PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10040798}
6,9 37
ocen
6,9 10 1 37

Autentyczni
powrót do forum programu Autentyczni

Autentyczni

ocenił(a) program na 10

Można podziękować telewizji TVN za zaangażowanie. Zrobiliście bardzo wiele dla rodziców osób ze spektrum autyzmu. Niesprawiedliwym jest, fala krytyki że występują tam tylko osoby dorosłe. Wielkie ukłony dla rodziców już dorosłych osób!! Nie mieliście dostępu do diagnozy oraz terapii dla naszych dzieci, jak jest ona teraz dostępna!! (Mama 12-letniego autystyka). Mimo wczesnaj diagnozy, postępów i dobrego prognozowania - POTRZEBA nam doinformowania społeczeństwa, wyrozumiałości i empatii!! My wszyscy rodzice dzieci autystycznych powinniśmy się trzymać razem. Mnie osobiście program podnosi na duchu i daje nadzieję na lepsze jutro!!

Magdalena_Stroka

A mnie ten program wkurzył. Widziałam tylko odcinek z Natalia Kululską. sama jestem w spektrum, moje dzieci również, znam sporo ludzi mających różne formy autyzmu.
W programie była kobieta z zespołem Downa, kilka osób z porażeniem mózgowym, głowy nie dam, ale jedna osoba chyba była po udarze. Nie widziałam tam ani jednej osoby mającej wyłącznie zaburzenia ze spektrum autyzmu. produkcja się bardzo postarała, by po niemal każdym było widać upośledzenie, co daje fałszywy obraz autystyków.
A prawda jest taka, że zwłaszcza od strony fizycznej, nie odróżni się osoby z ASD, ponieważ autyzm to zaburzenie neurologiczne, które nie wpływa na cechy zewnętrzne. Oczywiście, ludzie borykający się z innym zaburzeniem bądź upośledzeniem mogą być również w spektrum autyzmu. Natomiast formuła programu mówi wyraźnie, że chodzi wyłącznie o autyzm, zatem pytającymi powinny być tylko takie właśnie osoby.
Podejrzewałam, że dla zrobienia "mocnego" programu, celowo przekoloryzują co się tylko da i niestety jak to w telewizji, tak właśnie zrobili. Tym samym nijak nie przybliżyli tematu, za to powielili mity i stereotypy. No i to mnie właśnie wkurzyło.

VaniaV

Mam dokładnie takie same odczucia. Ktoś, kto nie zapoznał sie z tematem autyzmu może w zerojedynkowy sposób stwierdzić, że autyzm to głowienie upośledzone osoby. No totalnie do mnie to nie przemawia. Widzę tam same osoby z chorobami współistniejącymi a to bardzo zaburza obraz osób w spektrum autyzmu.
BARDZO MI SIĘ TO NIE PODOBA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones