PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801506}

Zmowa milczenia

Das Verschwinden
6,3 178
ocen
6,3 10 1 178
Zmowa milczenia
powrót do forum serialu Zmowa milczenia

... ciagnacy sie jak smrod po gaciach, o problemach średniej klasy niemieckiej i calkowitej indolencji policji.

Dlaczego lewacki? Nie jest to atak ani nic w tym rodzaju, jestem ciekawa co masz na myśli. Jeśli chodzi o elementy multi-kulti to niestety Niemcy w tym toną, więc de facto, żeby obraz był realistyczny niestety musi znaleźć się w nim ten motyw.

Doszłam do odcinka o usuwaniu ciąży, żeby "mieć lepsze życie". Już wiem dlaczego mówisz, że lewacki.

użytkownik usunięty
kicer1993

Okreslenie "lewacki" w odniesieniu do filmu to dla mnie, specyficzny przekaz skierowany do widzów, który można ująć w skrócie jako syndrom Janka Muzykanta, czyli zwalić odpowiedzialność za wszystko na system i biedę . Czyli byłoby wszystko inaczej, gdyby nie zły układ społeczny, okrągły księżyc etc. W tym serialu pokazany jest (naiwnie co prawda) dramat młodych ludzi, którzy nie dają sobie rady w zyciu bo .... no własnie bo co (świat im nie pozwala ?). Tymczasem mamy patogiczne rodziny, nie dbajace o dzieci, porabaną matkę bez krzty odpowiedzialności, latającą jak ćma wokół lampy w poszukiwaniu córki, ojca pukając koleżankę swojej latorośli, Turka handlującego amfą bo świat nie chce mu dać motocykla na wyścigi, czyli armię dorosłych nieudaczników w sumie ukaranych przez życie za własną niezgułowatość. Ale przekaz serialu jest całkiem inny: gdyby społeczeństwo bardziej zadbało to wszyscy by zyli długo i szczęśliwie. A kto miał zadbać jak policja jest przekupna, i do kitu ?. To jest lewactwo w filmie.
Poza tym spodziewałem się, że będzie to serial kryminalny, może nie tak dobry jak Forbrydelsen, ale kryminał.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 5

śmieszne jest nazywanie wszystkiego co komuś nie pasuje "lewactwem" zwłaszcza w sytuacji, kiedy to cale społeczeństwa wychowywane były przez tysiąclecie przez jak najbardziej słuszny ideowo i prawicowy święty kościół katolicki... Obrońcy zwierząt to lewacy, zwolennicy aborcji to lewacy, antydewoci to lewacy, empatyczni to lewacy itd.. Mimo to, syf, kila i mogiła panująca w ludzkich głowach nie wzięła się dopiero od wdrażania marksizmu - leninizmu.

alja9

Człowiek jest kowalem swojego losu i nawet jeśli są sytuacje w których społeczeństwo go stopuje to ZAWSZE głównym winnym swoich porażek jesteś ty sam. Jeżeli ktoś uważa że inaczej, że główną winę za niedolę jednostki lub grupy społecznej ponosi społeczeństwo to owszem - jest lewakiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones