PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828663}

The Promised Neverland

Yakusoku no Neverland
7,8 2 296
ocen
7,8 10 1 2296
Yakusoku no Neverland
powrót do forum serialu Yakusoku no Neverland

Oglądając tę serię, możemy sobie na wstępie pomyśleć o wiktoriańskich czasach, schludnych sierocińcach i świecie niemalże idealnym. Odpowiednia oprawa wizualna i muzyczna, tylko podkreślają iście sielankowy klimat.

Akt numero uno w postaci mocnego zejścia na ziemię - następuje już na pod koniec pierwszego odcinka "Yakusoku No Neverland". Gdy widzimy jak przyjaciółka głównych bohaterów spogląda na nich... A raczej jej trup zionie pustym wzrokiem, już mamy poczucie, że sierociniec pełen dzieci nie prowadzi wesołej działalności. Kolejny cios następuje, gdy do akcji wkraczają potwory, dziwne słoje na zwłoki oraz zupełnie swobodna reakcja "Mamy" która do stworów przyprowadziła dziewczynkę.

Dzieci, początkowo uprzedzone o znalezieniu rodziny zastępczej dla małej Conny, dzięki drastycznemu odkryciu, zaczynają baczniej przyglądać się poczynaniom swojej opiekunki. Stopniowo odkrywają cały spisek stojący za poczynaniami sierocińca, wraz z dotarciem do prawdy o otaczającym je świecie.

Czy na dzieciach pożeranych przez potwory cała historia się kończy? Oj nie. Na pewno też nie w mandze, która wciąż jest wydawana. Warto zatem podjąć ryzyko i sięgnąć do anime YNN, chociażby z racji jego bardzo dobrego poziomu fabularnego. Trudno ostatnimi czasy o dobry horror i groteskowość w anime, jednak ten tytuł jest czymś, co możemy uznać za tortową wisienkę.

ocenił(a) serial na 8
kiruko

W świecie promującym utopię? O czym Ty mówisz?

ocenił(a) serial na 9
savolta

O tym, że mamy styczność ze światem, promującym idealną rzeczywistość bez skazy - jak sama nazwa na to wskazuje.

Ale nie ma tutaj utopii - a zamiast niej odkrywamy stopniowo dystopijny koszmar.

ocenił(a) serial na 8
kiruko

Dzięki, ale nie pytałem o definicję, wiem jak wygląda słownik, gdy go potrzebuję. Miałem raczej na myśli tą "promocję" o której mówisz, ja się z takową dotychczas nie spotkałem, dlatego pytam - co to za "świat promujący utopię", o którym piszesz.

Co więcej, nie widzę jak niby ten serial ma zyskać na aktualności w kontekście bieżących przemian społecznych, dla mnie to zwyczajne anime o dość intrygującym i wciągającym wątku, ale nic ponadto. Rozpatrywanie go w kontekście "dzisiejszego świata" uważam za nonsens. Także taka troszkę odmienna opinia, "charyzmatyczna arisutokratto" xD Wybacz, ciężko mi powagę zachować xD.

No chyba, żeby w każdym podobnym mini MWO dla ćwierćmózgów jak Niezgodna czy Igrzyska śmierci dopatrywać się faktycznej filozofii inżynierii społeczeństw. Osobiście jednak uważam, że Orwell i Huxley zrobili to o wiele lepiej, ale to chyba dyskusja pod nie tym filmem/serialem xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones