PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547034}

Zatopienie "Laconii"

The Sinking of the Laconia
6,1 382
oceny
6,1 10 1 382
Zatopienie "Laconii"
powrót do forum serialu Zatopienie "Laconii"

Oceniając film - dobry

ocenił(a) serial na 7

Film oceniam jako dobry. Ciekawa i interesująca gra aktorów. Pomimo dwóch części film trzyma w napięciu. Różne wątki ciekawie wplatają się w całokształt produkcji. Film oparty na faktach co dodaje mu blasku. Jedyne co mi się rażąco nie podobało to wątek polski w pierwszej części, wynikało z niego, że w całej tej historii najbardziej odrażający byli Polacy. Przedstawiono naszych żołnierzy (aliantów Anglii w czasie wojny) jako sadystycznych przygłupów. Nie wiem czy wynikało to z antypolskich przekonań reżysera czy też faktycznie polscy żołnierze tak zachowywali się na Laconii, można jednak było to przedstawić mniej ordynarnie, ponieważ obraz poszedł w świat. Przypominam, że to nie kto inny jak Polacy uratowali w II wojnie światowej Anglię - najpierw we wrześniu 1939 roku walcząc z Niemcami dając Anglii czas na dozbrojenie, a później w 1940 roku w bitwie o Anglię ratując wyspiarzom tyłki. W tym filmie natomiast Niemcy wyglądają bardziej "ludzko" niż Polacy. Żenada!

ocenił(a) serial na 10
Ronin25

Nie przesadzajmy z tym "ratowaniem" . ;)
Najważniejsze, aby film pokazywał jak najwięcej prawdy, jak najmniej propagandy.

ocenił(a) serial na 7
Martin von Carstein

Propagandy w tym filmie nie ma, prawda jest niekompletna i stronnicza.

ocenił(a) serial na 10
Ronin25

Jak obejrzę to stwierdzę. Akurat w to iż Polacy na "Lanconii" byli okrutnymi świniami to ja jestem wstanie uwierzyć.

Martin von Carstein

"Według naocznych świadków, ogień do jeńców włoskich na statku otwierano kilkukrotnie w różnych jego miejscach, w niektórych relacjach wspomina się, że strzelali angielscy żołnierze, w niektórych także, że strzelali Polacy, choć wydaje się to być mało prawdopodobne, jako że polskim strażnikom nie wydano amunicji do ich karabinów." Źródło: F. Grossmith, The Sinking..., s. 45-46

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones