PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809151}
7,7 3 485
ocen
7,7 10 1 3485
A Plague Tale: Innocence
powrót do forum gry A Plague Tale: Innocence

Tekstury

ocenił(a) grę na 6

Jestem strasznie zdziwiony tak wieloma wysokimi ocenami, ponieważ w wielu miejscach gra jest mega schematyczna, żeby nie powiedzieć nudna. Około 50% zagadek polega na przesuwaniu palenisk w odpowiednie miejsca, a kolejne 30% na eliminowaniu wrogów w odpowiedniej kolejności. Ponadto gra "karze" za jakikolwiek próby odejścia od schematu, np. strącanie łuczników, którzy mają tam stać do końca (położy się jednego, przyjdzie drugi, położy drugiego, przyjdzie trzeci, bo jeden musi wykonać fabularną rzecz). Dużo lepiej byłoby ustawić ich w takiej odległości, by nie byli osiągalni z procy. Bolą też powtarzające się tekstury - ci sami strażnicy, te same drzwi ciała, paleniska, lampy i można wymieniać w nieskończoność. Dochodzi się do absurdalnego momentu, w którym przed przestudiowaniem zagadki wiemy już, co trzeba zrobić i mniej więcej w jaki sposób, bo przecież robiliśmy to już po kilka razy. A wracając do liniowości tej gry - strasznie denerwujący, a niemalże niemożliwy do zebrania jest komplet ukrytych w świecie znajdziek. Wszystko przez to, że do danego miejsca trafiamy tylko raz i przykładowo, gdy mamy do wyboru 3 pary drzwi, to w 1 będzie znajdźka, w drugich pomieszczenie z itemami, a trzecich pchnięcie fabuły. Jeśli źle wybierzemy drzwi (a nie wiemy, które gdzie prowadzą), ze znajdźką możemy się już pożegnać.
To co najbardziej mi przeszkadzało to częste nielogiczne, żeby nie powiedzieć głupie rozwiązana. Dlaczego niektórych eliksirów/specyfików można mieć po 20, a innych tylko po 1? Dlaczego niektórych przeciwników bez hełmów pokonuje się na hita trafiając w głowę, a innych trzeba aż 3 razy? Można wymienić takich wiele, ale wtedy byłby to już spoiler.

Ale żeby nie było, że wszystko jest złe - gra jest naprawdę ładna i świetnie udźwiękowiana. Fabuła wartka, dużo nieoczekiwanych wydarzeń.

Z pewnością do drugiej części warto usiąść, ale oby nakłady na nią były zdecydowanie większe, co pozwoli na lepsze jej dopracowanie.

ocenił(a) grę na 4
turas1993bdg

Co do zagadek, zgadzam się w 100%. Wynudziłem się przy tej grze niemiłosiernie, tylko chęć ukończenia jej by móc wyrazić szczerą opinię motywowała mnie by wysiedzieć do końca.

ocenił(a) grę na 7
turas1993bdg

Jeszcze według mnie ulepszanie ekwipunku nie jest do końca trafione. Część - zbędna - chociażby mogłem korzystać z własnych narzędzi nie musząc już ich zbierać. Ostatecznie grę skończyłem mając ich 5 w ekwipunku, co wystarczyłoby na resztę ulepszeń. Część ulepszeń dokonałem z kolei za późno - nie były już potrzebne, gdy chociażby Hugo nauczył się kontrolować szczury.

ocenił(a) grę na 7
turas1993bdg

To co opisujesz, to moja opinia o grze The Last Of Us... tutaj mam te same odczucia, totalnie schematyczna nuda, a wszyscy się zachwycają jakie to cudowne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones