PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595554}

Wygnańcy

Outcasts
6,5 484
oceny
6,5 10 1 484
Wygnańcy
powrót do forum serialu Wygnańcy

Ocena serialu

ocenił(a) serial na 8

To śmieszne, że serial ma wystawionych 58 ocen podczas gdy jeszcze się nie skończył, więc jakiekolwiek ocenianie Outcasts jako całości jest czystą głupotą... a może mi się tylko tak wydaje i jestem przewrażliwiony? Choć o ile się nie mylę jest możliwość oceniania poszczególnych odcinków, więc po jaką cholerę ludzie wystawiają ocenę generalną? Tym bardziej boli, że mi póki co serial się podoba, a trzeci odcinek bez skrupułów powiem, że (jeśli to stwierdzenie będzie adekwatne) wgniótł mnie w siedzenie. Może nie jakoś (popularne słowo :P) epicko, ale burza została przedstawiona imponująco (tyle o efektach specjalnych), gra aktorska jest dobra, a ludzka tragedia wzruszająca. Czy to, że nie ma biegania (względnie ścigania się/latania czy innych ekwilibrystycznych akrobacji) i strzelania non stop świadczy przeciw temu serialowi? Odnoszę wrażenie, że niektórzy wychodzą z takiego założenia. Szkoda... według mnie jest to naprawdę porządna produkcja.

ocenił(a) serial na 7
Kowal_15

A moim zdaniem dobrze robią, że oceniają. Ocenę można zawsze zmienić, więc może ona w danej chwili dotyczyć tego, jaki serial był do tej pory. Dla potencjalnych widzów to przydatna informacja. Owszem, ocenianie serialu po samym pilocie to lekka głupota (bo te mają zawsze wysoki budżet i przeważnie są lepsze niż reszta) ale po kilku odcinkach można sobie już wyrobić zdanie.
Skrajny przypadek: wyobraź sobie serial, który ciągnie się przez kilkanaście sezonów. Czy wystawianie ocen powinno być zablokowane dopóki nie zostanie wyświetlony ostatni odcinek?

Aktualnie, wyemitowanych zostało 6 z 8 zapowiedzianych odcinków, więc był czas, żeby sobie wyrobić zdanie na temat tej produkcji. Sam też raczej wiem jaką ocenę wystawię (choć jeszcze nie kliknąłem w gwiazdki).

Co do drugiej części Twojego posta - to, że nie ma non stop biegania i strzelania nie ma tu nic do rzeczy. Lubię seriale z wolnym tempem akcji (np. In Treatment - tam przez całe odcinki siedzą i gadają, nie ma żadnej akcji, efektów specjalnych itp. A mimo wszystko wciąga niesamowicie). Te ze średnim i szybkim też.
Ale serial, który nie stawia na akcję powinien w zamian oferować coś innego. Na przykład ciekawe postacie, dialogi albo klimat. Outcasts niestety, nie ma w tym względzie zbyt wiele do zaoferowania. I nie jest to tylko moja opinia. Jak zajrzysz na polskie albo zagraniczne fora to znajdziesz wiele podobnych głosów.

Oczywiście masz prawo do tego, aby Ci się serial podobał. Sam należę do bardziej do grona zwolenników niż przeciwników. Ale proszę, nie broń go poprzez mówienie, że negatywne oceny wystawiają tylko zwolennicy szybkiej, bezmyślnej akcji (swoją drogą na Filmwebie ma i tak dużo wyższą ocenę niż za granicą). To podobnie denerwujące jak pojawiające się często twierdzenie, że jak komuś się film/serial nie podoba to na pewno dlatego, że go nie zrozumiał.

ocenił(a) serial na 8
Kowal_15

Ocenę można modyfikować w trakcie oglądania, więc o co Ci kaman?

ocenił(a) serial na 5
Kowal_15

No cóż.
Zacząłem oglądać ten serial z wielkimi nadziejami.Obejrzałem 7 odcinków i muszę powiedzieć,że jestem ogólnie zawiedziony.
W filmie właściwie nie ma efektów sci-fi,jakby był kręcony między międzygórzem,a jakimś jeziorkiem.

Ja jednak lubię efekty z akcją i fajną fabułą.
Tu ewidentnie brakuje tych dwóch pierwszych.

Fabuła znośna,ale ja już dziękuję.
Nie będę się już męczył.

Niestety wczoraj obejrzałem ostatni odcinek Gości-czyli posucha sci-fi,dobrze że jeszcze Fringe i Supernatural twają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones