PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35896}
7,0 723
oceny
7,0 10 1 723
Zielona miłość
powrót do forum serialu Zielona miłość

Troche z boku....

ocenił(a) serial na 7

Glowny temat mlodzienczej milosci dobrze poprowadzony. Do tego dobrzy, mlodzi wowczas aktorzy jak Frycz, Pacula, Bieluszko, w epizodach Konarowski, Morawski, Sikora, Łącz, Nowak. Niemniej najciekawsze wydalo mi sie po latach tlo obyczajowe.

Film zrealizowany byl w roku 1978, schylkowy okres giekowski, gdzie zaczynalo sie powoli wszystko rozsypywac i tutaj takze to pokazano. Wprawdzie Roman Wilhelmi jako pierwszy sekretarz partii w wojewodztwie jest niemal bez skazy to scenki konfliktu z dyrektorem przedsiebiorstwa sa pouczajace.
Z jednej strony troska o mniej spektakularne choc sluszniejsza spolecznie budowe mieszkan dla pracownikow, z drugiej wizytacja ministra przy oddaniu prestizowego dla wladzy obiektu, czy ciagle braki w dostawach materialow nieraz kupowane za tzw. dewizy. Problem ze sprzedaza byl wowczas jeszcze pojeciem nieznanym.

Polecam ten sprawnie zrealizowany serial.

ocenił(a) serial na 7
torgm

Uzupelniam, bo edycja komentarzy na Filmwebie niestety nie dziala.

Problem ze sprzedaza byl wowczas jeszcze pojeciem nieznanym, kupowal od nas caly swiat "Iran, Pakistan, Gwatemala ...".

torgm

Ja przeczytałam;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones