PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766273}

Zabójcza broń

Lethal Weapon
7,5 4 491
ocen
7,5 10 1 4491
Zabójcza broń
powrót do forum serialu Zabójcza broń

Nawet przyzwoity

ocenił(a) serial na 6

Do serialu byłem dość neutralnie nastawiony - nie negowałem jego powstania, ale też nie byłem zwolennikiem jego nagrywania. Po obejrzeniu pierwszych trzech odcinków, które wyemitował TVN7 jestem nawet zadowolony, choć mam swoje zastrzeżenia. Może jakby to była kinowa i pełnometrażowa produkcja, to byłbym na "nie", ale to jedynie serial, a seriale rządzą się swoimi prawami, więc pewne uchybienia daruję. Wiadomo, że serialowa "Zabójcza broń" musiała zostać nieco spłycona i bardziej pod komercję kręcona, więc o dramatyzmie i depresyjnym klimacie możemy zapomnieć. Serial, choć nie pozbawiony smutnych scen, dość mocno oscyluje w stronę komedii. Ale na szczęście humor jest całkiem niezły - szczególnie jeśli chodzi o poziom dialogów. No można czasem się pośmiać. Ale i ten sytuacyjny jest również dobry. Główny duet jest jak najbardziej OK. Aktorzy dość nieźle odgrywają swoje postacie, ale jednak nie dorównują Gibsonowi i Gloverowi. No i serialowy Riggs ma tą dramatyczną fryzurę i śmieszny wąs... w niektórych scenach naprawdę strasznie się prezentuje. A Roger trochę zbyt wesołkowaty moim zdaniem. Ale generalnie wypadają spoko - chętnie się ogląda ich przygody i w ogóle. Na pewno będę oglądał kolejne odcinki i choć mam swoje zastrzeżenia, to z przyjemnością przysiądę przed TV. Wersja TVN7 jest całkiem fajnie przetłumaczona, a Jarosław Łukomski bardzo fajnie czyta to. Ma on idealny głos do takich produkcji i nawet czytał części 1-3 dla dawnego Polsatu i TVP.

ocenił(a) serial na 6
Goro_Gondo

Zauważyłem, że serial rozwija się z odcinka na odcinek. Tz. widać sporą różnicę między tymi pierwszymi, a gdzieś tak od 5-6 coraz lepszy jest. Ciekawsze intrygi, znaczenie lepiej nakręcone sceny akcji itd. Rozwija się także parę ciekawych wątków, jak np. żony Riggsa czy dowódcy głównego duetu. Oglądam z coraz większym zainteresowaniem i serial coraz bardziej angażujący się robi. Tylko sceny akcji mogłyby być bardziej tradycyjne, a mniej efekciarskie. Warto było dać szanse "Zabójczej broni" - początki zawsze są ciężkie, a z serialu może wyjść coś przyjemnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones