PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12019}
7,5 1 039
ocen
7,5 10 1 1039
Znaki szczególne
powrót do forum serialu Znaki szczególne

Świetny serial obyczajowy z lat 70-tych, szkoda że trochę zapomniany. Dla mnie dodatkowym smaczkiem jest umieszczenie akcji w moim ukochanym, rodzinnym Gdańsku :) Szkoda, że do tej pory brak wydania na DVD.

ocenił(a) serial na 10
Marcel1980

popieram w 100 %

Marcel1980

Mam pytanie, czy ten serial ma tylko 6 odc ?

ocenił(a) serial na 10
jokris

tak tylko !!! 6

bucuwa

dzięki, szkoda...

ocenił(a) serial na 8
Marcel1980

Faktycznie - serial jest nieco zapomniany. W telewizji widziałem go pierwszy raz kilka lat temu (to było chyba przed 2008 rokiem), chyba na TV Polonia. Do jego obejrzenia skusiła mnie główna rola Bronisława Cieślaka, którego bardzo lubię z roli porucznika Borewicza. Ostatnio serial przypomniało Kino Polska lub TVP Kultura. W każdym razie serial warty obejrzenia - sporo PRL-owskich smaczków i ta 600-tka, którą jeździł Zawada :-)

Marcel1980

Powiązania z filmem "Wściekły", czy tylko zbieżność imion i nazwisk : Cieślak w roli Bogdana Zawady i T. Borowski w roli inż. Rudnika???

ocenił(a) serial na 8
ines_25

Też ciągle o tym myślę. Może to nie przypadek? Może inż. Zawada z niewiadomych przyczyn wstąpił do milicji i został kapitanem. Przy okazji zmienił narzeczoną i w sumie ożenił się z kimś innym. Może został tylko w tym samym mieszkaniu, które oglądał z Halinką w ostatnim odcinku?

polin44

Mieszkam w Gdańsku i zastanowiło mnie jaki budujący budynek w tamtym czasie pokazano kręcąc mieszkanie Zawady. Wygląda na widok z Hotelu Heweliusz, ale mogę sie mylić. Serial świetny i trochę zapomniany.

polin44

raczej nie, a nawet na pewno :D, z tego, co pamiętam, to Zawada z "Wściekłego" zdał psychologie, także raczej nijak się to ma do tego serialu :)

robpatrick

Tu jest wszystko fajnie wyjaśnione (celowy zabieg reżysera) https://film.interia.pl/wiadomosci/news-wsciekly-sobowtor-porucznika-borewicza,n Id,2241939

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones