PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745588}

Z archiwum X

The X Files
7,0 13 427
ocen
7,0 10 1 13427
4,7 3
oceny krytyków
Z archiwum X
powrót do forum serialu Z archiwum X

Czemu, skoro to nowy (10!) sezon "The X-Files"? Ludzie potem nie wiedzą co się dzieje... xDD Wszystkie inf. na temat jednego serialu, powinny być w jednym miejscu. O "Untitled..." bardzo przypadkowo wiem, nie ma tego nawet w wyszukiwarce. :/

teardropNo5

może będzie to samo co było z "24" gdzie zamiast 9 sezonu bylo "24:live another day" (co notabene i tak bylo 9 sezonem, zabieg ten byl po to zeby zachecic osoby ktore nie ogladaly poprzednich 8 sezonow, do obejrzenia tego bez koniecznosci nadrabiania poprzednich odcinkow w celu zrozumienia fabuly); wiec tutaj pewnie zrobia podobnie

Raseth

O fajnie, że to napisałeś. Bo widzisz ja chciałem obejrzeć 24 godziny ale zniechęciła mnie totalnie ta chronologia. Od czego mam zacząć? Oglądałem film z Douglasem, który był z nim powiązany trochę, jakiś film z Kefirem, synem Donalda, który też był powiązany z serialem, ale gdy szukałem serialu to wyszedł z tego mętlik.

skt84

polecam caly serial
chronologia idzie bodajże tak:
sezony 1-6 -> film 24:Redemption ->sezony 7,8 -> live another day

Raseth

Dodatkowo ostatni sezon miał 12 odcinków, a nie 24 jak poprzednie.

teardropNo5

wydaje mi się, że jest osobno, ponieważ nie jest to konkretnie 10 sezon, a raczej 6-odcinkowy miniserial (w internecie nie szukaj pod hasłem xfiles season 10, a raczej xfiles miniseries)

użytkownik usunięty
teardropNo5

konkurencja imdb tez tak ma
http://www.imdb.com/title/tt4370492/

ocenił(a) serial na 7
teardropNo5

Też nie rozumiem tej głupoty ludzi filmweb-u to nie pierwsze tak dziwne posunięcie ludzi zajmujących się tym portalem.

ocenił(a) serial na 9
DemiaN

Każdy użytkownik może zajmować się tym portalem i zgłaszać nowe filmy, seriale, czy odcinki. Te 6 odcinków nie jest nigdzie nazwane 10. sezonem. Poczytaj sobie na kanale Fox, na angielskiej Wikipedii, czy właśnie na IMDb. Filmweb tylko się dostosowuje.

lostek815

Dokładnie. Nigdzie nie jest powiedziane, że nowa mini seria jest kontynuacją, czyli 10 sezonem. To zupełnie nowa historia.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Mówią tak sami twórcy, na przykład na Comic-Conie, przed pokazem pierwszego odcinka nowego sezonu ;)

SEGA5

Słyszałem o 20 minutowym filmiku który przybliże wczesniejsze sezony tym którzy nie oglądali "starej" serii. Wiesz może gdzie go znaleźć?

ocenił(a) serial na 10
Mason0

http://www.tvseriesonline.pl/the-x-files/10x00/

ocenił(a) serial na 10
Mason0

Kilka dni temu był jeszcze na X-Files'owym kanale YT, ale z niewiadomych mi przyczyn został usunięty. Oczywiście znajdziesz jego kopie w tym serwisie, wystarczy wpisać "The X Files re-opened". Są nawet napisy do tego filmiku :)

SEGA5

Też znalazłem usunięty. Poszzukam tutaj tak jak mówisz, thanks dawg!

Mason0

a matix wstawił sorry nie zauważyłem

użytkownik usunięty
SEGA5

Niech se bedzie nowa historia. Ci sami tworcy, aktorzy, postacie, a te mułki robią oddzielny sezon.

lostek815

Nowe odcinki "The X Files"nie są kontynuacja, ale nowy "True Detective" oczywiście bez żadnych wątpliwości taką kontynuacja był..

lostek815

lostek815, mijasz się z prawdą:
http://www.fox.com/the-x-files/article/how-many-have-you-seen
A IMDb już zmieniło to na 10 sezon.

ocenił(a) serial na 9
Beznickowy

W momencie jak to pisałem, to tego nie było. Więc nie mów, że mijam się z prawdą, bo jedyne co, to ukazały się nowe fakty. Ja tam zawsze byłem za tym, żeby to było nazywane 10 sezonem, ale jednocześnie irytowały mnie zarzuty pod adresem Filmweb, że mają inaczej, bo IMDb też miało. Skoro zmienili, to tu też już pewnie jest zgłoszona kontrybucja.

teardropNo5

A może ten mini-serial to coś w postaci wstępu, szescio- odcinkowego pilota do pełnego 10 sezonu?

ocenił(a) serial na 10
doom45

mam taką nadzieję :DD

ocenił(a) serial na 5
doom45

jak oglądalność dopisze to opłaci się kręcić dalej, zatem jak ktoś ma jeszcze gdzieś telewizor to niechaj ogląda ;D

ocenił(a) serial na 7
teardropNo5

Na imdb też mieli oddzielnie, ale jakieś 3 dni po premierze przyłączyli do "starego" x files jako 10 sezon

WashingtonX

U nas będzie awangardowo. Też wolałbym zbić to w jeden serial tak po bożemu.

TAURI_3

Moim zdaniem oddzielnie ujęcie obydwu serii to bardzo dobre pomysł. Tym bardziej, że od zakończania 9 sezonu a emisji mini-serialu minęło 13 lat. Takie rozwiązanie utnie dyskusje typu: „stara seria bardzo dobra, ale ta nowa mi się nie podoba i muszę obniżyć ocenę – dlaczego nie ujęli tego, jako dwa oddzielne seriale”.

damiannagel

Na imdb było oddzielnie, ale już połączyli skoro to dalszy ciąg tego samego serialu.
Pewnie to samo zrobią z 3 sezonem Twin Peaks.

teardropNo5

Bo Pietrzyk to pisdociota

ocenił(a) serial na 5
teardropNo5

Podobnie jest z serialem Spartakus, każdy sezon ma własną stronę.

ocenił(a) serial na 7
teardropNo5

Żeby nie trzeba było obniżać oceny wystawionej starej wersji, choć i tak 2 ostatnie sezony ją zaniżyły.

A oficjalnie to chyba zawsze się tak robi jak serial jest wznawiany po iluś tam latach.

ocenił(a) serial na 5
teardropNo5

Powinniśmy się cieszyć że tutaj nie połączono tych starych sezonów z nowymi, tak jak zrobiono to już na imdb. Choć pewnie to tylko kwestia czasu skoro 10 odc. 11 sezon mamy za sobą.

Z szacunku do kultowego serialu FW nie łącz go z tym współczesnym gownem!

ocenił(a) serial na 5
Dude_

dokładnie,to parodia jakaś mimo,że niby aktorzy ci sami,bardzo dobrze,że rozdzielili oba "seriale" tak samo Skazany na śmierć,po co wracają po latach i robią takie gnioty?lepiej ze sceny zejść niepokonanym niż tworzyć takie "dzieła"

ocenił(a) serial na 7
Dude_

może 10 sezon nie był rewelacyjny to jest to jednak ten sam serial, co więcej jest to kontynuacja, ci sami aktorzy więc jak tu nie połączyc tego w całosc, jak to bedzie wygladało, tamten Z archiwum x będzie miał 9 sezonów a to Z archiwum X co ma miec pierwszy i drugi sezon, bez sensu, podobnie jak pisanie pod serialem 10 i 11 sezon, kto normalny zaczyna liczenie od 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones