Zatoka szpiegów (2023-2024)
Zatoka szpiegów: Sezon 1 Zatoka szpiegów Sezon 1, Odcinek 4
Odcinek Zatoka szpiegów (2023-2024)

Odcinek 4

45m
7,1 116
ocen
7,1 10 1 116
Zatoka szpiegów
powrót do forum s1e4

Emocjonujący.

ocenił(a) serial na 10

Dlaczego ludzie oceniający film, patrzą na detale (pagony, nazwy staków etc)? To nie dokument a fabuła. We mnie film wzbudził zainteresowanie i emocje, co rzadko zdarza mi się po obejrzeniu typowo tzw ambitnej polskiej produkcji tj. nudnej, szarej i obowiązkowo smutnej. Znalazłam tu spójną, ciekawą opowieść, która zmusza do refleksji na temat człowieczeństwa i edukacji historycznej. Czego chcieć więcej... Do tego świetna przekonująca obsada i oprawa techniczna.

ocenił(a) serial na 4
renata_oberst

Pani pułkownik, gdzie te emocje?
Emocje jak na rybach, póki co.
Naprawdę byłem pozytywnie nastawiony, tym bardziej że kręcili w moich okolicach.
Ale jakieś takie płaskie to jest.

ocenił(a) serial na 4
andre_

Patrzę na serial bo tęskno mi za morzem a mam na półwysep 600 km
Fabuła nie porywa, aktorstwo jakieś takie drewniane
Czołówka zrobiona bardzo dobrze.

ari78

Więc jesteś dupa nie widz tym bardziej, że tęsknisz za morzem. Owszem serial ma sporo niedociągnięć, ale jak na polską produkcję trzyma poziom. Fabuła jest zajebis....ta, czasem reżyseria ma luki, ale nadrabia scenariuszem.
Główny bohater się rozkręca i coraz bardziej staje się wiarygodną postacią aczkolwiek nie ma kunsztu aktorskiego w pełni rozwiniętego. Jest też sporo postaci drugo i trzecio planowych które nie radzą sobie z rolami. Gdyby nie to serial byłby bardzo dobry a tak jest tylko dobry.
Moje typy aktorskie na plus nie za całokształt aktorstwa tu tego nie oceniam a wcielenie się w postać i jej odegranie:

Rosa Neumann

Ilse

Porucznik Franz Neumann (mogło być lepiej, ale jest ok)

Wojciech Kurkowski

Komandor Kessler (ma potencjał ale odnosze wrażenie , że nie wyciąga z siebie wszystkiego)

Klara Bieszke ( jak nie pomyliłem to polska pani dobrych obyczajów)

Na wielkie minusy i odwalanie swojej roboty bo tak odbieram w tym serialu granie swoich ról:
Johan, Heinrich Engel reszty nie wymieniałem bo robią swoją robotę jednak bez wywoływania u mnie emocji.
Jak pisałem wyżej jest dużo osób trzeciego planu i naprawdę słabo to wygląda, l;epiej żeby nie prowadzili dialo9gów.

ocenił(a) serial na 4
Ybor

"ma sporo niedociągnięć, ale jak na polską produkcję (sic) trzyma poziom" :D Powstało już sporo polskich seriali które naprawdę trzymają poziom, ale ten jest po prostu słaby.

andre_

Owszem, kwestia do których ten porównasz. Ale skalując całą polską produkcje ostatnimi latami to naprawdę nie jest to gniot.

Ybor

zgadzam się z tobą" to naprawdę nie jest to gniot." tylko gniocisko do kwadratu

ocenił(a) serial na 4
tisoc

Dokładnie, meczy mnie oglądanie tego serialu

ari78

nie bądź masochistą, nie męcz się i nie oglądaj

ocenił(a) serial na 4
tisoc

Dałem radę

ocenił(a) serial na 4
tisoc

Mam już tak że nawet jak męczy, oglądam do końca

ari78

ja tak miałem jak byłem 30 lat młodszy, teraz szkoda mi czasu...

ocenił(a) serial na 1
ari78

zakończenie jest tak bezsensowne, że szok.

weronkaka

właśnie o tym gadamy że to zły film jest

Ybor

,........

ocenił(a) serial na 5
Ybor

"Ma sporo niedociągnięć"? Parafrazując klasyka, to "a gdzie on ma ku... dociągnięcia?" Płaski, teatralnie manieryczny, boleśnie przewidywalny. Tematyka fajna, realizacja nijaka. Zmęczyłem.

ocenił(a) serial na 6
andre_

Zgadzam się w całej rozciągłości,oceniłem go trochę wyżej ze względu na zdjęcia i scenografię.W porównaniu z nieśmiertelną "Stawką większą niż życie"pod tym względem ten serial wypada o niebo lepiej.Ale nie ma co się dziwić,obydwie produkcje dzielą lata świetlne,teraz realizatorzy mieli do dyspozycji odnowione domy i kamienice z lat 20 i 30-tych zeszłego stulecia (wraz z ich otoczeniem)oraz stylowe wnętrza w stylu niemieckiego Bauhausu.

renata_oberst

Kiedy mamy takie czasy że nie da się ukryć nawet najmniejsze niedociągnięcia i detale szczególnie dla wymagającej i oceniającej widowni. Można jeszcze darować gdyby to było ekranizację powieści czy scenariusza teatralnego, a serial jest dramatem z elementami kryminału. Serial oczywiście ma swoje plusy jak wpłynięcia do Gdyni niemieckich okrętów czy Torpedownia na Oksywiu i Babich Dołach .Jeśli chodzi o trzymanie w napięciu z edukacją historyczną to polecam Pogranicze w ogniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones