PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94864}

Xena: wojownicza księżniczka

Xena: Warrior Princess
6,3 26 104
oceny
6,3 10 1 26104
Xena: wojownicza księżniczka
powrót do forum serialu Xena: wojownicza księżniczka

Czy między Gabrielle i Xeną był lesbijski związek ? Tyle razy w serialu eksponują wobec siebie nagość, np kiedy się razem kąpią, że się zastanawiam czy to nie było przypadkiem coś więcej niż przyjaźń.

ocenił(a) serial na 9
rusekolsztyn

To zależy indywidualnie od punktu widzenia. :)

ocenił(a) serial na 7
rusekolsztyn

Scenarzyści sami bawili się tym wątkiem i zostawili go otwartego do samego końca. Wiedzieli, że ludzi to ciekawi :)

rusekolsztyn

Xena nie tylko kochała Gabi , prędzej kochała Akemi , a że jedna i druga miały również facetów to znaczy że były biseksualne.
http://freedisc.pl/rosomak7,f-623418,xena-warrior-princess-series-finale-11minnu towy-zwiastun-avi

6058145

Wynika z tej okładki że Xena została wydana w Blu-Ray
http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2013/049/b/4/xena_warrior_princess_on_blu_ray_ by_xena_96-d5vei7v.jpg

ocenił(a) serial na 8
rusekolsztyn

Odpowiadam wprost i bez żadnych złośliwości: był. Kij wspólną nagość, ale teksty w rodzaju "jesteś światłem mego życia" i "jakby zostało mi 30 sekund życia, chciałabym spędzić je patrząc w twoje oczy" nie zostawiają wiele do interpretacji.

ocenił(a) serial na 10
Tallos

Mnie to niespecjalnie razilo bo bylo ,,To'' delikatnie akcentowane. A te ich ,,teksty'' robia wrazenie! Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
rusekolsztyn

Xena miała przecież syna z boriaszem którego zabiła nadzieja córka gabrielle.Miała też córke eve więc nie była chyba lesbijką ?gabrielle przecież miała poślubić jakiegoś mężczyzne u siebie na wsi ale go nie kochała bo wolała inne życie.W gabrielle kochał się przecież joxer ale ona nigdy nie odwzajemniła jego uczucia.xena kręciła jako tako z aresem nawet i z julkiem cezarem chociaż płomienną miłościa nazwać tego nie można.Ale syna miała więc nie była lesba .

ocenił(a) serial na 9

Ja bym powiedziała, że obie dziewczyny miały za dużą potrzebę swobody i niezależności, żeby siąść spokojnie na gospodarstwie z mężem. Coś w stylu problemów Atalanty z serialu o Herkulesie. Jak pranie, to nie ubijanie smoków.

użytkownik usunięty
rusekolsztyn

Był odcinek że gabrielle poślubiła kogoś ale krótko to trwało bo jej ukochanego zabiła callisto i gabrielle chciała ją zabić za to .Syn xeny solan był wychowywany przez centaura.Przecież to przez gabrielle zginął i xena ja obwiniała za śmierć swojego syna ,nawet chciała jej śmierci i nie od razu jej przebaczyła .Gabrielle też wydała raz xene jednemu japońcowi którego ta miała zabić .Tak więc nie zawsze było między nimi dobrze.

rusekolsztyn

Wychodzi reeboot Xeny serialu i w nowej wersji będą WIĘCEJ, niż przyjaciółkami.

Kaya1456

Scenarzysta który był zatrudniony do napisania scenariusza , opuścił produkcję z powodu różnic artystycznych .

Kaya1456

nie bedzie reebota

ocenił(a) serial na 10
mania19

I dobrze ze nie bedzie! Xena jest tylko jedna - to Lucy Lawless! Pozdrawiam!

alien1369

I bardzo źle że nie będzie - Xena jako serial ma duży potencjał .

ocenił(a) serial na 9
rusekolsztyn

Jak dla mnie, to romanse Xeny były typu bisex, a nie les. I z Herkulesem Xena się przespała w serialu o Herku, i z Gabrielle dosyć blisko była.

ocenił(a) serial na 9
TangoAndWaltz

A tak w ogóle ku przypomnieniu (po 5 sezonach) - obie przespały się z facetami, Xena miała nawet ogniste sceny, dorobiły się córek w sposób nadnaturalny, a Xena miała też syna bardziej standardowo.

ocenił(a) serial na 9
TangoAndWaltz

Czyli nawet, jeśli mamy jakąś aluzję, chodzi raczej o feministyczną afirmację kobiecości wyzwolonej, niż ostry seks lesbijski. Nie wpadajmy w przesadę z powodu linijki o namiętności w czołówce.

TangoAndWaltz

W tym serialu wymyślano co popadnie przecież tan nawet Lucyfer się pojawił który nie ma nic wspólnego z Grecką mitologią. Po prostu różne losowe pomysły nie ma sensu tego analizować raz było tak a w innym odcinku realizowano odmienny scenariusz często przez kogoś innego napisany.

ocenił(a) serial na 9
ChubakaCieLubi

I 'Herkules', i 'Xena' są kulturowym miszmaszem, lepszym jeszcze od serii o Conanie, w której wątek kultury barbarzyńców wymusza jednak pewną standardyzację. Piszę, bo temat bardzo chodliwy po necie, a mnie zdarzyło się kilka filmów LGBT obejrzeć (w tym sławny 'Żywot Adeli').

ocenił(a) serial na 9
TangoAndWaltz

[dokładniej 'Życie Adeli - Rozdział 1 i 2' - tam to faktycznie jest jazda bez trzymanki]

TangoAndWaltz

No nie wiem producentem i częściowym reżyserem Xeny był Bruce Campbell, gość znany z tego że lubi odjechać z fabułą a kino w którym grał było naćkane akcją.

Xena to nie kino LGBT tam te wątki powstawały na poczekaniu często z nudów.

ocenił(a) serial na 9
ChubakaCieLubi

No właśnie piszę, że oglądałam kilka ostrych LGBT, i według standardów tamtego kina 'Xena' jest bardzo spokojną produkcją.

rusekolsztyn

Wątek biseksualności Xeny i Gabi był prowadzony bardzo ostrożnie. Tak by nie było dosłownie powiedziane,że łączy ich coś więcej niż przyjaźń. Chociaż w ostatnich sezonach trudno zaprzeczyć by łączyło ich coś więcej i myślę,że jak na tamte czasy to wszystko na co mogli sobie pozwolić scenarzyści. Gdyby serial powstał obecnie pewnie Gabi z Xeną od razu byliby by w związku :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones