PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10027152}
5,7 2 754
oceny
5,7 10 1 2754
6,3 3
oceny krytyków
Love Never Lies: Polska
powrót do forum programu Love Never Lies: Polska

Pierwsze reality show, w którym faktycznie czuć realizm sytuacji i emocji, nawet jeżeli twórcy oszukują nas delikatnie co do wiarygodności wykrywacza kłamstw. Słodki początek wyjęty żywcem z innych reality randkowych pokroju Hotel Paradise (rajska wyspa, piękni ludzie, drinki i beztroska zabawa) zamienia się w piekiełko emocjonalne. Twórcy w bardzo inteligentny i skuteczny sposób sieją w szeregach uczestników niepewność, żal, smutek ale i odbudowują w parach sens bycia razem czy zaufanie.
Socjologiczny majstersztyk, pokazujący nam naturę człowieka, mechanizmy kierujące nami podczas życia w związku, chęć zemsty czy odegrania się na partnerze, uleganie pokusom, kłamstwo jako nieodłączny element międzyludzkich relacji.
Wciągający ale miejscami bardzo niewygodny w odbiorze. Dla ludzi empatycznych nie będzie to zwykła, lekka rozrywka. Natomiast absolutnie nie jest mi szkoda uczestników, którzy zgłosili się do programu znając jego formułę i z różnych pobudek podpisali umowę na realizację pierwszego sezonu.
Plusem na pewno będą dający się lubić (w większości) uczestnicy.

ocenił(a) program na 3
Andrzej_Pacyna_2

co za bzdury

Andrzej_Pacyna_2

Według mnie jako talk show jest bardzo ogłupiający. Ale jako eksperyment psychologiczny jak najbardziej na plus. Niby to nieludzkie patrząc, że uczestnicy to króliki doświadczalne, ale sami się na to zgodzili. I pod kątem psychologicznym oglądając do samego końca, można wiele wniosków wynieść jak chodzi o naturę człowieka i mechanizmy jakimi się kieruje.

ocenił(a) program na 1
Andrzej_Pacyna_2

Tak chyba pomyliłeś autyzm z autentyzmem ….

ocenił(a) program na 7
daviido

Nie pomyliłem. Miałem (mniej lub bardziej przyjemną) okazję oglądać kilka innych reality show i w każdym jednym czułem, że uczestnicy są aktorami. Tutaj miałem poczucie autentyczności przeżyć i szczerość w wypowiedziach. Nie twierdzę, że uczestnicy byli bystrzy, inteligentni, oczytani czy też fascynujący natomiast czułem że są autentyczni więc nie, nie pomyliłem autentyzmu z autyzmem. Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że wyciąganie wartości jest zależne od naszych możliwości analizy a nie od faktycznego stanu danego obrazu. Umysł analityczny potrafi wyciągnąć dla siebie wartość dodaną nawet z tak pozornie płytkiego formatu jak reality show.

ocenił(a) program na 8
Andrzej_Pacyna_2

Mądra odpowiedź na prostacką zaczepkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones