Zachowaj spokój
powrót do forum 1 sezonu

To nie jest najlepsza powieść Cobena, zazwyczaj wychodziłyby te filmy super gdyby nie fakt,że scenarzyści nie oddają książki 1:1 tylko kombinują po swojemu

ocenił(a) serial na 7
Fortunesfool

Wreszcie trafiłam na fana Harlana Cobena:) Ja niedawno odkryłam seriale według jego powieści. Były świetne, choć jako fanka słowa pisanego, domyślam się, że nie oddają w pełni książek. Znasz jakieś inne seriale lub filmy według Jego powieści? Obawiam się, że widziałam już wszystko, a szkoda bo chętnie zapoznałabym się z nowymi. Widziałam: "W głębi lasu", "Bez pożegnania", "Safe" i "The Stranger". Powstało cos jeszcze? Z góry dziękuję za pomoc:) I jeżeli mógłbyś mi jeszcze doradzić, od której powieści zacząć przygodę z Cobenem:)

ocenił(a) serial na 7
Barbarra_Ra

Dorzucam jeszcze "Tylko jedno spojrzenie",

ocenił(a) serial na 7
zbigbiewwojciechowski

Dziękuję:)

ocenił(a) serial na 7
Fortunesfool

Cieszę się, że trafiłam na fana powieści Harlana Cobena:) Czy poleciłbyś mi jakieś inne seriale na podstawie jego powieści? Odkryłam je niedawno. Bardzo mi się podobały, choć jako wielbicielka słowa pisanego, domyślam się, że nie mogą się równać z książkami:) Chętnie zobaczyłabym jeszcze jakieś, tylko obawiam się, że obejrzałam wszystkie. Widziałam: "W głębi lasu", "The Stranger" "Safe" i "Bez pożegnania". Znasz jeszcze jakieś? I czy możesz mi doradzić, od której powieści zacząć przygodę z czytaniem jego książek? Z góry dziękuję:)

Barbarra_Ra

"Zostań przy mnie", wg mnie najlepszy z adaptacji. "Jedyna szansa " jeszcze jest.

ocenił(a) serial na 7
enbiejakszyn_filmaniak

Dziękuję:) Jest na Netflix juz go włączam:)

ocenił(a) serial na 7
enbiejakszyn_filmaniak

Obejrzałam wczoraj w jeden wieczór, bo nie umiałam przerwać, nie znając rozwiązania. Rewelacja!!! I lubię tego aktora, który grał fotografa. Grał "The Stranger". Raz jeszcze dzięki za polecenie:)

Barbarra_Ra

Był jeszcze serial "Niewinny", nieźle nakręcony ale nie dorasta powieści do pięt ;)

ocenił(a) serial na 7
trevelyan

Dziękuję:)

ocenił(a) serial na 5
trevelyan

Niewinny to najlepszy serial na podstawie Cobena.

ocenił(a) serial na 7
Barbarra_Ra

https://www.filmweb.pl/serial/Porzucony+według+Harlana+Cobena-2016-760436 Serial porzucony czyli "the five" ale z tego co pamiętam to chyba jedyny serial nie na podstawie książki a Coben miał udział w scenariuszu

ocenił(a) serial na 7
chanatella

Bardzo dziękuję:)

ocenił(a) serial na 7
chanatella

Niestety nigdzie nie mogłam go znaleźć:(

ocenił(a) serial na 7
Barbarra_Ra

jest taka strona freedisc, wpisz w google tytuł plus nazwe strony i od razu na pierwszy z góry możesz wejść (forsycja). `niestety z innych źródeł nie mam pojęcia. na netflixie nie ma. Ogólnie wg mnie to najlepszy serial Cobena, te na netflixe są ok, ale są różne niedociągnięcia (np. ktoś tam był chyba był postrzelony, a następnego dnia już normalnie biegał, niestety nie zapisywałam tych info). Ale daj znać czy udało się zobaczyć i czy cię podobał. Miłego seansu!

ocenił(a) serial na 7
chanatella

Bardzo dziękuję:)

ocenił(a) serial na 7
Barbarra_Ra

Polecam pierwszą adaptację Cobena francuskiej produkcji "Nie mów nikomu" z 2006 r.

Chile

O tak, "Nie mów nikomu" to praktycznie w 100% odtworzenie książki, polecam!

ocenił(a) serial na 7
Chile

Obejrzę. Dziękuję:)

Fortunesfool

Problem w tym, że nie da się amerykańskich powieści odtworzyć 1:1, bo wychodzi masa dziwnych rzeczy, które nie przystają do polskich realiów i robi się z tego jakiś sztuczny twór. Dlatego adaptacje zwykle wychodzą właśnie tak koślawo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones