PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766282}

Zagrywka

Pitch
7,2 885
ocen
7,2 10 1 885
Zagrywka
powrót do forum serialu Zagrywka

Lubię filmy, seriale o tematyce sportowej, to może być przyjemne, ale to takie nierealne, że kobieta dostaje się do ligi MLB

ocenił(a) serial na 5
anitajabluszewska

Oczywista oczywistość, cóż poradzić, ktoś uznał, że będzie to chwytliwy pomysł - zapewne jakaś feministka -, a żeby widzowie dopisali musiało paść na jeden z trójcy sportów w ameryce - football amerykański, baseball, koszykówka. Zatem nie był to żaden wybór, bo jedynie baseball nie jest sportem kontaktowym, a co za tym idzie jedynie w jego przypadku można było mówić o jakiejkolwiek "wiarygodności".

ocenił(a) serial na 8
Herushingu

jeszcze nie oglądałam tego serialu, ale po tym komentarzu wyobraziłam sobie serial o babce w footbollu amerykanskim :D

kasiuucha96

Z tego co się orientuję to kobiety maja własną ligę czy ligi Baseball.

@kasiuucha96 przecież jest kobiecy NFL ale zrobiony chyba tylko dla show. Biegające laski w stanikach i gaciach z ochraniaczami tylko na barkach jakoś nie przemawia do mnie -_- i boisko jest chyba o połowę mniejsze.

Jeszcze odnośnie tego kobiecego Baseball, jest taki film "Ich własna liga" z 1992 o AAGPBL(All-American Girls Professional Baseball League) polecam obejrzeć ten film ;-)

ocenił(a) serial na 8
nico_x

Jesli biegają w stanikach i gaciach to masz racje pod show zrobione, od razu przychodzi mi wyobrazenie walki w kisielu,

ocenił(a) serial na 7
kasiuucha96

z racji że wszystko co ze sportem chłonę jak gąbka ten serial też postanowiłam wrzucić na tapetę... i chociaż faktycznie nie jest to kino ambitne ( i nie ma takie być) to miło się ogląda sport który u nas znany nie jest ... postacie nie irytują a muzyka jest genialna...

Najbardziej podoba mi się postać Mike Lawsona i jego relacja z "Rookie" Ginny :)

ocenił(a) serial na 8
Herushingu

Szkoda, że pisząc owy sport nie poszperałeś troszkę w internecie Kobiety w koszykówce mają swoją ligę i nazywa się WNBA, tak samo mają swoją ligę tylko nie w Baseball a w Softball, która została założona w 1933 r. ;) Jak również mają swój football amerykański ;)

ocenił(a) serial na 5
Giii23

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi... Nikt nie twierdzi, że kobiety nie są dobre w ligach kobiecych, ale o konkurowanie z mężczyznami, football amerykański jest grą bardzo kontaktową, zwyczajnie nie widzę kobiety przepychającej się z zawodowymi zawodnikami - zostałyby zmiażdżone, dosłownie. Podobnie ma się sprawa z koszykówką, która jest mniej kontaktowa, ale siła nadal odgrywa w koszykówce istotną rolę...

Dlatego też napisałem, że jedynie w przypadku baseballu można było mówić o jakiejkolwiek wiarygodności. Ale na dobrą sprawę nie wydaje mi się by w dzisiejszych czasach kobieta mogłaby konkurować z mężczyznami nawet w tym sporcie. A przynajmniej nie kobieta o wyglądzie głównej bohaterki...

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

A propo kobiety grającej w baseball z chłopakami ;) to witam;) obecnie jestem juz tylko trenerem tego wspaniałego sportu, ale grałam kiedyś z chłopakami i byłam kapitanem drużyny ;) gdyby nie kontuzje prawdopodobnie nadal bym grała na wysokim poziomie, bo może i faceci mają więcej siły, ale w Baseballu nie chodzi tylko o sile ;) pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 5
charlotte_grabowska

owszem, ale wszystko zależy od poziomu rozgrywek o których mowa, bo w obecnych czasach na najwyższym poziomie zawodowym, nawet w tym sporcie, kobiety raczej nie mają szans konkurując przeciwko mężczyznom, bo mowa o najlepszych z najlepszych ze względu na wysokość możliwych zarobków, oraz sławy...

ale oczywiście odnosimy się do poziomu pierwszoligowego w ameryce, ale zaznaczyłem, że jest to najbardziej realistyczny przykład, bo nie jest to sport kontaktowy, zatem zapewne byłoby to możliwe gdyby chodziło o inny kraj, lub niższą ligę, ale wtedy serial nie miałby takiego oddźwięku feministycznego.

i oczywiście moje komentarze nie miały na celu umniejszaniu komukolwiek, bo przyznam się, że moja wiedza na temat tego sportu jest znikoma, ale zakładam, że ogólne zasady sportów zawodowych na tym poziomie są zbliżone, oraz siła fizyczna przekłada się bezpośrednio na siłę oraz szybkość rzucenia piłki, szybkość biegu między bazami etc.

ocenił(a) serial na 8
anitajabluszewska

Telewizja widziała już bardziej bzdurne rzeczy; ta przynajmniej jest dobrze zrobiona.
Piszę po 2 odcinkach ale według mnie serial daje rade. Fajni bohaterowie, bardzo dobry soundtrack i ogólnie przyjemne do oglądania póki co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones