PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859026}

Zabić ból

Painkiller
7,0 5 782
oceny
7,0 10 1 5782
5,2 4
oceny krytyków
Zabić ból
powrót do forum serialu Zabić ból

Jeżeli macie decydować, serial Hulu jest równie przerażający co "Czarnobyl". A rola Michaela Keatona jest wybitnie dobra.

ocenił(a) serial na 7
mystic20_2

Zgadzam się. Jestem pod wielkim wrażeniem Lekomanii i Keatona. Traktuje ten serial jako pierwowzór i odtąd już chyba żadna produkcja w tym temacie nie osiągnie tego poziomu.

ocenił(a) serial na 5
seraf_111

Takie seriale powinny trafiać do szerokiego grona odbiorców żeby choć części otworzyć oczy na to co robią lekarze i zapoznać się czym jest BigPharma..

ocenił(a) serial na 6
Starrlight

Też mam takie samo zdanie, po obejrzeniu Lekomanii mówiłam, że ten serial powinni wyświetlać na telebimach i stadionach, aby ludzie dowiedzieli się, jak uzależniają opioidy i jak zagrała na nosie wszystkim Purdue Pharma - dla mnie największy przekręt ostatnich czasów i ukazanie tego, jak ludzie i lekarze są naiwni, sądząc, że lek mocniejszy od morfiny może nie uzależnić. W głowie się nie mieści.

ocenił(a) serial na 8
isnanha

To "zapewnienie o 1%" dla nich bylo kluczowe. Było potwierdzone jakimiś badaniami i nawet jeżeli robili to dla kasy to mieli chronieni tyłek, bo przecież zostali wprowadzeni w błąd. Przecież przez X lat wprowadzania produktu na rynek ktoś by o tym słyszał, że jest inaczej (w sumie jest fragment jak ta laska mówi że dowiedziała się o tym niedawno, a lek w obrocie był już dlugo przed tym). Byli też lekarze, którzy dawali je w dobrej wierze, a nie dla hajsu i potem z pewnością sami mierzyli się z konsekwencjami - czy to społecznymi, czy chociaż moralnymi.

ocenił(a) serial na 6
viper134

To nie było badanie, tylko list do redakcji pewnego lekarza, który w zamkniętych warunkach szpitalnych przeprowadził owo badanie na bodajże 20 pacjentach i ono wykazało, że uzależnia mniej niż 1%. Takie badanie nie jest miarodajne absolutnie. Zarówno w Lekomanii, jak i w Zabić ból ten lekarz był zszokowany, że to zostało wykorzystane przez Purdue Pharma do podparcia ich leku, a FDA nie sprawdza badań, tylko wierzy na słowo. To jest tak niewiarygodne, że gdyby nie zdarzyło się naprawdę, nie uwierzyłbym w to. Natomiast jeżeli chodzi o sam lek Oxy, nawet jeżeli nie słyszeli o nim wcześniej, to przecież zawartość jego, czyli oksykodon, który jest opioidem silniejszym od morfiny, pokazuje, jak lekarze nie wiedzą, co przepisują i wierzą w bajki, że opioid nie uzależnia. No ludzie! Co oni kończyli? Medycynę czy szarlatanerię? Jeden lekarz w tym filmie wyśmiał te dziewczyny, nazywając jedną "dilerką z kucykiem". On wiedział, co jest w składzie i nie dał się omotać. I takich lekarzy tylko więcej, a nie łasych na kasę, głupich, z niedopieszczonym ego. Normalnie kopa by takiego ode mnie dostali, że aż by furczało.

ocenił(a) serial na 8
isnanha

Jestem adminem na grupach jednej z rzadszych chorób autoimmunologicznych i u nas jak na dłoni widać że problem z lekarzami jest powszechny. Może 15-20% jest zaangażowanych, poszerza i aktualizuje swoją wiedzę, natomiast spora część odcina tylko kupony i bazuje na wiedzy akademickiej plus to co dowie się przypadkiem podczas swojej kariery.

isnanha

Oksykodon jest opioidem silniejszym od morfiny ale tylko w przypadku podania p. o. ( bardzo wysoka biodostępność przy tej drodze podania , o wiele wieksza niż morfiny ). Krotki czas półtrwania oksykodonu sprawia że jest trudniej to uzależnienie kontrolować. Generalnie to ta sama półka.

ocenił(a) serial na 5
mystic20_2

Zgadzam się. Dopesick świetny serial z bardzo dobrą obsadą. Tutaj natomiast mamy nijakie postacie, obojętni są totalnie. A sama historia nie powoduje takiego szoku jaki powinna powodować, bo to co się wydarzyło i do dziś w zasadzie jest kontynuowane - to jakiś skandal..

mystic20_2

a gdzie znajdę serial Lekomania online?Bo szukam i nie mogę znależć?

ocenił(a) serial na 6
Weronka90

Disney +

Weronka90

Tak na przyszlosc, wystarczy wejsc na dany serial/film na Filmweb i kliknac na glownej stronie "Zobacz gdzie obejrzeć online".

przem

Tylko szukam legalnego i darmowego źródła bo nie powinno się płacić za coś to powinno być za darmo :))

Weronka90

A dlaczego to powinno byc za darmo?

przem

bo tak jest ,że każdy ma co chcę i po co płacić jak można za darmo oglądać:D szkoda kase by dawać w łapę pislandii

Weronka90

Od kiedy to Disney+ jest własnością pislandii? A jak nie chcesz płacić, to idz sobie sama szukaj seriali i filmów w necie i nie zawracaj ludziom głowy. Niby nie chcesz za nic płacić, a nawet nie wiesz gdzie szukać. Zabawna jesteś.

przem

kto pyta nie błądzi i śmieszne płacić za oglądanie czegoś co można mieć za darmo

przem

już znalazłam co chciałam nara frajerze

Weronka90

Uuu, jeszcze jaka kultura osobista i wysublimowany język. Rodzice muszą być z ciebie dumni.

przem

Przynajmniej nie daje w łapę pislandii która wspiera pedofilów bo 99% z was żyje z zasiłków i słucha czarnej magii w sukienkach i daje im w łapę by gwałcili dzieci i kobiety a inteligentni ludzie nie wspierają morderców i pedofilow

Weronka90

Kobieto ale z Cibie nienawistny szur.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mystic20_2

Właśnie obejrzałem Dopesick bardzo dobry serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones