PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876138}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire
6,0 841
ocen
6,0 10 1 841
Wywiad z wampirem
powrót do forum serialu Wywiad z wampirem

Przyznaję, że jak się dowiedziałam o istnieniu tego serialu to miałam nadzieję, że będzie równie dobry, co film. Jednakże serial został zrobiony na podstawie powieści (której, co prawda jeszcze nie czytałam), więc lepiej nie porównywać go do sławnego filmu z Brad'em Pitt'em. Nie, nie róbcie tego, jeśli nie chcecie doznać takiego rozczarowania i zażenowania jak ja. Tutaj nic nie przypomina klimatem tego cudownego i ponadczasowego filmu. Tutaj poprawność polityczna się wylewa, a nuda nudą pogania. W sumie jedyny powód, dla którego wystawiłam ocenę wyższą niż 1, to aktor grający Lestata-całkiem ciekawie wykreowana postać (chociaż moim zdaniem Cruisa i tak nikt nie przebije).
Oglądam systematycznie odcinek za odcinkiem tylko po to, żeby moja opinia nie była niesprawiedliwie wystawiona po zobaczeniu tylko jednego odcinka. Ehh, mogli chociaż dać inny tytuł, żeby się nie kojarzył z filmem... No bo jak można zbezcześcić tak świetny film? Niechże Hollywood zostawi już w spokoju te kultowe filmy sprzed dekad i przestanie niszczyć pamięć o nich na siłę próbując się wpisać w tutejsze kanony. A swoją drogą, że też czarnoskórym aktorom nie przeszkadza w dzisiejszych czasach, że wciska się ich w rolę na siłę nie ze względu na ich talent, a tylko dlatego, żeby zachować różnorodność i wpasować się w ustawę.

ocenił(a) serial na 7
Paulaaa8

ale wiesz, że ten serial jest na motywach powieści? powinno się go oceniać w stosunku do książki, nie filmu. mnie poprawność polityczna też nieco przeszkadza, ale doceniam subtelne wplatanie wątków z innych części kronik. no i Lestat jest świetnie wykreowany.

ever_dream

Jeśli to jest na ,,motywach" książki, to nie powinno się serialu do niej porównywać. Wogóle w Polsce panuje jakaś dziwna moda na porównywanie filmów , seriali do książek , nie będących w zamiarze twórców ekranizacjami a będących ,,tylko" na motywach. Na motywach ,,Krzyżaków" Sienkiewicza to ja mogę sobie nakręcić melodramat fantasy i nikomu nic do tego.

ever_dream

Serial jest jednocześnie remakiem i sequelem filmu z 1994 roku. Robionym z resztą pod kierunkiem autorki książki i jej syna, W serialu pojawiają się wszystkie "smaczki" związane z twórczością Anne Rice. Które bywają czasami niezwykle subtelne.

ocenił(a) serial na 5
Paulaaa8

pełna zgoda, do tego jakoś brakuje temu serialowi życia, coś jest z tym serialem nie tak, nie wciąga, postaci jakieś mdłe są, Lestat jedynie ciągnie jakoś ten serial do przodu...

grampa

Lestat i Daniel rządzą w tym serialu. I Rashid… szczególnie w ostatnim odcinku.

Paulaaa8

Serial… jedzie po bandzie, Szczególnie w pewnej kwestii… która jest jednak niezwykle potrzebna dla rozwoju postaci Lestata. Którą Sam Reid gra rewelacyjnie według mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones