PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 541
ocen
7,5 10 1 15541
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Drętwy ten serial, tyle było pochlebnych opinii przed emisja, wszyscy sie rozplywali w superlatywach a
tu drewniana "gra aktorska", wszechobecna tandeta (absolutnie nie widze tego ogromnego budzetu
jakim reklamuje serial tvp). Glowna bohaterka - faworyta sultana, a tak antypatyczna, ze tylko
ogladam i czekam az cos zlego jej sie przytrafi. Zero orientalnego klimatu. Słabiutki serial, nie dziwi
mnie teraz godzina emisji.

shoun13

A mnie serial bardzo się podoba. Budżet podobno jest większy w następnych sezonach. ( tak generalnie to co rozumiesz przez słowo tandeta ? ) Trudno spodziewać się sympatycznego dziewczęcia w serialu o kobiecie która dosyć bezwzględnie eliminowała konkurencje Niestety takie środowisko czasy i realia :) Jeśli spodziewałaś/eś się delikatnej dobrodusznej dzieweczki to niestety nie tutaj a w serialach latino. Ja tam Roksolane Hurrem lubię stanowcza zdecydowana dziewczyna. Radzę poczytać sobie o tle historycznym serialu (mentalności tamtych ludzi realiach i stosunkach haremowo dworskich ) a dopiero potem wyciągać wniosku. Mnie serial bardzo wciągnął i z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki Mam nadzieje że TVP puści cały serial a nie np tylko jeden sezon, Zdecydowanie nie jest to serial dla ludzi którzy oczekują typowej opery mydlanej rodem z Meksyku :)

shoun13

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Skąd tyle zachwytu nad serialem. Gra aktorska słaba jak w telenowelach z Ameryki Południowej. Teksty drętwe i wypowiadane bez uczuciowo. Słabo.

shoun13

Ja się zgadzam tylko w kwestii "antypatyczności" głównej bohaterki - strasznie niemiła, wredna, odpychająca baba.

shoun13

Moim zdaniem główne wady "stulecia" to ciągnące się sceny i zupełnie niepotrzebne zwalniane tempo w wielu scenach oraz niekonsekwencja sułtana w działaniu - sułtan najpierw rozkazuje, żeby jakiegoś winnego przyprowadzić do niego, bo chce osobiście wymierzyć mu karę, a gdy później winny zostaje wykryty, to niemal od razu zostaje zabity w lochu bez wiedzy sułtana, a sułtan nic z tym nie robi i nie reaguje na jaskrawe łamanie jego poleceń, nie wyciąga konsekwencji. Choćby w przypadku Wiktorii-Sadyki, Gilszach (jej zamach na Hurrem) oraz Nilifer i Daye Hatun (zabicie ulubionej klaczy Hurrem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones