsza, a jej Murad już dawno nie żyje.

ocenił(a) serial na 10
jomar

Też mnie straszne irytuje. Gulfem przeżyła coś gorszego od Mahi, a mimo wszystko nikt nad nią się tak nie lituje i ona sama taka nie ryczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones