PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745588}

Z archiwum X

The X Files
7,0 13 427
ocen
7,0 10 1 13427
4,7 3
oceny krytyków
Z archiwum X
powrót do forum serialu Z archiwum X

S11e07 zmiażdzył

ocenił(a) serial na 9

Cała prawda, to nas czeka.

ocenił(a) serial na 5
Piter78

dokładnie. świetny był. przerażający:) Aż się zacząłem bać swojego telefonu:P

ocenił(a) serial na 10
Piter78

Kiedy płacisz aktorom od każdego słowa.

ocenił(a) serial na 7
Piter78

Pomysł zacny, ale wykonanie nie to... Miałem wrażenie jakbym oglądał odcinek "Czarnego lustra" z Anderson i Duchovnym, a nie odcinek "Z archiwum X" ze Scully i Mulderem.

Do tego ta łopatologiczna czołówka demonizująca AI w tak banalny sposób. Tym bardziej irytująca, gdy niemal cały odcinek obył się bez słów wplatając tu i ówdzie całkiem fajny subtelny humor (te spojrzenia kucharzy na widok Muldera).

Z jednej strony całkiem dobry, eksperymentalny odcinek, chociaż jakby nieco spóźniony i wyważający otwarte drzwi ("Czarne lustro" ponownie, choć można też przypomnieć że z inteligentnym zautomatyzowanym wieżowcem Mulder i Scully mierzyli się już w pierwszym sezonie). Z drugiej strony odcinek pogrzebał moją nadzieję w podtrzymanie dobrej passy trzech ostatnich epizodów i wyjście jedenastego sezonu na prostą.

Khaosth

to samo odczucie miałem jakbym oglądał Black Mirror

ocenił(a) serial na 3
Piter78

ten odcinek akurat muszę przyznać świetny i spokojnie można by go wciągnąć do serii Black Mirror :)

ocenił(a) serial na 10
Piter78

Być może, ale nie koniecznie, moim zdaniem, wszystko zależy od ludzi. Na początku wszystko zostało wyjaśnione, że bot uczył się wedle zachowania użytkowników, a że my ludzie mamy źle w głowach to bot zaczął się tak samo, źle zachowywać.

Wystarczy poruszyć jakikolwiek temat rasizmu, feministek, aborcji, czy invitro i od razu w sieci zaczyna się gównoburza. Najpierw powinniśmy sami poukładać sobie w głowach, a potem możemy uczyć boty.

Gdyby 90% użytkowników odpisywało, że popiera feministki oraz to uzasadniło, wyrażało się poprawnie w sprawie rasizmu to bot, zachowywałby się całkiem inaczej. Ale jak widać jednak straszni z nas rasiści. Ja tam osobiście nie jestem rasistą, jak widać jestem chyba wyjątkiem. Czyli może jest jeszcze nadzieja?

WygenMiLinka

"Gdyby 90% użytkowników odpisywało, że popiera feministki oraz to uzasadniło, wyrażało się poprawnie w sprawie rasizmu to..." ... to byli by tresowanymi małpami myślący tak JA TY SOBIE TEGO ŻYCZYSZ.

"Czyli może jest jeszcze nadzieja?"
Na co?
Na razie próbowałeś zacząć gównoburzę ale ci się nie udało i większość cię olała.

Piter78

Co to znalazła różowego Scully pod swoim łóżkiem? Wibrator wi-fi? ;D

ocenił(a) serial na 9
willet

Tak wibrator uruchamiany przez wi-fi, do kupienia w chińskich sklepach.

ocenił(a) serial na 9
Kpuc


Pod koniec odcina Scully wkłada to urządzenie gdzieś w okolicach lewej piersi a pachy mówiąc że nie policzyło kroków, wychodzi na to że to krokomierz z wibracją łączący się z telefonem po bluetooth.

ocenił(a) serial na 9
Piter78

Odcinek na modłę Black Mirror, zabrakło do jakości BM i przede wszystkim zbyt szybko zostały odkryte wszystkie karty przez co nie trzymali widza w napięciu.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones